Gillette 7 o'clock Sharp Edge Yellow Pack
41MCC8DwXgL._SS500_.jpg

ebay'den aldığım gillette yellow pack jiletlerim dün geldi, bu sabahta hemen denedim. Daha önce perma-sharp, rapira, derby, wilkinson ve feather kullanmıştım. Feather tahriş etmeye fırsat kollayan, çok keskin olmasına rağmen konforuz bir traş veriyordu. Sık ve kalın sakallarıma perma-sharp yeterince keskin gelmiyordu. Ben de şu linkten Gillette 7 o'clock Sharp Edge sipariş ettim.

Duşumu alıp hemen tıraşa geçtim ve ilk perde inanılmaz hızlı ve temiz geçti. Edwin Jagger makinam adeta yağ gibi kayıyor ve geride ne bir kızarıklık ne de sakal bırakıyordu.
İki perde de neredeyse sinek kaydıyı yakalamıştım ama o kadar zevkli bir tıraştı ki üçüncü perdeye hayır diyemedim.

Tıraş sonrası cilt şapını sürdüğümde yer yer çok hafif yanma hissi dışında hiç bir şey hissetmedim. Nivea anti- irritation balsam ile de tıraşıma noktayı koydum.

Sonuç olarak benim gibi sık ve sert sakallarınız var ise bu jiletten memnun kalacağınıza eminim...
hocam bir de duşsuz traştan sonraki yorumlarınızı alalım. çünkü duştan sonra hangi jilet olsa akıyor genelde..
inşallah öbür türlü de iyidir
Aslına bakarsanız duştan sonra değil de asıl Permasharp ile arasındaki farkı merak ediyorum. Ben de bu jileti oldukça merak ediyorum ve alayım diyordum ama geçtiğimiz günlerde yazdığım gibi Permasharp'ın da yeterli olacağına karar vermiştim. İkisi arasındaki farkı belirtebilirseniz ben de ona göre seçim yapabilirim diye düşünüyorum. Çünkü şu an için elimdeki jiletler bittiğinde Permasharp dışında birşey almamayı düşünüyorum.
Genellikle duştan sonra tıraş oluyorum. Bu sabah olduğum tıraşta sakalım 3 günlüktü yani perma-sharp ve featherla aynı şartlarda birçok tıraş oldum. Bu nedenle yaptığım değerlendirmede şartları eşit olarak düşünebilirsiniz.
Perma-sharp'tan bir birim daha keskin gibi geldi bana. Konforda yani tahrişsiz traşda ise hem feather'dan hem perma-sharp'tan kesinlikle çok önde. Cildimin hassas olduğunu göz önüne alırsak normal ciltlerde çok daha rahat bir tıraş vereceğini düşünüyorum.
benim de merak ettiğim bir jilet, fazlası varsa uygun bir miktarını ücreti karşılığı alabilirim
+1
(22/11/2011, Saat: 21:07)muratti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: benim de merak ettiğim bir jilet, fazlası varsa uygun bir miktarını ücreti karşılığı alabilirim
ben size birer paket hediye ederim hiç sorun değil ama satıcının şu sitesinden 12 tanesini 9 liraya alabilirsiniz, vereceğiniz kargo parasıyla aynı nerdeyse. yine de isteyen var ise özel mesaj ile ulaşırsa gönderebilirim.
o zaman oraya bir bakalım..
hem de siz biraz daha kullanır yeni yorumlarınızı paylaşırsınız.
Saygılar
(23/11/2011, Saat: 12:22)baduruk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ben size birer paket hediye ederim hiç sorun değil ama satıcının şu sitesinden 12 tanesini 9 liraya alabilirsiniz, vereceğiniz kargo parasıyla aynı nerdeyse. yine de isteyen var ise özel mesaj ile ulaşırsa gönderebilirim.
Bunlar 5li pakette olmuyormuydu ? Bende sipariş etmeyi düşünüyorum pahalı değilmiş Big Grin

GILLETTE 7 O'CLOCK SHARP EDGE RUSYA - 8,5

Rusya PPI üretimidir. 7 o' clock ailesinin en iyi jileti olarak kabul edilir. Hem 7 o'clock ailesinin, hem de gillette' in daha doğrusu procter & gamble' in şu anda ürettiği en keskin jilettir. Üst kalite jilettir. 1 karton kutuda 5 adet jilet olarak satılır.

Birde kargo ücretsizmi ?
(23/11/2011, Saat: 13:21)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bunlar 5li pakette olmuyormuydu ? Bende sipariş etmeyi düşünüyorum pahalı değilmiş Big Grin

GILLETTE 7 O'CLOCK SHARP EDGE RUSYA - 8,5

Rusya PPI üretimidir. 7 o' clock ailesinin en iyi jileti olarak kabul edilir. Hem 7 o'clock ailesinin, hem de gillette' in daha doğrusu procter & gamble' in şu anda ürettiği en keskin jilettir. Üst kalite jilettir. 1 karton kutuda 5 adet jilet olarak satılır.

Birde kargo ücretsizmi ?

yukarıda verdiğim linkten bakarsanız Türkiye'ye kargo dahil 3.12 pound tutuyor. satıcı ingiltere'de ve çok ilgili biri, tavsiye ederim..
5+1 olarak promosyonlu paket sanırım bunlar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gillette platinum esevetnov 88 60,612 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,013,630 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Gillette London Bridge tipsol 6 1,627 04/09/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: tipsol
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,528 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,486 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 40,776 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  Gillette Firmasının Jiletlerinde Tercih Sıralamanız habaz 27 14,334 02/03/2023, Saat: 21:10
Son Yorum: inter
  Double Edge Keskinlik ve Genel Puan Tabloları (refinedshave.com) drog 21 8,412 17/03/2022, Saat: 18:58
Son Yorum: Usturaci
  Gillette Silver Blue mriza1 193 142,728 23/09/2021, Saat: 14:29
Son Yorum: Yasuo3817
  Berberler için özel perma sharp Emirhan 6 3,321 29/04/2021, Saat: 23:46
Son Yorum: Efrasyab

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: