Edwin Jagger DE89
(21/11/2013, Saat: 13:39)hayzen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eğer bu sapta ısrarcı değilseniz , normalde daha pahalı olan Barley saplı modeli kargo dahil £25 a buradan alabilirsiniz.%10 indirim kodu olarak "geltir" girmeniz gerekiyor.

http://www.giftsandcare.com/en/maquinill...agger.html

teşekkürler fakat nedense linkte paylaştığım model sap daha hoşuma gitti
Eveet gelelim fasilyenin faydalarına,

Kuyum tamircisine gittim Ben kırılan ej ed89u yapamayacaklarını söylediler.

Sırada sanayi var orada bakalım yapabilecekler mi?
Every farewell is a new beginning.
(26/11/2013, Saat: 11:03)korhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eveet gelelim fasilyenin faydalarına,

Sanayi için çok ince bir iş gibime geliyor üstad buBig Grin
www.BarbarosRazors.com

(26/11/2013, Saat: 11:11)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sanayi için çok ince bir iş gibime geliyor üstad buBig Grin

Valla banada öyle gibi geliyor komşumda kapak artık her halükarda gitti deneyerek birşey kaybetmeyeceğim için,

"Ya herro ya merro.
Ya benim olacaksın ya kara toprağın." dedim kapağa, "tamam abi büyüksün" dedi. Big Grin
(26/11/2013, Saat: 11:03)korhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eveet gelelim fasilyenin faydalarına,

Amcam oto kaporta işi yapar geçen gün ziyaretine gitmiştim.
Eskiden bu kaportacılar oksijen kaynağı kullanırlardı kaporta işleri için.
Öğrendiğime göre şimdi gazaltı kaynağı denen bir kaynak sistemi ile yapılıyormuş.

Oksijen kaynağı normalde aşırı ısı yayıyor ve kaynak yapılan yer dışında da deformasyonlara yol açıyor.( boya veya kaplamanın bozulması veya metalin deformasyona uğraması gibi)
Bu gazaltı kaynağın özelliği ise sadece kaynak yapılan noktaya ısı verip diğer yerlerdeki bozulmaları en aza indirgiyormuş.

Eğer sanayiye gidecekseniz bunu göz önünde bulundurmanızda fayda var Korhan üstat.
Tabi gazaltı kaynak bu kafanın metal türünü kaynatırmı bilemiyorum ama bir sorup öğrenirim.
Düşünüyorumda yapılamayacak birşey değil ama kim uğraşır bilmiyorum. 2 gün önce bir pleksiglas malzemeye diş açtırmak için neredeyse koca bir sanayi mahallesini dolaştım.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

(26/11/2013, Saat: 14:44)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Amcam oto kaporta işi yapar geçen gün ziyaretine gitmiştim.
Eskiden bu kaportacılar oksijen kaynağı kullanırlardı kaporta işleri için.
Öğrendiğime göre şimdi gazaltı kaynağı denen bir kaynak sistemi ile yapılıyormuş.

Oksijen kaynağı normalde aşırı ısı yayıyor ve kaynak yapılan yer dışında da deformasyonlara yol açıyor.( boya veya kaplamanın bozulması veya metalin deformasyona uğraması gibi)
Bu gazaltı kaynağın özelliği ise sadece kaynak yapılan noktaya ısı verip diğer yerlerdeki bozulmaları en aza indirgiyormuş.

Eğer sanayiye gidecekseniz bunu göz önünde bulundurmanızda fayda var Korhan üstat.
Tabi gazaltı kaynak bu kafanın metal türünü kaynatırmı bilemiyorum ama bir sorup öğrenirim.
Düşünüyorumda yapılamayacak birşey değil ama kim uğraşır bilmiyorum. 2 gün önce bir pleksiglas malzemeye diş açtırmak için neredeyse koca bir sanayi mahallesini dolaştım.

Teşekkür ederim üstadım,Oksijen kaynağını duymuştum ama bunuda yeni duydum halbuki arada bir sanayiye giderim ama kaportacılarla pek işim olmamıştı doğrusu.

Tabi burda (sivas) umarım vardır gazaltı kaynağı, özellikle sorarım yapılailir mi metali uygum mu diye.
Valla üstadım kaportacının kafayı şişiririm yine yaptırırım yeter ki olsunda.
Big Grin
(26/11/2013, Saat: 14:53)metinnitem1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yakacaksınız diyorum yakacaksınız. Big Grin

Üstadım zaten sap elimde en üst kapak bi halta yaramıyor şu anda yanarsa yansın. Big Grin
(26/11/2013, Saat: 14:51)korhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim üstadım,Oksijen kaynağını duymuştum ama bunuda yeni duydum halbuki arada bir sanayiye giderim ama kaportacılarla pek işim olmamıştı doğrusu.

Tabi burda (sivas) umarım vardır gazaltı kaynağı, özellikle sorarım yapılailir mi metali uygum mu diye.
Valla üstadım kaportacının kafayı şişiririm yine yaptırırım yeter ki olsunda.
Big Grin

Sanayici adam elinde işi yoksa uğraşır, eğer işi varsa da sizin götürdüğünüz işten para kazanacağını bilirse yine uğraşır :d
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Hocam hiçbirşey yapamıyorlarsa;
Havşa baş metrik 5 cıvata alın. bir de kafaya uygun alyan. (ikisine 3-4 liradan fazla vermeyin)
Vida hizasına gelen yere havşa baş metrik5 cıvata için delik açtırın.
3 parça yerine 5 parça aletiniz olur, ama kafa işe yarar.

HAVSABAS.jpg

beton_vidasi_boyutlar.jpg
(26/11/2013, Saat: 15:09)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sanayici adam elinde işi yoksa uğraşır, eğer işi varsa da sizin götürdüğünüz işten para kazanacağını bilirse yine uğraşır :d

O kadarcık iştende para almaya kalkarsa esnaflığından utansın. Angry

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İkinci el Edwin Jagger DE89 Barley modeli alınır mı? farukkati 0 785 11/10/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: farukkati
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,579 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Razarock game changer 84 vs edwin jagger 3one6 Ramo26 37 15,508 30/08/2022, Saat: 14:50
Son Yorum: Alden52
  DE89 Sap Problemi parhim 3 1,938 10/06/2022, Saat: 16:01
Son Yorum: parhim
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 98,287 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Ri'mei vs. Muhle R89/EJ DE89 theunnamed 32 47,181 25/04/2021, Saat: 15:15
Son Yorum: onomasticon
  34c? DE89? Progress? FatGürSakal 16 13,199 02/09/2020, Saat: 16:12
Son Yorum: dearlord
  Edwin Jagger DE8 serisi sap seçimi konusunda yardım forevermore07 12 6,701 21/11/2019, Saat: 13:50
Son Yorum: forevermore07
  Merkur, Muhle, Edwin Jagger : Tüm Modeller Eskiuyebyr 9 16,542 11/02/2019, Saat: 13:25
Son Yorum: 3RD1
  Edwin Jagger de89, Merkur futur, hangisi. yaralıavcı 55 104,700 24/12/2016, Saat: 14:26
Son Yorum: Eskiuyebyr

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: