Porsuk Fırça Tavsiyesi
Daha once yazdım mı hatırlamıyorum ama, bazen zaman icinde zevklerde degisiyor. İlk zamanlar en yumusagı en silvertipi olsun diye onceligim olurken, son zamanlarda 2 bandlara daha cok gecis yaptım. Aynı sekilde baskaları da belki bulbdan fana, veya tam tersi gecislerde bulunmustur. En buyugu olsun diyen satıp, 24mm ile daha mutlu olmustur vs.
Zaman icinde alıskanlıklar dısına cıkıp, farklı secenekleri de deneyerek paletinizi genisletmenizi, farklı tür,tip ve boyutları da denemenizi oneririm.
(10/06/2019, Saat: 14:13)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Daha once yazdım mı hatırlamıyorum ama, bazen zaman icinde zevklerde degisiyor. İlk zamanlar en yumusagı en silvertipi olsun diye onceligim olurken, son zamanlarda 2 bandlara daha cok gecis yaptım. Aynı sekilde baskaları da belki bulbdan fana, veya tam tersi gecislerde bulunmustur. En buyugu olsun diyen satıp, 24mm ile daha mutlu olmustur vs.
Zaman icinde alıskanlıklar dısına cıkıp, farklı secenekleri de deneyerek paletinizi genisletmenizi, farklı tür,tip ve boyutları da denemenizi oneririm.
Zamanla deneyeceğime eminim Smile geleneksel tıraş işi gerçekten uçsuz bucaksız bir deniz. Ancak şu an için 24 mm'den daha büyük olmaması benim için daha iyi olacak. Sentetik bir tane fırçam var, markası İrem olabilir, 30 mm ve çok büyük geliyor bana. Semogue 1305 22 mm ve benim için ideal. Bu değerlere yakın best, silver veya finest fırçalardan tavsiyeniz var mıdır acaba? Ama benim için fiyat kriteri de önemli, fazla yükseklere çıkamıyorum maalesef. Siz olsanız bu 3 seçenekten hangisini seçerdiniz komşum? Ya da hiçbirini seçmem şunu alırdım dediğiniz var mıdır?

Galaxy S9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Serdar abi daha iyi yanitlar ama ben de fikrimi soylemek istedim.
Simpsons ve Muhle nin capi 19-20 mm, cok kucuk fircalar.
Ben daha once Frank shaving ve Yaqi porsuk kullanmistim, ve Yaqi'den cok daha memnum kalmistim.
Bence bu cok daha iyi bir firca, ama siz bilirsiniz:
https://www.razorus.com/yaqi-aqua-high-m...as-fircasi
(10/06/2019, Saat: 21:17)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Serdar abi daha iyi yanitlar ama ben de fikrimi soylemek istedim.
Simpsons ve Muhle nin capi 19-20 mm, cok kucuk fircalar.
Ben daha once Frank shaving ve Yaqi porsuk kullanmistim, ve Yaqi'den cok daha memnum kalmistim.
Bence bu cok daha iyi bir firca, ama siz bilirsiniz:
https://www.razorus.com/yaqi-aqua-high-m...as-fircasi
Hemen inceliyorum, öneriniz için çok teşekkürler komşum

İlerde bir porsuk almak gerek Smile
29qkuty.jpg

Sevimli olduğu nadir anlarda olmuyor değil, haylaz şeyin Big Grin elinde bira şişesi eksik sanki.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(10/06/2019, Saat: 23:57)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 29qkuty.jpg

Sevimli olduğu nadir anlarda olmuyor değil, haylaz şeyin Big Grin elinde bira şişesi eksik sanki.

Sıcak suda beklemiş fırça gibi olmuş Big Grin
Ben AliExpress den Yaqi SilverTip almıştım indirim zamanında... sanırım 1 ay kadardır bunu kullanıyorum ...
Benim ilk porsuk fırçam olması sebebiyle karşılaştırma yapmam doğru olmaz genel haliyle çok memnunum diyebilirim... Omega domuzcuktan sonra oldukça lüx hissettiriyor..
benimki 24mm ... ve arkadaşlarında daha önce dediği gibi çok çok yeterli bir düğüm çağıymış bu ... daha büyüğü gerçekten fazla olur ve iyi olup olmayacağıda tartışılabilir.. Porsuk, domuz ve sentetiklerin düğüm çapları kendi içlerinde değerlendirilmeli
(11/06/2019, Saat: 11:20)atoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben AliExpress den Yaqi SilverTip almıştım indirim zamanında... sanırım 1 ay kadardır bunu kullanıyorum ...
Benim ilk porsuk fırçam olması sebebiyle karşılaştırma yapmam doğru olmaz genel haliyle çok memnunum diyebilirim... Omega domuzcuktan sonra oldukça lüx hissettiriyor..
benimki 24mm ... ve arkadaşlarında daha önce dediği gibi çok çok yeterli bir düğüm çağıymış bu ... daha büyüğü gerçekten fazla olur ve iyi olup olmayacağıda tartışılabilir.. Porsuk, domuz ve sentetiklerin düğüm çapları kendi içlerinde değerlendirilmeli
Maalesef yeni sistemden dolayı Aliexpress'ten almaya çekiniyorum. Çok güzel fırçalar var ama gümrükte artık ek vergiler felan olduğundan yutiçinden almak daha mantıklı geliyor bana şu an için. Şu an halen araştırma safhasındayım. Üstadlardan yorum bekliyorum fırça tavsiyesi olarak. Öneriniz için çok teşekkürler komşum

(11/06/2019, Saat: 11:24)guwenkaya Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Maalesef yeni sistemden dolayı Aliexpress'ten almaya çekiniyorum. Çok güzel fırçalar var ama gümrükte artık ek vergiler felan olduğundan yutiçinden almak daha mantıklı geliyor bana şu an için. Şu an halen araştırma safhasındayım. Üstadlardan yorum bekliyorum fırça tavsiyesi olarak. Öneriniz için çok teşekkürler komşum

Rica ederim..
Vergilendirme konusu benim de kafama takılmıştı lakin üretici fırça başına 1 USD lik değer biçtiği için, 1 USD nin vergisi olsa ne olur demiş ve öyle vermiştim siparişi..
Vergide çıkmadı ..
Biz tabi baya indirimde aldık fırçaları ... Burayla karşılaştırıldığında çok büyük bir fark çıkmıyorsa tabiki buradan almak daha mantıklı ...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,462 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  Silvertip Fırça tavsiyesi Andreichu 0 882 20/06/2023, Saat: 20:38
Son Yorum: Andreichu
  Yaqi TwoBand Badger FIrça kerem_tokd 14 2,810 14/05/2023, Saat: 04:23
Son Yorum: kerem_tokd
  FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler papazerigi 274 379,267 22/10/2021, Saat: 14:15
Son Yorum: Lord Sparhawk
  HJM Porsuk Fırçalar Tıraşolog 2 2,144 23/03/2021, Saat: 15:56
Son Yorum: Tıraşolog
Wink Saponificio Varesino HMW Fırca dikdik_s 23 16,429 28/12/2020, Saat: 22:26
Son Yorum: Mstyldz
  Porsuk Fırçayı sıcak tutma Perseus 13 7,920 14/09/2020, Saat: 20:11
Son Yorum: marv
  IREM Porsuk Traş Fırçası papazerigi 107 158,155 01/09/2020, Saat: 18:56
  Simpson Duke 3 Best Badger Fırça btoprak 70 80,545 30/08/2020, Saat: 17:26
  Yaqi Porsuk Kılı Tıraş Fırçası shaving61 114 74,975 13/08/2020, Saat: 16:05