Zaza Ahşap Saplı Ustura
(12/08/2020, Saat: 20:21)tarkaner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güle güle kullan Raif kardeşim.

Meharet usturada olsa evde ne Feather ler, Via Barberia lar, vs var. Ama iş bilekte. Eline sağlık ki olmuş, alışmış elin. Keyfin daim olsun.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkürler Tarkan abi, bugünki tıraşımdan sonra sizlerin gönderdiği emanetleri beklemeye başlıyorum. Oldukça zengin video içerikleri gelecek inşallah.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Sevindim komşum beğenmenize. Bir sualim olacak. Sirf meraktan dolayi ali bıyıklı ustura ile bir deneme tirasi yapmak istedim. Fakat ayni hassiyeti on hazirligi ve jileti kullanmama ragmen yuzumu zor kurtarfim tahris olmaktan. Usturalar arasinda bu kadar fark oluyormu acaba kesiminde.
(12/08/2020, Saat: 21:46)Oldstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sevindim komşum beğenmenize. Bir sualim olacak. Sirf meraktan dolayi ali bıyıklı ustura ile bir deneme tirasi yapmak istedim. Fakat ayni hassiyeti on hazirligi ve jileti kullanmama ragmen yuzumu zor kurtarfim tahris olmaktan. Usturalar arasinda bu kadar fark oluyormu acaba kesiminde.

Komşum bende sadece tarko solingen ile karşılaştırabilirim. Cidden kendime eziyet etmişim tarko ustura ile. Bilemiyorum profesyonel bir kullanıcı rahatça kullanabilir belki ama ben değil.

178c0160adf0617411b00f03d8fb1089.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Zaza diğer modelini Focus ' a ürettiriyor. R21olanı. Bu da Sanguine Coolcut R5' e benziyor ama İtalyan malı diye yazmışlar. Proraso nun usturasına da benzemiyor, bu usturayı kime fason ürettirdiklerini bilen var mı?

Bir de kullanıcılardan bir güncelleme alsak? Genel olarak memnun muyuz arkadaşlar?
Ahşap saplı olanı söylüor isen komşum tıraş hissiyatı çok güzel mild bir kesimi var diye bilirim. Jileti gayet içeride tutuyor ve ağırlığı dengeli. R21 dersen komşum hala sevemedim. DE alet kullanırken favori düzelmek için kullanıyorum rahat jilet takıp çıkarıldıgından dolayı.
@"Oldstyle" Çok teşekkür ederim. Ahşap saplı olanın kutusu felan varsa üzerinde üretim bilgisi yazıyor mu ? Sanguine Coolcut R5 ' e benziyor , Pakistan imalatı olabilir diye düşünüyorum ancak Zaza İtalya ' da üretilmiştir diye belirtmiş birkaç sitede. R21 ' i Focus üretiyor , Focus ' un kendi modeli aynı zamanda o ürün ancak bunu kim üretmiş merak ettim. Bir müsait olduğunuzda bakarsanız sevinirim hocam.
Kutusu var komşum. Koleksiyon olsun diye almıştım akşam bakarım. Çocuk unutturmazsa yazarım komşum afacan kapıda sırtımıza çıkıyor Big Grin
@"Oldstyle" Allah bağışlasın hocam, aynı afacandan bende de var. Haftasonu yasak da olunca tepemden inmediler Big Grin
Ali bıyıklı ile ustura tıraşına adım attıktan sonra bu aleti aldım. Sapı biraz kaba gelebilir evet. Fotoğraflarda durduğundan daha şık gözüktüğünü düşünüyorum. Sanırım sapı ceviz ağacından, yanlış biliyor da olabilirim. Denge konusunda iyi, güven veriyor ve konforlu. Ayrıca şık bir kutusu var.
"Bu cihan sanki salaş bir sahne"
Hepinize merhabalar komşular.

Bu ürünü yeni satın aldım. Gittigidiyor'da Zaza'nın kendi Tıraş Sepeti mağazasında kargo dâhil 225 TL. Çok kötü bir kutuda geldi. Kapağı oturmuyor ve iç kaplamasına yerleştirilen sünger o kadar düşük kaliteli ki esnekliği sıfır. Usturayı yerleştirmeniz çok zor, yerleştiğinde çıkarması daha zor.

Kutuda herangi bir broşür yok. İmalatçı veya menşe ülke bilgisi de mevcut değil. Fakat anladığım kadarıyla Pakistan'daki Dexam Instruments firmasının imalatı. Firmanın DEX-SR-013 jiletli ustura modelinden uyarlanmış. Ahşabı ceviz değil. Rengi tanıtım fotoğraflarında gösterilene göre çok daha koyu. O bölgede yaygın bulunan sheesham ağacı olması lazım. Biçim olarak güzel görünüyor ama işçilikte sorunlar var. Örneğin sapın alt ucunda kesilen yarıklar eğri geliyor.

Metal kısmı şık görünümlü. Hesaplı bir paslanmaz çelikten yapılmış. Jilet oturtulan sandviç kısmındaki dişler çok kısa ve çapı dar. Jilet geçirilip üst plaka oturtulduğunda çıt sesi vermiyor. Jileti az gösteren bir yapıda. Ancak jilet takıldığında, dişlerin hizalanmasında da sorun olduğu anlaşılıyor. Jilet düz bir hat halinde durmuyor çünkü. Üstteki kapatma/kilitleme kapağı biraz fazla sıkı. Bu haliyle ne kadar kullanışlı olacağını zaman gösterecek.

İşçiliğindeki ve tasarımındaki bütün kusurlara karşın güzel görünümlü, ergonomik ve pratik bir ustura. Yani iyi bir genel tasarımı var ama çok sayıda kusurla da malûl. Bu vasıfta, Pakistan imalatı bir ustura sırf "Zaza" markası basıldığı için o fiyatı hak ediyor mu, emin değilim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Feather Artist Club Ss Ustura inter 148 109,360 16/10/2023, Saat: 23:49
Son Yorum: ohtararan
  Hergün jiletli ustura ile tıraş olunur mu? Fatihkorkmaz 14 5,159 23/06/2023, Saat: 14:49
Son Yorum: MERCAN.04
Video SATILIK: Parker SRX Jiletli Ustura Paslanmaz Çelik asrnnn 1 972 24/04/2023, Saat: 18:49
Son Yorum: asrnnn
  Ali Bıyıklı ve Sedef Ustura BigHillMe 195 210,744 14/03/2023, Saat: 10:15
Son Yorum: inter
  CAPTAIN FAWCETT USTURA Erdi 11 5,569 24/02/2023, Saat: 13:34
Son Yorum: CemBarlas
  Zaza Focus R21 jilet tutma Oldstyle 16 5,963 26/07/2022, Saat: 17:35
Son Yorum: trustalt
  Ustura İçin Jilet Seçimi ynspektas 53 31,631 31/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: CemBarlas
  Jiletli ustura ve tıraş aleti kombini ile ilgili Oldstyle 5 2,626 27/09/2021, Saat: 10:00
Son Yorum: Oldstyle
  Parker Jiletli Ustura emiriko 33 62,865 10/09/2021, Saat: 09:01
Son Yorum: KurtaranS
  Jiletli Ustura Alımı Konusunda Tavsiye aminoasid 81 80,265 19/04/2021, Saat: 22:43
Son Yorum: Uzunluomer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: