Rockwell R1
herkese selam extrashaving stokların giren rocwell r1 kullanan varmı. varsa tavsiye edermisimiz. almayı düşünüyorum. tecrübelerinizi ve tavsiyelerinizi paylaşırsanız seviminirim.
konuyu forumda aradım ama göremedim.
(31/08/2019, Saat: 13:54)hlkkzn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: herkese selam extrashaving stokların giren rocwell r1 kullanan varmı. varsa tavsiye edermisimiz. almayı düşünüyorum. tecrübelerinizi ve tavsiyelerinizi paylaşırsanız seviminirim.
konuyu forumda aradım ama göremedim.

Rockwell R1 cok mild bir alet. Sakallarin sert ve gurse ben cok onermiyorum. Ben black friday de bedavaya almistim.
Rockwell 6C, 6 farkli kesim iceriyor. R1, R2, R3, R4, R5, R6. Farkli parcalar ve yuzlerle.
R1 en mild'i. R6 en agresifi. Genelde kullanicilar ben dahil R4 kullaniyorlar.
Alabilirseniz Rockwell 6C almanizi oneririm.
(31/08/2019, Saat: 23:58)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rockwell R1 cok mild bir alet. Sakallarin sert ve gurse ben cok onermiyorum. Ben black friday de bedavaya almistim.
Rockwell 6C, 6 farkli kesim iceriyor. R1, R2, R3, R4, R5, R6. Farkli parcalar ve yuzlerle.
R1 en mild'i. R6 en agresifi. Genelde kullanicilar ben dahil R4 kullaniyorlar.
Alabilirseniz Rockwell 6C almanizi oneririm.
çok sağolun çok net bir bilgi
tekrar teşekkürler
Fiyatlari yakin birsey ariyorsan, asagidaki aletlerin hepsi guzel
Yanlis hatirlamiyorsam:
FATIP GRANDE GENTILE (Mild-Orta), EJ89 / DE89 (Mild), PARKER 66R/99R (Orta agresiflik).

Yalniz Rockwell 6C alirsan, baska alet almana yada arasina girmene gerek kalmaz. Ayarli tiras aleti.
(01/09/2019, Saat: 00:15)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fiyatlari yakin birsey ariyorsan, asagidaki aletlerin hepsi guzel
Yanlis hatirlamiyorsam:
FATIP GRANDE GENTILE (Mild-Orta), EJ89 / DE89 (Mild), PARKER 66R/99R (Orta agresiflik).
şu an r89 kullanıyorum kelebek tip güzel bir alet almak istiyorum
Kelebek istiyorsanız Gillette slim adustable veya black beauty alın. İstediğiniz ayarda agresifliği 9 kademeden biri verecektir.
(01/09/2019, Saat: 00:34)Gentleman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kelebek istiyorsanız  Gillette slim adustable veya black beauty alın. İstediğiniz ayarda agresifliği 9 kademeden biri verecektir.

Katiliyorum...
Rockwell 6s kullanıyorum gayet memnunum.
Ağırlığı hoşuma gidiyor çok kaliteli temiz kullanılırsa ömür boyu gidebilir.
Rijidite sorunu da yaşamadım.Çok keskin jiletlerde 2,orta keskin jiletlerde 4,kör jiletlerde 6 numara kullanıyorum her jileti dize getiriyor.
Rockwell 6C kullanan biri olarak bir yorum da ben bırakayım. Elimde Variant ve Progress gibi ikiz sayılabilecek iki ayarlı olmasına rağmen pürüzsüz ve tahrişsiz iş çıkarmasıyla elim bir tık daha fazla 6C'ye gidiyor. Altıncı ayarda bile çok korumacı (mild değil ama) bir yapısı var. Alet resmen pürüzsüz ve yumuşak iş yapıyor. Örneğin Progress öyle değildir, eski nesil Alman genlerini koruyan bir alet, 5+ ayarlarda ciddileşiyor ve agresifleşiyor, kullanımı özen ister hele bir de keskin jilet takılıysa ekstra dikkat ister.
"A Samurai always wears two swords."
iyi akşamlar değerli yorumlarınız ve görüşlerinize çok teşekkürler
6c aklıma yattı inceledim biraz ama yinede kelebek model olda fena olmaz
rocwell model T hakkında tavsiye ve görüşlerinizide dinlemek isterim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rockwell R1 ve Timor 1322 kıyaslaması Timor1322 17 10,997 15/06/2020, Saat: 11:59
Son Yorum: Oldstyle

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: