Boyun Tahrişi-Kanama
(01/03/2019, Saat: 13:19)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Gencer hoşgeldin  kardeşim bu sorunlar geleneksel tıraşda yaşanabilir sorunlar çoğumuz yaşadık. burdaki en önemli nokta yeteri kadar hem jilet hem alet konusunda bilgi sahibi olamamak cildime uyan aleti seçmek var birde  hadi bir marketden  jilet alıp başlayalım demek var  bu iş  kartuşlu gibi olmaz hani ön hazırlığını  alıcağın  jilet alet konusunda bir araştırma içinde olsaydın bu sorun  yaşanmazdı tabi gördüğüm kadarıyla yeteri kadar  bilgi sahibi  değilsin  biraz  okumanı öneririrm  bu forumda  ne  yazılmış derby  jilet hakkında ne bahsedilmiş aletleri özellikler neler biraz  oku  yani   utanıyorum söylemeye madem bir heves  var  araştırıp  bilgi sahibi olmanı isterim en azından doğru tercihlerde bulunabilirsin

Kese kese öğreneceğim hocam Smile tüm yorumları dikkate alıyorum tras sonrası nviea balsam sürüyorum...bunu trastan önce sursem cildim yumusarmi ?
(01/03/2019, Saat: 14:14)Gencer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kese kese öğreneceğim hocam Smile tüm yorumları dikkate alıyorum tras sonrası nviea balsam sürüyorum...bunu trastan önce sursem cildim yumusarmi ?

Nivea Balsam tıraş sonrası için kullanılır. Tıraş öncesi olarak hiç kullanmadım ayrıca uygun olacağını da düşünmüyorum.
Sakalları yumuşatmak istiyorsanız tıraş öncesi ürün kullanmasınız tavsiye ederim. Ürün seçimi için extrashaving.com ve razorus.com sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.
(01/03/2019, Saat: 13:19)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Gencer hoşgeldin kardeşim bu sorunlar geleneksel tıraşda yaşanabilir sorunlar çoğumuz yaşadık. burdaki en önemli nokta yeteri kadar hem jilet hem alet konusunda bilgi sahibi olamamak cildime uyan aleti seçmek var birde hadi bir marketden jilet alıp başlayalım demek var bu iş kartuşlu gibi olmaz hani ön hazırlığını alıcağın jilet alet konusunda bir araştırma içinde olsaydın bu sorun yaşanmazdı tabi gördüğüm kadarıyla yeteri kadar bilgi sahibi değilsin biraz okumanı öneririrm bu forumda ne yazılmış derby jilet hakkında ne bahsedilmiş aletleri özellikler neler biraz oku yani utanıyorum söylemeye madem bir heves var araştırıp bilgi sahibi olmanı isterim en azından doğru tercihlerde bulunabilirsin
Kim denemeden cildine uygun ürünleri bulmuş ki bu arkadaşımız bulsun hocam?
Feather jilet keskinlik harikası, mükemmel ürün deniyor bana zerre hitap etmemişti mesela. Ya da ziyanınjileti Burak hocam aylar önce beğenmediği için yüzlerce sevmediği jilet yolladı bana uydular severek kullanıyorum hala. Okumak evet faydalı ama hiçbir şey denemeden 2 yıl forumu okuyan bir kişi ona uygun olan ürünleri sadece okuyarak tespit edebilir mi? Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
(01/03/2019, Saat: 14:33)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kim denemeden cildine uygun ürünleri bulmuş ki bu arkadaşımız bulsun hocam?
Feather jilet keskinlik harikası, mükemmel ürün deniyor bana zerre hitap etmemişti mesela. Ya da ziyanınjileti Burak hocam aylar önce beğenmediği için yüzlerce sevmediği jilet yolladı bana uydular severek kullanıyorum hala. Okumak evet faydalı ama hiçbir şey denemeden 2 yıl forumu okuyan bir kişi ona uygun olan ürünleri sadece okuyarak tespit edebilir mi? Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi

+1

Select
Gillette perma sharp kullandım bugün tahriş ve kanama neredeyse yok
Anladığım kadarı ile cildiniz hassas ve bayağı jilet seçici, o zaman fazla maceraya gerek yok, tekniğiniz ve el kası hafızanız geliştikçe daha iyi tıraşlar çıkacaktır bununla bir süre devam edin bakalım ne sonuçlar çıkacak ortaya.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(28/02/2019, Saat: 23:21)elitte Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Boyun bolgesindeki sakal diplerine iyi bakiniz bir kisminin dipleri disa donuk portakal kabugu gorunumundeki gibi kabarik olur (ozellikle girtlak bolgesi ve alti), bu tip kokleri olan sakallara jilet vurursaniz pek tabi cildinizi kesersiniz kestiginiz yerleride tahris kil donmesi falan sanarsiniz. Bu tip kokleri olan sakallarin jiletle duzelmesi biraz zaman alir(benim 2 hafta ve 4-5 tirasta duzeldi). Kartuslu makineler zaten sakal diplerine dalmadigi icin onlarda bir sıkıntı olmaz. Sakali dinlendirme şansiniz yoksa kartusla devam etmek daha dogru olur, yok eger bir sure boyle idare edebilirim diyorsaniz bir sure sonrada sakal diplerinin duzlestigini gozlemlersiniz.

Alıntı yapamadım kopyala yapıştır yaptım, yorum bana ait geçen yıl başka bir konuya yazmışım.

Boyun bölgesinde ben de çok sorun yaşıyorum. Özellikle sakalların tam çıktığı yerler ters yada düz alsam hep tahriş oluyor. Nasıl çözebilirim bu sorunu?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Oncelikle gecmis olsun. Sorunuzun yaniti "deneme yanilma" ile.

Ne siklikla hangi ekipmanlari kullanarak tiras oldugunuzu bilmemekle birlikte, forumda yer alan ve sahsen faydalandigim konular hap olarak su sekilde;
- Mevcut durum toparlamasi icin mumkunse birkac gun cildinizi dinlendirin
- Asiriya kacmadan yeterli tiras oncesi hazirliga ozen gosterin. Ilik suyla dogal bir sabunla birkac dakikalik hafif masajli bir on temizlik bana yetiyor, kendinize iyi gelen, ihtiyaclarinizi karsilayan yontemi kendiniz kesfetmek durumundasiniz, ornekleri tiras oncesi hazirlik konusunda forumda bolca mevcut.
- Ilk perdeyi kesinlikle bastirmadan ve sakal cikis yonunde tiras olmaya dikkat edin. Bu konuda https://m.youtube.com/watch?v=iFdEpVJ_gEU&t=6s linkindeki video egitici, ozellikle 03:10 sonrasi kesim yonune dikkat edin. Genel videolarda asagidan yukari veya yukaridan asagiya cekislere aldanmayin, sakaliniz yatay cikiyorsa ilk perde kesinlikle ciktigi yone, bastirmadan kisa cekislerle kesmeye dikkat edin.
- cildinizi cok gerdirmeden, ayni yerden sabunsuz tekrar gecmeden ve yakin tiras hedeflemeden tiras olun. Kurbaga gibi gidigi sisirmek isinize yarayabilir.
- Yatmadan once tiras oluyorsaniz yatis pozisyonunuza bagli yastiga surtunmeden cildiniz, tirastan bagimsiz, tahris oluyor olabilir, biraz erken kalkip sabah tiras olmayi deneyin
- Uclari cizici fircalarla uzun sure yuzde kopurtme yapmak da tahrise sebep olabilir, bu sebeple tasta kopurtup yuze uygulama daha az risklidir
- tiras sonrasi yuzunuzu kurularken bastirarak, hasin hareketlerle kurulamaktan kacinin
- soguk tiras deneyin, yani tirasinizin tum asamalarinda dogrudan musluk suyu kullanin,
- konforlu tiras yakalayana kadar alkolsuz a/s lere yonelin, niveanin aloe verali balsami fiyat olarak da iyi su ara mevsime de uygun. Tahris durumu ortadan kalkinca keyfinize gore takilirsiniz.
- Kopuk kivaminiza dikkat edin, cok ince olmasin. Koruyuculugu yuksek sabunlari diger hatalarinizi kismen orteceginden tercih edebilirsiniz ama tek basina kullandiginiz sabun koruyuculugunun tahris kaynaginiz oldugunu dusunmuyorum.
- Cildiniz tiras sikliginizi kaldiramiyor olabilir, zorunlu degilseniz sikligi uzatin, mumkun degilse sudocrem, hametan veya nemlendiricilerle toparlamasina destek olabilirsiniz.
- Tendskin konusu var. batik durumunda cildi inceltip kilin kolay cikmasi icin lokal uygulanmasi onerilmis, forumda aratirsaniz detaylarini bulabilirsiniz, ama cok spesifik durumlar disinda ihtiyac duyulacagini sanmiyorum.
- Dusuk de olsa kullandiginiz ekipmanlardan birisine karsi alerjen bir durum olusuyor olabilir, aklinizin bir kosesinde bulunsun
- Sahsen mild alet keskin jilet veya slant-konforlu jilet kombinasyonlari cok rahat geciyor. Fazla agresif takilip zaten o bolgedeki ince deriyi istemeden yoruyor olabilirsiniz.

Yukaridakilerden herhangi birisi veya birkaci sorununuz olabilir. Kontrollu denemelerle umarim problem cozulur.

(05/10/2019, Saat: 23:13)burakergun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Boyun bölgesinde ben de çok sorun yaşıyorum. Özellikle sakalların tam çıktığı yerler ters yada düz alsam hep tahriş oluyor. Nasıl çözebilirim bu sorunu?

Gerekirse tek perdede alın boyun bölgesini.Sakal çok belirgin kalmıyorsa bunu önereceğim.
Bende düz sakal çıktığından kızarıklık olmuyor ama kravat kullandığım için gömlek tahriş ediyor maalesef.
Sevgili geleneksel tıraşsever komşularım 7-8 aydır geleneksel tıraş dünyasına girmiş bir kardeşiniz olarak gerek forumdan (az önce kontrol ettim yaklaşık 36-37 saat okuma yapmışım) gerek intenetteki dğier siteler ve youtube dan bu konuyla ilgili bilmediğim noktaları öğrenmeye çalıştım.Bu uğraş, hem merak hem de aynı zamanda bir zevk oldu benim için.Bu süre zarfında hem teknik olarak hem de teorik olarak sizler kadar olmasam da başlangıca göre belli bir ilerleme kaydettiğimi düşünüyorum. şimdi gelelim buraya yazma sebebime....
Bugünkü 2 günlük uzamış sakal tıraşım sonrası sol boyun bölgesi fotoğrafını sizlerle paylaşıyorum.
bugün kullandığım malzemeler
Proraso preshave krem
HEV natilius traş sabunu
Fs karma kıllı traş fırçası
Merkur 42C
loccaitine cade as balsam
Jilet olarak deneme amaçlı ilk kez derby extra kullandım ama kesinlikle ona kabahat bulmuyorum çünkü aslında bu kadar değil ama buna benzer bir manzara ile karşılacağımı tamnin ediyordum. Neden? çünkü sakalım 2 günlüktü. ne zaman 1-2 günlük sakal varken traş olsam buna benzer bir durum ortaya çıkıyor. 4-5 günklük sakalla ve voshkood-permasharp-feather ile olursam ya sorun yaşamıyorum ya da bu durumun %10'u kadar oluyor.
Şunu belirtmek istiyorum sakal haritası çıkarmıştım ve boyun bölgesinde sakallarımın orta hattan, yanlara ve hafif yukarı doğru uzadığını fark ettim. Bu tıraşta uzun bir aradan sonra denediğim başka bir yenilik de bu bölgede wtg yapmaya çalışmak oldu.Daha önce sağ tarafta olmayan tahrişlerin de olması sebebin bu olduğunu bana düşündürdü.Yabancı forumlarda çok uzun olmayan sakallarda boyun bölgesinde wtg nin çok da gerekli olmadığını ve elbetteki ''wtg siz olmaz'' gibi karşı argümanları okumuştum.Benim gibi ronaldavari adem elması olan zayıf kişilerde bu bölgenin WTG için anatomik olarak çok uygun olmayabileceğini düşünüyorum. bunun sebebi daha önceki denemelerimde bu bölgede kuzey güney ve güney kuzey geçişlerde (ters yönlü 2 XTG) tahrişin daha az olduğunu fark ettim. Ek olarak bu bölgede hemen her tıraş sonrası 3-4 adet deriye gömülmüş dairesel 3-4 adet kıl kökü cımbızla çıkartıyorum.
şimdi lafı çok uzatmadan gelelim olabilecek sorunlara ve çözm önerilerine
1-sorun: tekniğim ön hazırlığım iyi değil bu yüzen sorun yaşıyorum cevapConfusedorun yaşamadığım tıraşlarım oldu.
2-sorun:yatık sakal tıraş olduktan sonraki 1-2 gün içinde deri içine uzama olduğundan en hassas dönem. üsütüne birde sabun fırçe jilet irritasyonu ile bu durum ortaya çıkıyor.
çözüm: tend skin kullanmak ?
3-benim yapımda byun bölgesinde kısa sakalda WTG de ısrarcı olmak çözüm:bu bölgede ters yön 2 XTG devam.
sizin görüşleriniz nedir bilemiyorum ama bana kalırsa 2 ve 3 beraber gibi. bir kez de 2 günlük sakal ile voshood jiletle wtg yapmadan deneyeceğim. Aslında tüm değişkenleri zaman içerisinde değiştirip buraya sonucu yazmayı düşünüyorum ama siz değerli üstadların görüş ve önerileri benim için değerli. Aynı zamanda benim gibi sorun yaşayan yeni başlayan komşular için ileriye dönük bir gözlem olur.sizlerin farklı tespitleriniz ve çözüm önerileriniz olabilir. Katkılarınız için şimdiden teşekkürler. Yorumlarınızı merakla bekliyorum. Herkese keyifli traşlar...

2e3a419913692e5b8ec07756d9ef1e23.jpg

Gargamel kötü biri olsaydı şirinleri göremezdi...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Boyun bölgesindeki ters çıkan sakallar. Ceyrancı 8 3,071 13/03/2022, Saat: 19:47
Son Yorum: Ramo26
  boyun altı sorunu beryigit 51 41,804 09/01/2019, Saat: 10:04
Son Yorum: Hüseyin İbiş
  Boyun altı tahriş Agressive 17 25,283 05/05/2015, Saat: 00:47
Son Yorum: Bruce

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: