Rockwell 6C
(04/05/2020, Saat: 21:49)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı olsun komşum. 2 perde tıraş olanlar için tek plaka kullanmak açısından mevcut plakalar daha mantıklı geldi bana. Örneğin tek günlük sakalda 3le wtg yapıp 1le xtg ya da atg yapmak daha kolay plakayı ters çevirip. Ya da bir kaç günlük sakalda 4le wtg yapıp 2yle xtg yapmak. Çünkü ardışık agresiflik seviyelerinde ciddi bir fark olmuyor. 5-6 plakayı ise 1 kez kullandım deneme amaçlı.  Çok ihtiyaç duyulmuyor. Ama her agresiflik seviyesinin ayrı bir tadı var güzel seçim 6C. Iyi günlerde kullanın.

teşekkür ederim komşum..evet şimdi bana da mantıklı geldi :-)
(04/05/2020, Saat: 21:51)zorsakal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: teşekkür ederim komşum..evet şimdi bana da mantıklı geldi :-)

Ben Aleti Perşembe günü sipari etmiştim bu gün elime ulaştı tahminim sizde yarın alırsınız. İlk olarak görüntü açısından muhtemşem duruyo elimde 34c ve de89 vardı yanlarında yerini aldı. Smile Ayrıca elinize aldığınızda sadece ağırlığından ibaret olmadığını ve çok iyi bir dengeye sahip olduğunu görüyorsunuz. Perfomansı ile ilgili olarak tıraş günüm yarın bu konu ile ilgili yorumumu yarın akşam 22.00 sularında yazarım ama 3 numara ile 2 perde + düzelmeler şeklinde kullanııcam ilk olarak elimin alışması adına daha agresif gitmeyi düşünmüyorum ve yeşil 7 oclock ile combinlemeyi düşünüyorum çünkü yerli yabancı herkes bu ikilinin çok yakıştığını söylüyolar hadi hayorlısı bakalım Big Grin
(04/05/2020, Saat: 21:37)zorsakal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Pazar günü İMPA'dan siparişi verdim..sağolsun Mustafa bey bugün verdi kargoya..birkaç güne gelir sanırım..heyecanla bekliyorum :-) uzun bir süre yeni bir alet almak istemiyorum..umarım beklentimi karşılayacak.
Yorumlardan okuduğuma göre sakalı çıkış yönünde 5 veya 6 numarayı,tersten ise 3 veya 4 numarayı kullanmayı planlıyorum.
Agresiflik derecesi numara sırasına göre artıyor  fakat plakalar 1-3 , 2-4 , 5-6  olarak üretilmiş.
1-2 , 3-4 , 5-6 olması gerekmez miydi ? :-)

Hayırlı olsun komşum umarım beklentilerini karşılar.
@Asktm komşum teşekkürler..
ilk deneme bu gün itibari ile gerçekleşt 48 saatlik sakalım vardıi 3 numara ile bile de89 ve 34c ye göre özellikle ilk perdede daha yakın bi hissiyat verdi ve yeşil 7 oclock un konforuna konfor katıyo kesinlikle fiyatına değen bi alet diğer plate leride denicem ilerleyen günlerde Smile
(05/05/2020, Saat: 23:06)Ado - fb Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ilk deneme bu gün itibari ile gerçekleşt 48 saatlik sakalım vardıi 3 numara ile bile de89 ve 34c ye göre özellikle ilk perdede daha yakın bi hissiyat verdi ve yeşil 7 oclock un konforuna konfor katıyo kesinlikle fiyatına değen bi alet diğer plate leride denicem ilerleyen günlerde  Smile
hayırlı olsun komşum..memnun kalmana sevindim..ben de bekliyorum heyecanla..
buradaki yorumlara istinaden pek tercih etmediğim jilet yeşil 7 o'clock ile ilk tıraşımı az önce oldum.1.perde wtg 6.plaka , 2.perde atg 3.plaka ve düzeltmeler ile tıraşımı bitirdim.İlk tıraşım gayet başarılı geçti.Tahrişsiz,kanamasız.
Agresifliği çok iyi..korumacı agresifliği var demek daha doğru olur..R41 de kullandığım için ilk denemede 6.plaka ile başladım..korkacak bir şey yok :-)
6.plakanın agresifliği çok başarılı..ATG için 4.plakayı da deneyeceğim.
Artık farklı jiletlerle farklı plakalar deneme lüksüm oldu :-)
Sap ağır geldi.Mühle ve EJ ye göre bariz ağırlık hissediliyor...zamanla alışırım.
Şu an için satılan bir yer yok heralde
Uzun süredir kullanıyorum. 3 nolu olan başlığı bana çok uygun geldi.Daha önce ej89 kullanıyordum şimdi arada ej89 kullanıyorum. Çok sağlam ve güzel bir makine. Uzun sakalda bile problemsiz tıraş ediyor
Severek kullandığım bir alet , ben de 3 ve 4 plaka ağırlıklı olarak kullanıyorum.Farklı plakalarla farklı agresiflik seviyelerinde kullanılabilmesi büyük avantaj.Çok rahat ve konforlu bir traşı var.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rockwell Model T ati19 1 2,026 26/04/2021, Saat: 02:29
Son Yorum: marv
  Rockwell 6s İncelemesi corpus36 55 66,983 21/11/2020, Saat: 01:25
Son Yorum: nicky

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: