Porsuk kılı fırçalar hakkında bazı bilgiler
(28/09/2011, Saat: 23:14)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam adamın dediğine göre fırçanın büyük boyunu da yapmış zamanında. hatta elinde de varmış
ama bu büyük fırçalar kılları uzun olduğundan çok yatma yapıyormuş. yani dik durma olayı yokmuş.
benim gelecekte şöyle bir planım var. alibaba.com aracılığı ile 1kg filan porsuk kılı getirtiriz internetten ve anlaştığımız bir fırça imalatçısına çok uygun fiyatlara yaptırırız.
örnek..
geçen ben alibaba üzerinden bi porsuk kılı imalatçısı ile irtibata geçtim. 1kg ve yanılmıyorsam 55mm uzunluğunda silvertip kıla 165 dolar gibi bir fiyat biçti. bir fırçaya taş çatlasın 25 gr gitse 1kgden 40 fırça çıkar. bu da yaklaşık 7.5 tl gibi bir şey eder fırça başına. fırça imalatçısı da taş çatlasın kaliteli ahşap sapıyla beraber 15 lira alsa. taş çatlasın. bi fırça 25 liraya malolur o da silvertip...
nasıl yapabilir miyiz bu işi yeterli sayıyı sağlayabilirsek...
Saygılar

varım
memleket kurtulana kadar siyah
hocam tum samimiyetimle ilgin icin tesekkur ederim
Ama yaptigim arastirmalar sonucunda gordum ki yaptiracagimiz fircalarin sap kalitesi bize FSleri Lijunlari bile mumla aratacak...
o yuzden cinden alisverise devam simdilik
Ama bu tamaen vazgectigimiz manasina gelmiyor. biraz sayimiz artsin insallah geltir fircasi yaptiririz Smile
Saygilar
(23/12/2011, Saat: 20:35)anesthesia Adlı Kullanıcıdan Alıntı: varım
aslında babamdan hediye bir domuz kılı, eşimden hediye bir porsuk fırçam var, ama onlar yıpranmasın istiyorumSmile o nedenle 3. bir tanesini almak mantıklı geldiği, ve geltir markası çok cazip olduğu için varım dedim, ne zaman olsa varım, foruma yazmanız kafî, eşimden olan hediyenin 120$ olduğu düşünülürse maliyeti önemli değil demekle yetineceğim Smile
memleket kurtulana kadar siyah
o zaman super
yalniz biraz durumun olgunlasmasi, tek seferde en az 40-50 fircayi cekebilecek hale gelmemiz lazim.
tabii ki bir de bu islere para ve zaman ayiracak birisi, bir miktar da kar etmek sartiyla
Saygilar
(24/12/2011, Saat: 02:00)anesthesia Adlı Kullanıcıdan Alıntı: aslında babamdan hediye bir domuz kılı, eşimden hediye bir porsuk fırçam var, ama onlar yıpranmasın istiyorumSmile o nedenle 3. bir tanesini almak mantıklı geldiği, ve geltir markası çok cazip olduğu için varım dedim, ne zaman olsa varım, foruma yazmanız kafî, eşimden olan hediyenin 120$ olduğu düşünülürse maliyeti önemli değil demekle yetineceğim Smile
Arkadaşlar bir fırça alacağımda porsuk kılı olanlar yumuşak oldugunu duydum. geçenlerde hanım bana bır tane fırça vermıstı traş olurken kullanayım dıye o makyaj ıslerı ıcın kullanıyordu bunu bayagı yumusak bır yapısı var fakat sabunu yıyınce bıldıgıntoparlandı butun kıllar. fotograflarını ekleyecegım acaba porsuk kılı fırcalardada boylemı oluyor yoksa bu fırcanın ınce kıllarından dolayımıdır. Omega markası hakkındakı goruslerınız ıyı orta kötü şeklınde bır yorum yapabılırmısınız connaughtshavings sıtesındekı fırcalardan tavsıye edıcegınız varmı ya da.

th_84d8d98c.jpg
th_12321e4c.jpg
hocam finest porsuk fırça alacaksın
şuraya bir bak:
http://stores.ebay.com/Ian-Tangs-Shaving-Workshop
bunu da tavsiye ediyorum
http://www.ebay.com/itm/Finest-Badger-Ha...1030wt_912
(01/02/2012, Saat: 00:36)iatros Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar bir fırça alacağımda porsuk kılı olanlar yumuşak oldugunu duydum. geçenlerde hanım bana bır tane fırça vermıstı traş olurken kullanayım dıye o makyaj ıslerı ıcın kullanıyordu bunu bayagı yumusak bır yapısı var fakat sabunu yıyınce bıldıgıntoparlandı butun kıllar. fotograflarını ekleyecegım acaba porsuk kılı fırcalardada boylemı oluyor yoksa bu fırcanın ınce kıllarından dolayımıdır. Omega markası hakkındakı goruslerınız ıyı orta kötü şeklınde bır yorum yapabılırmısınız connaughtshavings sıtesındekı fırcalardan tavsıye edıcegınız varmı ya da.

Ben connaughtshaving den "Vulfix 2189" domuz kılı (seyehat fırçası) sipariş ettim. Ebaydan da 1 adet de Frank Shaving 26mm Finest Porsuk aldım, Vulfix domuz kılını hem seyehatlerde hem de sert sabunlarla kullanmak için aldım.

Bu fırça tek kullanılacaksa çok uygun olmayabilir. Tek fırça olarak domuz kılı düşünüyorsanız "Semogue 1305" hakkında çok güzel yorumlar var yabancı sitelerde.Hem sabunlar hem de kremlerle gayet uygun olduğu ve fiyatına göre üstün performans sergilediği söyleniyor. Okuduğum yorumlar ve incelemelerin hatırına kullanmamış olsam da öneriyorum.

Sizdeki fırça içinse şahsi fikrim traş fırçası olmadığı için böyle olabilir. Muhtemelen Samur kılıdır. Omega hakkında şahsi fikrim olmamakla beraber domuz kılı istiyorsanız Omega veya Semogue alacaksınız demiş lordum:

http://tiraskeyfim.blogspot.com/2011/09/...-baks.html
(24/12/2011, Saat: 03:39)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: o zaman super
yalniz biraz durumun olgunlasmasi, tek seferde en az 40-50 fircayi cekebilecek hale gelmemiz lazim.
tabii ki bir de bu islere para ve zaman ayiracak birisi, bir miktar da kar etmek sartiyla
Saygilar
(24/12/2011, Saat: 02:00)anesthesia Adlı Kullanıcıdan Alıntı: aslında babamdan hediye bir domuz kılı, eşimden hediye bir porsuk fırçam var, ama onlar yıpranmasın istiyorumSmile o nedenle 3. bir tanesini almak mantıklı geldiği, ve geltir markası çok cazip olduğu için varım dedim, ne zaman olsa varım, foruma yazmanız kafî, eşimden olan hediyenin 120$ olduğu düşünülürse maliyeti önemli değil demekle yetineceğim Smile

ben cindeki firmalarla gorustum. daha onceden ihracat mudurlugu yapmisligim var cok iyi pazarlik yaptim. best ve silvertip fiyatlar o kadar komik ki sasirir kalirsiniz. ustelik firca sapina logo da basiyorlar. ithal edip piyasaya surmek lazim ne var ki sirket sahibi degilim.
hadi ya
mesela ne kadar fiyat verildi?
(02/02/2012, Saat: 01:48)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ben cindeki firmalarla gorustum. daha onceden ihracat mudurlugu yapmisligim var cok iyi pazarlik yaptim. best ve silvertip fiyatlar o kadar komik ki sasirir kalirsiniz. ustelik firca sapina logo da basiyorlar. ithal edip piyasaya surmek lazim ne var ki sirket sahibi degilim.

burda aciklama dogru olmaz malum ticaret ahlaki.
ozelden yazarim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,167 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  Mühle fırçalar emrah 10 14,275 26/12/2022, Saat: 01:35
Son Yorum: Mert günaydın
  HJM Porsuk Fırçalar Tıraşolog 2 2,109 23/03/2021, Saat: 15:56
Son Yorum: Tıraşolog
  Porsuk Fırça Tavsiyesi sellom 758 457,948 20/09/2020, Saat: 17:27
Son Yorum: Erdem009
  Porsuk Fırçayı sıcak tutma Perseus 13 7,682 14/09/2020, Saat: 20:11
Son Yorum: marv
  IREM Porsuk Traş Fırçası papazerigi 107 157,386 01/09/2020, Saat: 18:56
Son Yorum: marv
  Yaqi Porsuk Kılı Tıraş Fırçası shaving61 114 73,981 13/08/2020, Saat: 16:05
Son Yorum: Lord Sparhawk
Information Porsuk Kılı Tıraş Fırçalarının Temizliği papazerigi 51 50,864 14/06/2020, Saat: 00:24
Son Yorum: cavekid
Heart İNCELEME: 2 Band Fırçalar izbe 77 77,624 09/03/2020, Saat: 00:25
Son Yorum: dikdik_s
  Pure tipi porsuk fırçası yumuşatılabilir mi? midheaven 22 24,749 16/02/2020, Saat: 12:10
Son Yorum: U A K

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: