Kafayı Kazımak
(12/09/2019, Saat: 11:43)AbuzTech Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @musoter komşum, sıkıntınızın kafa tıraşıyla bir ilgisi olmayabilir. Saçlarımı kazımıyorum ama anlattığınıza benzer sıkıntı bende de oluyor. Betasalic losyonu incelemenizi tavsiye ederim, bir süre tavsiye edilen şekilde ve sıklıkta kullandıktan sonra bu sıkıntıyla karşılaşma sıklığım çok düştü.

https://www.ilacrehberi.com/v/betasalic-...ullanilir/

Bende öyle sanıyorum ama cildiye ile görüştüm dediğim gibi bir şey çıkmadı önerdiğiniz ilacı ne sıklık ile kullanılmalı?

(12/09/2019, Saat: 06:00)Mehmet_G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @musoter Komşum öncelikle hoş geldiniz. Gönderinizde tıraş fırçası kullanıp kullanmadığınızdan bahsetmemişsiniz. Büyük ihtimalle de kullanmıyorsunuzdur. Benim ilk tavsiyem tıraş fırçası alarak denemelere başlamanız yönünde. Tıraş fırçası kılları yumuşatarak konforlu bir tıraş imkanı sunar ayrıca ölü deriyi temizleyerek daha canlı bir cilde kavuşmanızı sağlar.

Onun dışında çok bıçaklı sistemler genel olarak batık gibi problemlere yol açtığı için cildi rahatsız eder. Tavsiyem tek bıçaklı ürünlere yönelmeniz.

Forumumuzda arama yaparak rahatsız olduğunuz birçok konuya çözüm bulabilirsiniz. Örneğin kafa tıraşı ile ilgili bir başlık var.
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?u...source=app

Hoş buldum. Smile şöyleki banyo olduğum an sac tellerim yumuşadigi an kazımaya başlıyorum gayet rahat be konforlu oluyor. Sac tellerim kalın değil ince de değil ama inceye biraz daha yakın traş sonrası hafif bir yanma oluyor nemlendirici krem sürünce biraz yanma ile karışık rahatlama oluyor ama ertesi gün bahsettigim olay meydana geliyor dediğim gibi 6 yıldır düzenli traş ederim böyle bir sorun yoktu ne zamanki hafta 2 defa kazımaya başladım son zamanlar böyle sorunlar oluştu. Geleneksel tek bicakli jilet kullanmak istiyorum ama beni korkutuyor kafamı keserim çünkü tersten tıraş oluyorum ama elimde yatkındır böyle seylere. Bana onerebileceginiz giriş seviyesi cok üzmeyecek traş bıçağı önerebilir misiniz.
@musoter komşum, bu losyonu aydan 10 defadan fazla olamamak kaydıyla kafanıza sürüp bir süre bekledikten sonra yıkmanız gerekiyor. Ancak ben kendi durumuma benzeterek tavsiye ettim, sizinkisi tamamen farklı bir durum olabilir. Belki bir süre sadece saçların çıkış yönüne doğru tıraş ederek ya da biraz uzatıp duruma baksanız daha iyi akıl yürütebilirsiniz.
(12/09/2019, Saat: 16:22)musoter Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende öyle sanıyorum ama cildiye ile görüştüm dediğim gibi bir şey çıkmadı önerdiğiniz ilacı ne sıklık ile kullanılmalı?

Hoş buldum. Smile şöyleki banyo olduğum an sac tellerim yumuşadigi an kazımaya başlıyorum gayet rahat be konforlu oluyor. Sac tellerim kalın değil ince de değil ama inceye biraz daha yakın traş sonrası hafif bir yanma oluyor nemlendirici krem sürünce biraz yanma ile karışık rahatlama oluyor ama ertesi gün bahsettigim olay meydana geliyor dediğim gibi 6 yıldır düzenli traş ederim böyle bir sorun yoktu ne zamanki hafta 2 defa kazımaya başladım son zamanlar böyle sorunlar oluştu. Geleneksel tek bicakli jilet kullanmak istiyorum ama beni korkutuyor kafamı keserim çünkü tersten tıraş oluyorum ama elimde yatkındır böyle seylere. Bana onerebileceginiz giriş seviyesi cok üzmeyecek traş bıçağı önerebilir misiniz.

komşum önerisini istediğiniz tıraş makinesi mi jileti mi şayet jilet ise kesinlikle VOSKHOD derim makine ise merkur progress, gillette slim derim . ayarlı olması saçın uzunluğuna göre size esneklik sağlar daha da önemlisi sakala da en iyi gelecek ürünler arasındadırlar

Abi çok seviyor mesela Smile

https://youtu.be/LmoVTSyidAI
(12/09/2019, Saat: 16:50)AbuzTech Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @musoter komşum, bu losyonu aydan 10 defadan fazla olamamak kaydıyla kafanıza sürüp bir süre bekledikten sonra yıkmanız gerekiyor. Ancak ben kendi durumuma benzeterek tavsiye ettim, sizinkisi tamamen farklı bir durum olabilir. Belki bir süre sadece saçların çıkış yönüne doğru tıraş ederek ya da biraz uzatıp duruma baksanız daha iyi akıl yürütebilirsiniz.

Kusura bakmayın geç cevabım icin. Smile En azından denemiş olurum cildiyle görüştüm dediğim gibi pek bir şey çıkmadı cok ağır bir ilaç değilse denemekte fayda var. Smile

(12/09/2019, Saat: 16:52)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: komşum önerisini istediğiniz tıraş makinesi mi jileti mi şayet jilet ise kesinlikle VOSKHOD derim makine ise merkur progress, gillette slim derim . ayarlı olması saçın uzunluğuna göre size esneklik sağlar daha da önemlisi sakala da en iyi gelecek ürünler arasındadırlar

Abi çok seviyor mesela Smile

https://youtu.be/LmoVTSyidAI

Komsum kusura bakmayın sizde de cevap atıyorum. Smile jilet daha iyi aslında elim yatkın olduğundan ama tek bicakli dediğiniz ürüne bakacağım aslında makinelrde böyle kazınmış gibi cidden iyi alabilecek alet varsa aslında daha iyi olabilir Smile
https://www.razorus.com/feather-all-stai...7-14-K.jpg

Merhabalar, linkteki gibi bir traş bıçağı almak istiyorum. Aşırı farklı seçenekler mevcut bu tarz makine seçereken nelere dikkat etmem gerek daha doğrusu bu makina ile kafa kazımak kolay olur mu? Normal de 5li bıçak ile traş oluyorum. Beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Smile
Komşum yıllardır kafamı kazıyorum.
DE olarak r89 aletim var. Son derece güvenli ve rahat. Tavsiye ederim.
Son birkaç aydır ise zazor çift taraflı ustura kullanıyorum:
https://www.razorus.com/zazor-cift-taraf...0-10-B.jpg

Pratik ve güvenli. Ben de zaten özellikle kafa tıraşındaki övgülerinden sonra aldım.Hatta iki elle de çalışıp usturaya geçiş öncesi pratik bile yapabilirsin  Wink  o derece de güvenli bence.
Karantina dolayısıyla malumunuz çoğumuz satın aldığımız bir çok işi ve ürünü kendimiz yapmaya başladık. Eve  dışarıdan usta çağırmaya çekindiğinden ev tadilatına, fırın ekmeğinden ise kendi ekşi mayalı ekmek yapmaya, berberden mahrum kaldığımız şu günlerde saçlarını kendi kesmeye dadandı çoğumuz.

Kendim saçı makasla kesmeyi beceremeyeceğimi  düşündüğümden, senelerdir yüzümle tecrübe ettiğim jiletli tıraşı kafada uygulamaya karar verdim (karar vermem ikna etmem 2 hafta sürdü). "Arkasını göremem", "tıraş ederken nasıl olacak kafa bu yahu!" derken kendimi en konforlu ve koruyucu olduğuna inandığım ekipman kombinim ile (ej de89,crystal,tabac,semogue 830) yaparken farkettim ki neredeyse yüzümün belli bölümlerinden (çene ve boyun) daha kolay bir tıraş oldu. Kötüsü alışkanlıkta oldu. Yüzümü tıraş eder gibi kazıyorum. uzadıkça. Yeni tıraşlı kafayla oynamak gibi garip bir hoşluk hissettiriyor.

Not:Ekşi mayalı ekmeği 2 ay oldu mayasını dahi beceremedim. Bilen, tecrübeli olan, kesin  pratik tarifi olan, püf noktası veren bilgilendirsin Tongue
Dün elektrikli aletle almakta olduğum saçlarımı tek başıma kesebilmek için ayna almıştım. Bir heves Wilkinson Classic ve Gillette Silver Blue ile tıraş ettim. Başarılı oldu diyebilirim. Kartuşlu makinelerle denemeyi düşünürken direk DE kullanmış oldum.

Alet seçimindeki nedenim elimde daha çok sevdiğim aletler olmasına rağmen deneme yapmak ve mild olmasıydı. Değişik kombinasyonlarla denemelerim oldukça buradan aktarmaya devam etmeyi düşünüyorum.
Ben artık baya bir süredir kafamı jiletle kazıyorum. Alet olarak Çelik sap taktığım 89’u, jilet olarak da astra mavi kullanıyorum. 4-5 günde bir kafayı temizliyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
“Abilerim ablalarım, şu elimde görmüş olduğunuz jileti taçsız kral Pele, Bakenbauer, Nadya Komanaççi, Biricit Bardo, İngiltere Kraliçesi Elizabet, kaleci Mıyer, fbli Cemil kullandı.”
Merhabalar herkese. Kullanıcı adımdan da anlaşılacağı üzere kelim. Yaklaşık 1,5 senedir kafamı sıfıra vuruyorum. Ve 1 seneyi aşkındır kendim tıraş oluyorum. Kartuşlu bilindik plastik tıraş bıçaklarıyla. Geleneksel yönteme geçiş yapmak istiyorum. Birçok nedenden dolayı. Acaba sakal için kullanılan bu makineleri kafamda da kullanabilir miyim ? Herhangi bir zararı olur mu ? Şimdiden herkese teşekkürler.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: