En Son Ne Aldınız ?
çok teşekkürler, alayım ben de o vakit. pekçoklarını deneyip memnun kalmayınca güvenememiştim.

(26/11/2013, Saat: 22:12)porsuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Denedim kuruma sorunu olmadı bir daha deneyince daha ayrıntılı yorum yapabilirim ama banyo sabunu olarak memnun kaldım. 250 gram ağır, büyük bir sabun. Klasik İtalyan sabunlarının özelliği kolay köpüren yumuşak tip sabun. Köpük yetip artıyor. Mineral yağı, petrokimya, paraben vs. içermiyormuş gayet doğal gliserin bazlı sabun. Baktığım yorumlarda da beğenilmiş. Bu model altmışıncı yıla özel üretilmiş. Çok çeşitleri var onlar nasıldır denemek lazım. Sitesindeki bilgilere üretim vidyosuna da bakabilirsiniz bu arada.
(26/11/2013, Saat: 23:24)korhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım benim paket malum cella sebebi ile 2kg idi, brain da bu sebepten ötürü ups ile yolladiklarini söyledi bende ok. dedim paket Türkiye ye kadar sorunsuz ulaştı lakin ups tr zannımca paketi büyük görünce gümrüke taktı,

Bu arada malı gumrukten çekmek için yetki belgesi istediler yolladım ama gümrük kabul etmedi. Bende biraz daha uğraşıp pes ettim ve kargoyu kabul etmiyorum geri yollayın dedim. Enson ups GB den haber bekliyorlardı. Tabi ben ürünü geri gönderme bedeli ne kadar diye sordum bana 600(altiyuz) tl dediler. Kalayladim kapattım.

Ups tr nin gümrüke takma nedeni ise bence, unsped isimli kendilerine bağlı bir gümrük müşavirlikleri var ve manyak paralar talep ediyorlar, yok mal çekme bedeli yok ardiye ücreti yok cart yok curt 300 unsped gümrük masrafları 300de geri iade bedeli diyor,
Aynı 2kglik kargo İngiltere ye gidiş bedelini sordum bugün pttye 60tl dediler. Ups resmen adam soyuyor!

Sonuç olarak dönünce e.s. ile görüşüp ya para isticem yada ürünleri royal mail ile yollayın dicem.

İşin enteresan tarafı, bu siparişin ardından 1 progress, 1wmf refill, 1cella, ve 5-6 çeşit jilet siparişi verdim ve bunları bugün aldım 22sinde sipariş vermiştim royal mail ile geldi hatta akşam traşımı bile progress ve cella ile oldum.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Geçmiş olsun

Bir kaç sene önce gümrükte yaşadığım ilginç olaylar sonucu bir arkadaşımdan öğrendiğim şey DHL UPS FEDEX gibi büyük firmaların bize gelen kargoları Almanya'da toplanıp MNG tarafında getirildiği ve aşırı göze batan paketlerin direk gümrüğe takılıp, gümrükten çıkartmak için gereken belgelerin gönderisi tarafından faksı veya orijinali elinizde olsada gidip dünyanın heryerinde ücretsiz olan kağıt parçasına 100tl üstü para vermeniz gibi saçma sapan adetlerin var olmasını hiçbir zaman aklım almasada 25tl ilk pilastık parçanın gümrükten çıkması için yol hariç 320tl verince dahada delirip sorgulamaya devam ettim gümrüğün karşısındaki ufacık biroda ki elemanın açıklaması büyük firmaların uçaklarının Türkiye'ye inişleri yasak o yüzden Almanya merkezlerinde toplanıp MNG kargonun uçaklarına yükleniyorlar. Eee peki bu evrakların firma tarafında verilmesi hem ücretsiz hemde zorunluyken neden bizde ücretli ? Yol masraflarını karşılamak için.... Büyük firmaların günlük ne kadar fazladan gelir ettiğini heaplarsanız ülkemiz çok deli bir gelir kaynağı.
3 sene önce bu olaydan sonra büyük firmaları kullanmayı bıraktım PTT gibi royal mail china post hk post gibi yerel postaneleri kullanmaya başladım ne gümrük sorunu oldu nede fazladan ödemem gereken bir ücret, sadece Çanakkale PTT bir paketimi deposunda kaybetti ! Kısaca durum hala aynıysa mümkün olduğu kadar yerel postaları kullanın başınız ağrımaz Smile inş. bir yolunu bulup royal mail le gönderirler yoksa tek çağre ikiye bölmek.
ase5ybuv.jpg

Meraktan bir lider fırça
hem merak hemde unnuo makınayı bir daha denemek için sap olsun diye yuma
Tip güzel içi tırtıklı acaba nasıl köpürtür düşüncesiyle bakır tas
Pazarlıkla 5tl az kalsın pilastik şık bay makına Smile hadı bakalım bendede başladı meraktan dur şu nasıl bu nasıl diye almak Sad
(26/11/2013, Saat: 23:24)korhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım benim paket malum cella sebebi ile 2kg idi, brain da bu sebepten ötürü ups ile yolladiklarini söyledi bende ok. dedim paket Türkiye ye kadar sorunsuz ulaştı lakin ups tr zannımca paketi büyük görünce gümrüke taktı,

Bu arada malı gumrukten çekmek için yetki belgesi istediler yolladım ama gümrük kabul etmedi. Bende biraz daha uğraşıp pes ettim ve kargoyu kabul etmiyorum geri yollayın dedim. Enson ups GB den haber bekliyorlardı. Tabi ben ürünü geri gönderme bedeli ne kadar diye sordum bana 600(altiyuz) tl dediler. Kalayladim kapattım.

Ups tr nin gümrüke takma nedeni ise bence, unsped isimli kendilerine bağlı bir gümrük müşavirlikleri var ve manyak paralar talep ediyorlar, yok mal çekme bedeli yok ardiye ücreti yok cart yok curt 300 unsped gümrük masrafları 300de geri iade bedeli diyor,
Aynı 2kglik kargo İngiltere ye gidiş bedelini sordum bugün pttye 60tl dediler. Ups resmen adam soyuyor!

Sonuç olarak dönünce e.s. ile görüşüp ya para isticem yada ürünleri royal mail ile yollayın dicem.

İşin enteresan tarafı, bu siparişin ardından 1 progress, 1wmf refill, 1cella, ve 5-6 çeşit jilet siparişi verdim ve bunları bugün aldım 22sinde sipariş vermiştim royal mail ile geldi hatta akşam traşımı bile progress ve cella ile oldum.

Korhan hocam,

Sorun hallolmadıysa bildirir misin? takip numarası misim soyad vs. UPS ile görüşeyim, herhalde hallettiririm
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
Ben sana mecburum bilemezsin
İçimi seninle ısıtıyorum.
Aynı tastan alıp almamak arasında çok kaldım geçen ay, 10 lira dediler. Ama emin olamadım işimi görür mü görmez mi diye, ağzı biraz dar gibime gelmişti, daha yayvan olanını bulurum diye diye 15-20 dükkan geçtim sonra da almadan döndüm. Sizin yorumlarınızdan sonra tekrar bakarım.

(27/11/2013, Saat: 05:28)xanimate Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ase5ybuv.jpg

Meraktan bir lider fırça
hem merak hemde unnuo makınayı bir daha denemek için sap olsun diye yuma
Tip güzel içi tırtıklı acaba nasıl köpürtür düşüncesiyle bakır tas
Pazarlıkla 5tl az kalsın pilastik şık bay makına Smile hadı bakalım bendede başladı meraktan dur şu nasıl bu nasıl diye almak Sad
www.BarbarosRazors.com

Unnamed üstadım yabancı forumlarda bir iki yerde denk geldiğim, Konya Makromarkette bulduğum ama almadığım iş bu tasın, Türkiyeden yabancı ülkelere götürüldüğünü gördüm, denk gelirsem foto eklerim.

Yabancı tıraşseverlerin arko stick, derby tweex ve bizdeki unsurları stoklayıp, yurt dışına götürdükleri zaman bu tası da yanında götürüyorlar Smile

Ama çabuk kararacağını hanım söyledikten sonra hanım bunu aldırmadı, 12 TL sanırım.BlushBlush
O tastan burada 3.5 TL' ye var. Ben de kararır diye almaktan son anda vazgeçmiştim.
Haydi hayırlı tıraşlar...
(27/11/2013, Saat: 10:35)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynı tastan alıp almamak arasında çok kaldım geçen ay, 10 lira dediler. Ama emin olamadım işimi görür mü görmez mi diye, ağzı biraz dar gibime gelmişti, daha yayvan olanını bulurum diye diye 15-20 dükkan geçtim sonra da almadan döndüm. Sizin yorumlarınızdan sonra tekrar bakarım.

Dün akşam lideri hem bunda hemde eski kasemde çevirdim hem fırçanın kokusu gitsin hemde breakini başlasın diye arko krem sıktım 2şer cm gözle görülür baya fark vardı, tam denemesini bu akşam ki tıraşımda yapıp tekrar yorumlarım.
Fiyat içinde milyoncuları yoklayın burada birtanesinde 5tl diğerinde 3tl ve iki yer arası anca 20-30mt. aralarında kalıte farkı varmı bilmiyorum Smile
(27/11/2013, Saat: 10:56)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O tastan burada 3.5 TL' ye var. Ben de kararır diye almaktan son anda vazgeçmiştim.

Kararma kısmıbenimde aklımdan geçti ve aman evde metpar var nede olsa diyip aldım, almak için aceleniz yoksa gün aşırı tıraş oluyorum nekadar dayanacak hepimiz için test etmiş olurum .

Not: kipa arko sabuna zam yapmış 1.35 olmuş.
Peki bakır taşlarda ki kararma değil de, bunun içinde ki kalay zamanla etkisiz hale gelip bakır ortaya çıktığında acaba bu bakır traş sabunu veya kremle etkileşime geçip cilde zarar verir mi?

Every farewell is a new beginning.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: