YUMA traş makinesi
Gözle seçilerek, kontrol edilip alınmasında fayda var. Aşırı hassas ciltli değilsek Yuma ' yla gayet güzel , amaca yönelik tıraş olunur.
Artık yalnızca YUMA ile tıraş oluyorum. Geçen hafta neler var bakalım diyerek girdiğim bir toptancıda bir düzinelik kutuda YUMA vardı, açıp inceledim, parçaları döküm olan YUMA'ların neredeyse tümü çok iyi bir kalıptan çıkmıştı, fiyatını sorunca 18.- TL dediler, tanesi 1,50 TL'ye geliyordu. Hemen bir düzine, yani bir kutu aldım.
Sanırım kısa bir zaman sonra yine bir düzine daha alacağım. Stokçuluk ruhumuza işlemiş ..
Bu alet boşuna Avrupa ülkelerinde de popüler olmamış, gerçekten de çok iyi bir tıraşı var bildiğimiz üzere.
Her kullanıştan sonra jileti ayırıp paslanma olmasın diye parçaları iyice kuruluyorum. Özellikle hatalı kullanımlardan sonra vida kısımlarının sabun artıkları nedeniyle yalama olması sonucu bir DE89'u kaybedince kurulama işine iyice özen gösteriyorum. Agresif kısmına da oje ile küçük bir nokta koydum, hep o tarafı ile tıraş oluyorum.
Artık bu bir düzine YUMA beni bu dünyadan emekli eder.  Rolleyes
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz!" [Konfüçyüs]
Çok çok ilginç bir tıraş aleti bu. Teşbihte hata olmaz, hani böyle fiziksel güzelliği pek olmayan ama bir dediğinizi iki etmeyen, elinizi sıcak sudan soğuk suya sokmayan, nazsız niyazsız sevgili gibi Big Grin (tek nazı jilet hizalaması diyelim) Elimden 5-6 farklı alet geçti şimdilik ama bu ufaklıktan aldığım tıraş kalitesini henüz hiç bir aletten alamadım desem abartmış olmam yani. Şimdilik derby extra ve rapira pembe mavi siyah ile tecrübe ettim. Bir de keskin jiletlerle davranışı nasıl onu gözlemleyeceğim.

Bu arada umarım eski kalıplarında üretime devam ederler. Kavisli kibar başına kurban Big Grin
Uzun süredir Yuma ile oluyordum gayet güzeldi. Teknik mi oturdu ne oldu diye R89 a gitti elim bugün belki kaliteli aşet ben beceremiyordum dedim. Yine yuma daha konforlu geldi ufak farklada olsa ?
Yumaya eliniz alıştıktan sonra verdiği tıraşı birçok kaliteli alet veremiyor maalesef.
(07/04/2021, Saat: 11:52)Asktm Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yumaya eliniz alıştıktan sonra verdiği tıraşı birçok kaliteli alet veremiyor maalesef.

Evet, kesinlikle çok haklısınız.
Ben yaklaşık 6-7 aydır hep YUMA ile tıraş oldum, öyle ki neredeyse şaptan sonra AS bile kullanmasam olacaktı.
İçimizdeki merak canavarına yenik düşüp dolapta gözüme çarpan, çok uzun süredir ellemediğim Rimei ile yeni bir jilet takıp tıraş oldum. O kadar tahriş yaşadım ki, yüzümün yanmasından o gece kalkıp bolca onarıcı bir krem sürüp yastığa bulaşıp gitmesin diye 1 saatten fazla oturdum.
Sonrasında YUMA ile tıraş olup, sanki 2 gece önce olanları yaşamamışım gibi oldum.
Geçenlerde 18,00 TL gibi acayip bir fiyata bir kutu, yani 1 düzine almıştım.
Geçen hafta içi sorduğumda fiyat 19,50 TL olmuş. Üstelik bildiğimiz YUMA, yani plastik kafalı değil, tümüyle döküm.
O zamanda yazmıştım, son gelen YUMA'ların özellikle kafalardaki üst tablanın ağızları çok düzgün. Ama kaplama yine facia ..

Bir aralar bir komşumuzdan görüp, kaplamayı kaldırıp yeniden boyamaya kalktım. Kullandığım limon tuzu sanırım fazla geldi, kaplama kalktı ama malzeme öylesine yumuşamış ki alt tabla elimde kırıldı, evet resmen 3-4 parça oldu, sonra biraz kuvvetle muamele edince sapı da, üst tablası da aynı akibete uğradı.

Çok daha kaliteli bir imalat olan YUMA versiyonu Fuji, Orak gibi aletlerde alt tablada bulunan bir çıkıntı nedeniyle jilet çok daha fazla açıkta duruyor ve o aletleri olağanüstü agresif yapıyor. Açıkçası ustura bile bunlardan daha güvenli ..
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz!" [Konfüçyüs]
(07/04/2021, Saat: 14:20)Naci Erdem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet, kesinlikle çok haklısınız.
Ben yaklaşık 6-7 aydır hep YUMA ile tıraş oldum, öyle ki neredeyse şaptan sonra AS bile kullanmasam olacaktı.
İçimizdeki merak canavarına yenik düşüp dolapta gözüme çarpan, çok uzun süredir ellemediğim Rimei ile yeni bir jilet takıp tıraş oldum. O kadar tahriş yaşadım ki, yüzümün yanmasından o gece kalkıp bolca onarıcı bir krem sürüp yastığa bulaşıp gitmesin diye 1 saatten fazla oturdum.
Sonrasında YUMA ile tıraş olup, sanki 2 gece önce olanları yaşamamışım gibi oldum.
Geçenlerde 18,00 TL gibi acayip bir fiyata bir kutu, yani 1 düzine almıştım.
Geçen hafta içi sorduğumda fiyat 19,50 TL olmuş. Üstelik bildiğimiz YUMA, yani plastik kafalı değil, tümüyle döküm.
O zamanda yazmıştım, son gelen YUMA'ların özellikle kafalardaki üst tablanın ağızları çok düzgün. Ama kaplama yine facia ..

Bir aralar bir komşumuzdan görüp, kaplamayı kaldırıp yeniden boyamaya kalktım. Kullandığım limon tuzu sanırım fazla geldi, kaplama kalktı ama malzeme öylesine yumuşamış ki alt tabla elimde kırıldı, evet resmen 3-4 parça oldu, sonra biraz kuvvetle muamele edince sapı da, üst tablası da aynı akibete uğradı.

Çok daha kaliteli bir imalat olan YUMA versiyonu Fuji, Orak gibi aletlerde alt tablada bulunan bir çıkıntı nedeniyle jilet çok daha fazla açıkta duruyor ve o aletleri olağanüstü agresif yapıyor. Açıkçası ustura bile bunlardan daha güvenli ..

Açıkçası bu kadar konforlu tıraş verirken fiyatı da 2. 2.5 lira iken istediği kadar sökülsün kaplaması yenisini alırım Smile çok hoşuma gidiyor bu makina
Milli gururumuz olur kendisi. Elimde 4 farklı alet mevcut yuma dahil olmak üzere. Ancak hiçbiri yuma kadar temiz, keyifli tıraşı vermiyor. Üstelik fiyatı aşırı uygun bir alet. Tek eksisi jileti kendi başına tam hizalayamıyor olması ancak onu da hemen elinizle ayarlayabiliyorsunuz. Görünüş konusu da kişiden kişiye değişir. Ben görüntüsünü de çok şık buluyorum. Tam bir fiyat/performans canavarı diyebilirim. Çok tatlı bir agresifliği var onunla olduğum hiçbir tıraşımda kesik, tahriş vb. durumları yaşamadım. Genellikle orta agresif jiletler kullanıyorum yumayla. Özellikle mavi astra ile çok iyi iş çıkarıyor. Adamsın yuma, iyi ki varsın. Big Grin
Şu elimde görmüş olduğunuz jileti taçsız kral Pele, Bakenbauer, Nadya Komanaççi, Biricit Bardo, İngiltere Kraliçesi Elizabet, Kaleci Mıyer, Fenerbahçeli Cemil kullandı.”
ters köşe yapan alet
@"Ali Desidero" Kesinlikle ters köşe eder. Düzgün jilet tutan bir Yuma'yla ilk kez tıraş oluyor ve bu kendisinden kat be kat daha pahalı aletleri kullandıktan sonra gerçekleşen bir eylemse şaşırma düzeyi daha fazla artacaktır Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Wilkinson Sword Classic Traş Aleti BigHillMe 721 877,408 24/04/2023, Saat: 04:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  ORAK Lüks tıraş makinesi retrojunkie 95 148,630 14/07/2022, Saat: 16:32
Son Yorum: Murat62
  Yuma ve Orak Tıraş Makinelerinin Karşılaştırması Tony Soprano 30 13,935 29/05/2022, Saat: 22:09
Son Yorum: Johny White
  (YENİ)YUMA Tıraş Makinesi jegal 33 25,615 06/02/2021, Saat: 15:11
Son Yorum: saintdumas
  Star kelebek tıraş makinesı jegal 18 12,081 26/01/2019, Saat: 16:05
Son Yorum: batmanforever
  Yuma Plastik Tıraş Aleti ismailinbiri 6 6,346 19/04/2018, Saat: 12:18
Son Yorum: ismailinbiri
  Ucuz traş aletlerin korumasını kaldırmak best 25 33,651 09/02/2018, Saat: 00:46
Son Yorum: KAYHAN
  Lion DE tras aleti (Guney Afrika'dan) chevalier 13 20,954 07/07/2014, Saat: 02:21
Son Yorum: martin
  Şıkbay metal traş aleti BigHillMe 8 22,416 04/05/2013, Saat: 17:55
Son Yorum: BigHillMe
  Traş Seti gencfb190742 5 12,347 11/09/2012, Saat: 10:08
Son Yorum: superbadger

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: