Yaprak Jileti Kaç Defa Kullanıyorsunuz?
Silver Blue jileti dün 4. kez kullandım, kesmeyinceye dek devam etmeyi düşünüyorum. Smile
(20/05/2020, Saat: 23:11)berberkokusu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Silver Blue jileti dün 4. kez kullandım, kesmeyinceye dek devam etmeyi düşünüyorum. Smile

Silver blue konusunda da yazmıştım, buraya da yazayım. Silver blue ile günlük traşta
Üst üste 5 kez traş oldum, sert ve sık sakal yapıma rağmen bir problem yaşamadım. Belki 6-7. Traşta çıkardı fakat eldeki jilet stoğu beni tedirgin etti. Yıllarca bitirememe korkusu (:
ben ascoyu turuncu 4 kere
nacet 6 kere
seveen o colock yeşil 6kere
wilkinson sword 6 kez
voshood 4 kez
crytal 6 kez
supermax 4 kez
lord chrome 4 kez
(20/05/2020, Saat: 23:20)Kaya42 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Silver blue konusunda da yazmıştım, buraya da yazayım. Silver blue ile günlük traşta
Üst üste 5 kez traş oldum, sert ve sık sakal yapıma rağmen bir problem yaşamadım. Belki 6-7. Traşta çıkardı fakat eldeki jilet stoğu beni tedirgin etti. Yıllarca bitirememe korkusu (:

Bende de o korku var komşum o yüzden ben şu şekilde yapıyorum ; bir jilet en iyi performansıni kaçıncı tıraşta veriyorsa o kadar kullanıyorum. Çok jilet var diye kullandıkça keyfi artan jiletleri tek seferde atmaya kıyamıyorum.
Her kişinin sakal sertliğine ve yoğunluğuna göre değişebilecek bir durum. Wilkinson sword’u 8 kez kullandığım oldu. Ama gerçekten sonunda çekiştirme nedir nasıl olur çok iyi yaşatıyor.
Jiletlerin kaç kere kullanabileceğini keşfetmek çok zevkli.
Bir jiletle en çok tıraş denemesi yapmak isteyen komşulara timor jiletleri denemelerini tavsiye ederim. Burada yazdığınız rakamları ikiyle çarpabilirsiniz. Yalnız elinizde bir lup olsun ve 6-7 tıraş olduğunuz jiletleirn ağızlarını yakından inceleyin. Pas oluşumları varsa jileti atın. Daha önce de söylediğim gibi hiç bir jilet sağlığınızdan değerli değildir.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
ben zaten haftada 3-4 kez tıraş oluyorum, hem daha fazla deneyim kazanmak hem de zorlamaya gerek görmediğim için bir jiletle 2 defa olup atıyorum, sadece timor tarzı jiletler biraz daha fazla kullanılabilir.
TemeT NoscE
Ben genelde 2 sefer kullanıp atıyorum. 3 sefer için fazla körelmiş geliyor. Genelde kullandığım Sarı Gillette 7 O'Clock
(23/05/2020, Saat: 00:35)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir jiletle en çok tıraş denemesi yapmak isteyen komşulara timor jiletleri denemelerini tavsiye ederim. Burada yazdığınız rakamları ikiyle çarpabilirsiniz. Yalnız elinizde bir lup olsun ve 6-7 tıraş olduğunuz jiletleirn ağızlarını yakından inceleyin. Pas oluşumları varsa jileti atın. Daha önce de söylediğim gibi hiç bir jilet sağlığınızdan değerli değildir.

uçlardaki renk değişimleri pas oluşumun göstergesi midir? jileti ıslak bıraktığımızdan mı yoksa 4-5 kere kullanımdan mı kaynaklandı acaba? başka marka kullanımında görmemiştim böyle
fRdD2z.jpg
ne mutlu türküm diyene !
Dün de bir komşumuzun başına böyle bir şey gelmişti. Onun jileti yalnızca bir kullanımdan sonra renk değiştirmeye başlamıştı. Ben jiletlerimi 2, 3 ya da 4 kere kullanıyorum. Her tıraştan sonra jileti makineden çıkarıp, peçeteyle kuruladıktan sonra kağıdına tekrar sarıyorum. Henüz böyle bir durumla karşılaşmadım.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: