Ucuz traş aletlerin korumasını kaldırmak
Arkadaşlar elimde rimei marka traş aleti vardı bu makinenin üst kapağı ile sapı arasında olan korumasını takmadan jilet taktım ve traş oldum gerçi çok agressive olduSmile böyle yapınca ama ustura keyfinde traş sağladı daha önce deneyen oldu mu bu şekilde benim gayet hoşuma gitti sizlerede soruyum dedim..
yaşlılar böyle kullanırlarmış bazı aletleri
genelde yuma gibi aletleri
ama kesinlikle önerdiğimiz bir tıraş şekli değil
güvenli değil bir avantajıda yok
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
tabi dikkatli olmak gerek traş olurken ben gene de sonuçtan memnunum Smile
(11/12/2013, Saat: 22:31)best Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tabi dikkatli olmak gerek traş olurken ben gene de sonuçtan memnunum Smile

Jiletin uç kısmı usturadan daha dışarıda ve esnek, Allah esirgesin jilet, dalgınlıkla bir usturadan çok daha agresif hale gelen elinizdeki makinenin ucundan esneyip, cildinize dalma eğilimi gösterebilir.

Ustura keyfi ustura ile yaşanır, Ali Bıyıklı Ustura alsanız 1.5 TL, iş bu jileti kendisine taksanız, bizi de böyle heyecanlandırmasanız Big Grin
yok üstad heycanlıgınız bilmiyodum Smile sadece denedim hoşuma gitti paylaşmak istedim usturaya göre tutuş daha iyi oluyor o yüzden dedim..
(11/12/2013, Saat: 23:01)best Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yok üstad heycanlıgınız bilmiyodum Smile sadece denedim hoşuma gitti paylaşmak istedim usturaya göre tutuş daha iyi oluyor o yüzden dedim..

Bi resim koyun da bakalım komşum, merak ettim şimdi bak Smile Geçen Korgun komşu da yarım jilet DE makineye takıp kullandığını söylemiş idi. Daha iyi oluyosa hepimiz alt barı kıralım atalım, jiletleri de bütün bütün harcamayalım dimi ama Big Grin
alt barı kırmana gerek yok takma yeterli Smile
Jilet esneyerek-yamularak cildinize dalma potansiyeline sahip, kısacası tehlikeli bu işler, suratınızda kolay kolay kapanmayacak bir çizikle karşılaşabilirsiniz. Allah korusun.
tüm alternatifleri denemiş biri olarak söyleyebilirim ki yeniden amerika keşfine çıkmaya gerek yok. Eninde sonunda ya usturada ya da mild bir alette maceranız sona erecek.
(bu arada mild bir alete ihtiyacım var söylemesi ayıp sedef ve rapidle tıraş oluyorum)
Keyif kavramının içersinde huzur vardır. Biz keyif seven adamlarız biraz Smile Burada toplanıp, hayatın sıradanlığını, monotonluğunu keyifle takas etmek niyetinde ve uğraşındayız.

300 metre yukarıdan banki camping yapmak, heyecanlı bi iştir. Huzurlu değildir. Bir bardak çay, eşsiz günbatımı yahut dostlar meclisinde iki sohbet ise keyiftir, huzurdur.

Bu riskli hareketler, heyecan olur, macera olur ama keyifli demek doğru değil, örneğin geceyarısı herkes uyurken sessiz, sakin bi ortamda tıraş olmak, bir keyiftir, macera değil..

Best size değil sözüm, riskten kaçının, foruma da kabahat bulmayın sonra aman adamlar jiletlerle oynuyor filan, biz en sağlıklı, en tahrişsiz, konforlu tertemiz tıraşı en fazla keyifle almaya çalışan biraz ehl-i keyf adamlarız Smile

Geçen elimde jilet, kağıda sarmak için çöpe giderken, unuttum ve karnıma bi kesik attım, zor bela şapla durdurdum kanı... Maceraya ne gerek var, al kağıdını banyoda sar, git çöpe at, hafif bi şey ve elimde olduğunu unuttum. Şimdi kabuk bağladı, iyileşiyo bakalım. Allah korusun, biz profesyonel berber değiliz, hatalar yapıyoruz ama göz göre göre riske girmek çok yanlış.. Saygılar, Sözlerim kişisel değil.. Aman Dikkat diyorum Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YUMA traş makinesi papazerigi 481 392,106 28/04/2023, Saat: 03:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Wilkinson Sword Classic Traş Aleti BigHillMe 721 871,675 24/04/2023, Saat: 04:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Lion DE tras aleti (Guney Afrika'dan) chevalier 13 20,817 07/07/2014, Saat: 02:21
Son Yorum: martin
  Şıkbay metal traş aleti BigHillMe 8 22,340 04/05/2013, Saat: 17:55
Son Yorum: BigHillMe
  Traş Seti gencfb190742 5 12,288 11/09/2012, Saat: 10:08
Son Yorum: superbadger
  bazı traş malzemeleri lazım mermer 6 12,604 14/06/2012, Saat: 22:13
Son Yorum: sifujack

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: