Kahve Sevenler
(20/10/2020, Saat: 18:01)Toprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben öğütücü kısmında tereddüt yaşıyorum. Bosch un şöyle bir ürünü var (https://www.bosch-home.com.tr/urun-liste...lsrc=aw.ds )
Fiyatı uygun gibi, acaba gözden kaçırdığım bir nüansmı var?
Komşum kahve zevkinizi bilmiyorum ama bu tür parçalayıcı ürünler kahve için önerilmiyor homojen öğütüm yapmadığı için
(20/10/2020, Saat: 18:04)gr00v3r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum kahve zevkinizi bilmiyorum ama bu tür parçalayıcı ürünler kahve için önerilmiyor homojen öğütüm yapmadığı için

Siz parçalayıcı yazınca fark ettim bu ürün değirmen gibi ezerek öğutmüyor mikser gibi dönerek parçalıyor. Evde mikser varsa bu alete pek gerek yok galiba.
Ben 2 sene önce 50 lira civarına Sinbo'nun kahve öğütücü makinasını almıştım. Öğütme işi için onu kullanıyorum, işimi görüyor. Lakin demin fiyatlarına baktım, 250 lira civarına yükseldiğini gördüm. Pes.

Neyse. Belki ben de bir ara el değirmeni alırım.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
So far so good..
(20/10/2020, Saat: 18:41)ahbap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben 2 sene önce 50 lira civarına Sinbo'nun kahve öğütücü makinasını almıştım. Öğütme işi için onu kullanıyorum, işimi görüyor. Lakin demin fiyatlarına baktım, 250 lira civarına yükseldiğini gördüm. Pes.

Neyse. Belki ben de bir ara el değirmeni alırım.

Hocam bu aletlerin çalışma prensibi mutfak blender' ı ile aynımı acaba? Mutfak blender' ının yaptığı işlemden farklı bir şey yapıyormu bilginiz varmı?
(20/10/2020, Saat: 18:52)Toprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam bu aletlerin çalışma prensibi mutfak blender' ı ile aynımı acaba? Mutfak blender' ının yaptığı işlemden farklı bir şey yapıyormu bilginiz varmı?
Emin olmamakla beraber iş görür diye düşünüyorum. Hatta yukarıda dediğim ürünü almadan önce ben de blender ile öğütmeyi düşünmüştüm. Lakin blender'a bir şey olur da hanımla papaz oluruz diye vazgeçmiştim

So far so good..
Anladım Smile İnternetten de araştırıyorum aynı zamanda, blender ve mikser ile öğütenler var fakat buna şiddetle karşı çıkanlar da var, bir kısım ise işimi görüyor diyor. Blender ile öğütüp memnun kalmayanlarda az değil. Sonuçta almayı düşündüğüm aletin çalışma prensibinin blender ve mikser den pek farklı olmadığını anlamış oldum teşekkür ederim.
orta halli bir espresso makinem var, bunun yanına v60 veya mokapot almak istiyorum özellikle ev dışında kahve içebilmek için. v60 ile yapılan kahveyi denemiştim mokapot denemedim, tavsiyeleriniz hangi üründen yana olur?
www.instagram.com/kasismedya
(20/10/2020, Saat: 19:14)Toprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Anladım Smile İnternetten de araştırıyorum aynı zamanda, blender ve mikser ile öğütenler var fakat buna şiddetle karşı çıkanlar da var, bir kısım ise işimi görüyor diyor. Blender ile öğütüp memnun kalmayanlarda az değil. Sonuçta almayı düşündüğüm aletin çalışma prensibinin blender ve mikser den pek farklı olmadığını anlamış oldum teşekkür ederim.
Sadece espresso içiyorsanız bu tarz ürünler uygun değil ama pour over gibi yöntemler konusunda bilgim yok. Değirmende klik ölçüsüyle farklı demleme yöntemleri için ayarlama mümkün, parçalayıcı ürünler için ise süre ve içindeki kahve miktarı belirleyici oluyor.
Komşum "ev dışında kullanmak" kastınız kamp, kamp ateşinde kullanılacak bir ürün ise İkea Mokapot işiniz fazlasıyla görecektir. Fiyatı gayet uygun iki tane alabilirsiniz birini evde ocak üzerinde diğerini de kamp ateşinde kullanmak için ideal ama "ev dışında kullanmak" kamp ateşinde kullanmak değilse o vakit pek işinizi görecek bir ekipman olmayacaktır sizin için.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
(20/10/2020, Saat: 18:52)Toprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam bu aletlerin çalışma prensibi mutfak blender' ı ile aynımı acaba? Mutfak blender' ının yaptığı işlemden farklı bir şey yapıyormu bilginiz varmı?

Hocam bu aletler elektrik ile çalıştıkları (ve prensip olarak blender ile aynı şekilde çalışır - bıçaklıysa) için doğal olarak kahveyi ısıtır ve biraz tat değişimine uğratırlar. Kahve değirmeni olarak her zaman en iyisi "burrr grinder" denilen seramik değirmenlerdir. Seramikler ısınma süresi geç olduğu için kahve çekirdeğini ısıtmaz ve tat değişimi yapmaz. Ama kahvenizi "french press" de tüketecekseniz tavsiyem evlerimizde ki havanlarda da kahve öğütebilirsiniz. Parçacıklar büyük olması gerektiği için daha rahat edersiniz. Bu da bir nevi dibekte kahve çekirdeği dövme prensibi ile aynıdır. Hele ki taş havanınız varsa daha keyifli olur.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Filtre Kahve Makinesi Önerisi krub 45 19,279 21/08/2022, Saat: 13:00
Son Yorum: alpella42
  Puro Kültürü ve Puro Sevenler (+18) 3RD1 26 10,955 09/09/2020, Saat: 15:13
Son Yorum: BigHillMe
  Suşi Sevenler :D yarhasan 17 17,369 06/05/2020, Saat: 19:04
Son Yorum: onurcakmak
  Nargile Sevenler yarhasan 22 33,624 24/03/2013, Saat: 18:14
Son Yorum: tamer26

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: