ahşap işleme/boyama hk. yardım
@dikdik_s @ahraz @Tahir üstadlar dostlar inanın yazdıklarınızla ziyadesiyle mutlu ettiniz beni, sağolun varolun. Eminimki sizlerde daha güzel şekillerde sevindiriyorsunuzdur evlâtlarınızı. Dediğiniz gibi el emeği olduğu zaman sadece bir eşya gözüyle bakılmıyor farklı anlam kazanıyor, o yüzden bu işi ilerletip ileride çocuklarıma dostlarıma kendi yaptığım şeyleri vererek mutlu etmek istiyorum. Gönülden sözleriniz, iyi dilekleriniz için tekrar teşekkür ederim güzel insanlar...
@Samet komşum elinize sağlık kızlarınızın yatakları çok güzel olmuş. Ekipman tavsiyesi veremem bu yüzden farklı bir önerim olacak. Nette pdf formatında ağaç işleri ve marangozlukla ilgili dergiler bulunuyor, indirip bakmanızı tavsiye ederim. Bazılarında yapılan eşyaların ölçülerde verilip nasıl birleştirildiği gösteriliyor eminim hoşunuza gidecektir. Sanırım almak isteyeceğiniz alet edevat hakkında da size ipuçları verecektir.

Woodsmith Magazine benim beğendiğim dergilerden biri göz atmanızı isterim.
@kalantorxl komşum güzel sözleriniz ve tavsiyeniz için çok teşekkür ediyorum. Yavaş yavaş gerek netten gerek marangozlardan hatta denk gelirsem kursuna giderek öğreneceğim inşallah ufaktan. Hatta geçen günlerde ceviz ağacından sehpaya bakır işleme yapan birisine denk geldim yanına oturup bir saat izledim adamı. Oyma, işleme işinin çokda zor olmadığını, el melekelerin kuvettli ise kısa zamanda çözersin bunu dedi kendi adıma çok sevindim Smile
Ahşap çok sevdiğim masam taşınma esnasında bu şekilde hasar görmüş bunu nasıl düzeltebilirim ? Ne gibi işlemler uygulamak hangi malzemeleri kullanmak gerekir ? Tecrübeli komşulardan yardım bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.Y4qz3B.jpg?nocache
Ona boyamı gelmis fotodan tam goremiyorum. Once prilli ıslak bezle bastırarak biraz silsene gecmiyor mu.

Olmadı kulak pamugu ustune asetonla kucuk bir yerinde denermisin.
Tişikkirlir Sipirmin.
Ben de boya olduğunu zannediyorum. Ayrıca sanki o ayak kaplama gibi duruyor. Doğal ağaç değil gibi. Asetonla silinirse geçer büyük ihtimalle.

"Burası vatan toprağıdır, kaderine terk edemeyiz." Mustafa Kemal ATATÜRK
Yok boya değil üstündeki boya mı artık kaplama mı neyse kazınmış. Undecided
(13/02/2020, Saat: 23:58)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yok boya değil üstündeki boya mı artık kaplama mı neyse kazınmış. Undecided
O zaman bu plastik bir ayak komşum. Başka aklıma gelmiyor. Ayak masadan sökülüyor mu?

(14/02/2020, Saat: 00:26)muntazaman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O zaman bu plastik bir ayak komşum. Başka aklıma gelmiyor. Ayak masadan sökülüyor mu?

Sökülüyor. Mobilyadan ahşaptan anlamam ama bayağı ağır ayaklar. Plastik gibi değil sanki ?
(14/02/2020, Saat: 00:29)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sökülüyor. Mobilyadan ahşaptan anlamam ama bayağı ağır ayaklar. Plastik gibi değil sanki ?

Yapı marketlerde çeşitli ahşap renklerinde rötuş kalemleri var. Keçeli kalem benzeri. Ayağın rengine uygun olanını alıp kazınan yerlere sürerseniz farkedimeyecek hale gelir kolayca.
Ya da bu masanın nazar boncuğu olsun deyip görmezden gelin Smile
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Otomobil Alımı Yardım Monsieur 41 17,187 14/09/2020, Saat: 09:46
Son Yorum: lim10
  Pc Toplama Konusunda Yardım SKYBRAVE 20 12,067 02/06/2018, Saat: 01:08
Son Yorum: SKYBRAVE
  Oyun Konsolu Hk. YARDIM izbe 13 10,463 20/01/2016, Saat: 22:43
Son Yorum: ohtararan
  İngilizce İletişim Yardım utunc 15 11,264 04/11/2015, Saat: 14:54
Son Yorum: utunc
  Profesyonel Bar Blender Yardım bhdr003 9 11,451 08/07/2015, Saat: 18:52
Son Yorum: bumutfak
  Bıçak Bileleme Taşı Hakkında Yardım bhdr003 2 6,257 30/12/2014, Saat: 23:30
Son Yorum: bhdr003
  Ahşap eğesi taskind 0 2,915 09/07/2014, Saat: 23:11
Son Yorum: taskind
  Saat tercihinde yardım Lord Sparhawk 20 27,938 28/07/2013, Saat: 13:20
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Papağan Ve Kuş Besliyenler Yardım yarhasan 3 10,148 20/01/2013, Saat: 00:37
Son Yorum: yarhasan
  Gifts&Care Alışverişim Hakkında Yardım... nathannever 3 5,750 12/01/2013, Saat: 03:01
Son Yorum: nathannever

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: