Boyun Tahrişi-Kanama
Exclamation 
Selam dostlar bu 2.trasim ve yine boyun bölgesinde kanama yapıyor sorunu çözemedim...3 bıçaklı wilkinson sword kullaniyordum bebek poposu gibi oluyorum şimdi derby extra + qshave aldım haritaya dönüyor boyun bölgesi Dodgy nedir bunun problemi? Boynumu yukarıdan aşağıya doğru kesiyorum
Komşum,  ilk olarak sakal çıkış yönüne dikkat edin. Sonra da jilet değiştirin. Başka Markalar deneyin. Makineniz ayarlı düşük ayarla kullanın. Bu şekilde deneyin bi de
(28/02/2019, Saat: 22:04)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum,  ilk olarak sakal çıkış yönüne dikkat edin. Sonra da jilet değiştirin. Başka Markalar deneyin

Bu jiletin kör olduğu söyleniyor bilmiyorum ne kadar doğrudur...7 o clock daha çok tavsiye ediliyor sanırım
(28/02/2019, Saat: 22:07)Gencer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu jiletin kör olduğu söyleniyor bilmiyorum ne kadar doğrudur...7 o clock daha çok tavsiye ediliyor sanırım

Ilk mesaj düzenledim komşum
Agresif bir jilet ile mild ayarda denemenizde fayda var. Derby Extra benim pek beğenmediğim bir jiletti diye hatırlıyorum..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
Boyun bolgesindeki sakal diplerine iyi bakiniz bir kisminin dipleri disa donuk portakal kabugu gorunumundeki gibi kabarik olur (ozellikle girtlak bolgesi ve alti), bu tip kokleri olan sakallara jilet vurursaniz pek tabi cildinizi kesersiniz kestiginiz yerleride tahris kil donmesi falan sanarsiniz. Bu tip kokleri olan sakallarin jiletle duzelmesi biraz zaman alir(benim 2 hafta ve 4-5 tirasta duzeldi). Kartuslu makineler zaten sakal diplerine dalmadigi icin onlarda bir sıkıntı olmaz. Sakali dinlendirme şansiniz yoksa kartusla devam etmek daha dogru olur, yok eger bir sure boyle idare edebilirim diyorsaniz bir sure sonrada sakal diplerinin duzlestigini gozlemlersiniz.

Alıntı yapamadım kopyala yapıştır yaptım, yorum bana ait geçen yıl başka bir konuya yazmışım.
(28/02/2019, Saat: 23:21)elitte Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Boyun bolgesindeki sakal diplerine iyi bakiniz bir kisminin dipleri disa donuk portakal kabugu gorunumundeki gibi kabarik olur (ozellikle girtlak bolgesi ve alti), bu tip kokleri olan sakallara jilet vurursaniz pek tabi cildinizi kesersiniz kestiginiz yerleride tahris kil donmesi falan sanarsiniz. Bu tip kokleri olan sakallarin jiletle duzelmesi biraz zaman alir(benim 2 hafta ve 4-5 tirasta duzeldi). Kartuslu makineler zaten sakal diplerine dalmadigi icin onlarda bir sıkıntı  olmaz. Sakali dinlendirme şansiniz yoksa kartusla devam etmek daha dogru olur, yok eger bir sure boyle idare edebilirim diyorsaniz bir sure sonrada sakal diplerinin duzlestigini gozlemlersiniz.

Alıntı yapamadım kopyala yapıştır yaptım, yorum bana ait geçen yıl başka bir konuya yazmışım.

Teşekkürler alışma süreci sanırım vücut adapte sağlar diye düşünüyorum
Komşum,
Cildiniz nemlenmeye ihtiyaç duyuyor gibi geldi bana.
Tıraş öncesi krem kullanarak cildinizi rahatlatabilirsiniz tıraştan önce.
Selamlar...
Boyun bölgesinde kanama oluyorsa aleti çok fazla bastırdığınızı ve gereğinden fazla geçişler yaptığınızı düşünebiliriz. Üstadlar sorunu çözmek adına çok güzel önerilerde bulunmuşlar. Benim size önerim şu sekilde olacak; Kartuşlu aletlerden kalma alışkanlıklarınzdan kesinlikle vazgeçin.

1. Tıraş aletini bastırarak kullanmak
2. Aynı bölgede çok sayıda geçiş yapmak

@ihtilaf üstadın konuyla alakalı çok güzel bir yazısı var mutlaka okuyun.
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=4799
@Gencer hoşgeldin kardeşim bu sorunlar geleneksel tıraşda yaşanabilir sorunlar çoğumuz yaşadık. burdaki en önemli nokta yeteri kadar hem jilet hem alet konusunda bilgi sahibi olamamak cildime uyan aleti seçmek var birde hadi bir marketden jilet alıp başlayalım demek var bu iş kartuşlu gibi olmaz hani ön hazırlığını alıcağın jilet alet konusunda bir araştırma içinde olsaydın bu sorun yaşanmazdı tabi gördüğüm kadarıyla yeteri kadar bilgi sahibi değilsin biraz okumanı öneririrm bu forumda ne yazılmış derby jilet hakkında ne bahsedilmiş aletleri özellikler neler biraz oku yani utanıyorum söylemeye madem bir heves var araştırıp bilgi sahibi olmanı isterim en azından doğru tercihlerde bulunabilirsin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Boyun bölgesindeki ters çıkan sakallar. Ceyrancı 8 3,071 13/03/2022, Saat: 19:47
Son Yorum: Ramo26
  boyun altı sorunu beryigit 51 41,804 09/01/2019, Saat: 10:04
Son Yorum: Hüseyin İbiş
  Boyun altı tahriş Agressive 17 25,283 05/05/2015, Saat: 00:47
Son Yorum: Bruce

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: