Coticule
(05/04/2019, Saat: 12:18)EmrahEray Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ardennes.coticule.be adresinden 150*50 coticule, 175*50 bbw sipariş geçsem gümrüğe takılır mı?

Büyük olasılıkla takılır.

Ama daha önemli bir şey söylemek istiyorum.

Tecrübeli bir bileyici değilseniz, aşağısını okumanıza gerek yok ama değilseniz aşağıdaki bilmenizde fayda var.

Her ne kadar ustura bilemek astrofizik gibi bir konu olmasa da, bileme hakkında yeterli tecrübeye sahip değilseniz kotikül acemi bileyiciye saç baş yoldurur.
Youtube daki 10 kere şöyle sürt, 20 kere böyle sürt, yok sula 100 kere geç cillop gibi oldu videoları sizi aldatmasın.

Eğer halihazırda ağzı iyi, tıraş olduğunuz bir usturanız varsa alın Naniwa 8k ve üzeri bir taş, bu sizi uzun uzun seneler götürür.

Özetle, kotikül veya doğal taş öğrenme süreci nispeten uzun bir süreçtir. Taşların geribildirimini (kesme hızını, baskı ve çamur yoğunluğunu) usturanın ağzına ne ölçüde yansıttığını anlamaktan geçer.

Maalesef bileme taşlarının pahalı olması nedeniyle, elinizdeki maddiyatı isabetli kullanmanızı öneririm. Elbette son karar sizin.
Usturanız keskin ve konforlu olsun.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
(05/04/2019, Saat: 13:04)onur98 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Büyük olasılıkla takılır.

Ama daha önemli bir şey söylemek istiyorum.

Tecrübeli bir bileyici değilseniz, aşağısını okumanıza gerek yok ama değilseniz aşağıdaki bilmenizde fayda var.

Her ne kadar ustura bilemek astrofizik gibi bir konu olmasa da, bileme hakkında yeterli tecrübeye sahip değilseniz kotikül acemi bileyiciye saç baş yoldurur.
Youtube daki 10 kere şöyle sürt, 20 kere böyle sürt, yok sula 100 kere geç cillop gibi oldu videoları sizi aldatmasın.

Eğer halihazırda ağzı iyi, tıraş olduğunuz bir usturanız varsa alın Naniwa 8k ve üzeri bir taş, bu sizi uzun uzun seneler götürür.

Özetle, kotikül veya doğal taş öğrenme süreci nispeten uzun bir süreçtir. Taşların geribildirimini (kesme hızını, baskı ve çamur yoğunluğunu) usturanın ağzına ne ölçüde yansıttığını anlamaktan geçer.

Maalesef bileme taşlarının pahalı olması nedeniyle, elinizdeki maddiyatı isabetli kullanmanızı öneririm. Elbette son karar sizin.
Usturanız keskin ve konforlu olsun.

Güzel bir değerlendirme.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Teşekkür ederim bilgilendirmeler için. Kendi usturamı kendim yapacağım. Gunlük işlerimden vakit bulamadım. Cocuklugumdan beri bıçaklarımı kendim biliyorum. Simdiye kadar kılı havada kesecek kadar htt1-2 seviyeleri bilemeler yaptım ama bazen kolumdaki kılları kesecek şimdi deyip hüsrana uğradığımda oluyor. Yavaş yavaş öğreniyorum. 9yle veya böylede öğreneceğim. Bıçakla bu seviyelere kendi koyumun deresinden topladığım tahmibim SiO2 bakımından zengin 3k taşla geldim. Ustura daha iyi keskinlik alabilir. Ama artık 4k bbwye ardındanda coticuleye geçme vakti gibi. Bütçem elverdiğinde naniwa 12kyıda edineceğim. Elimde zaten yine deremizden bulduğum 600-2000 kum arası taşlar mevcut eksiğim 4/8/12k taşlar.

€75 sınırı var ama gumruge takılmaması için ayrı iki sipariş oluştursam takılır mı?
Konu başlığı uygunmu bilmiyorum elimde nette resmini paylaştığım biley taşı var bire bir aynısı, hakkında bilgi paylaşan  olursa sevinirimhttps://www.worthpoint.com/worthopedia/v...-487444042
(05/04/2019, Saat: 13:39)EmrahEray Adlı Kullanıcıdan Alıntı: €75 sınırı var ama gumruge takılmaması için ayrı iki sipariş oluştursam takılır mı?

Takılması sorun değil, vergisini öder ürünü alırsınız, amazon gibi bazı sitelerde vergi kesintisi alışveriş esnasında kesiliyor.
(05/04/2019, Saat: 13:49)KAYHAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konu başlığı uygunmu bilmiyorum elimde nette resmini paylaştığım biley taşı var bire bir aynısı, hakkında bilgi paylaşan  olursa sevinirimhttps://www.worthpoint.com/worthopedia/v...-487444042

Arkansas Yağ taşı, bu taş "kotikül" değil.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
@onur98 teşekkür ederim açıklamanız için.
(05/04/2019, Saat: 13:35)EmrahEray Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim bilgilendirmeler için. Kendi usturamı kendim yapacağım. Gunlük işlerimden vakit bulamadım.    Cocuklugumdan beri bıçaklarımı kendim biliyorum. Simdiye kadar kılı havada kesecek kadar htt1-2 seviyeleri bilemeler yaptım ama bazen kolumdaki kılları kesecek şimdi deyip hüsrana uğradığımda oluyor. Yavaş yavaş öğreniyorum. 9yle veya böylede öğreneceğim. Bıçakla bu seviyelere kendi koyumun deresinden topladığım tahmibim SiO2 bakımından zengin 3k taşla geldim. Ustura daha iyi keskinlik alabilir. Ama artık 4k bbwye ardındanda coticuleye geçme vakti gibi. Bütçem elverdiğinde naniwa 12kyıda edineceğim. Elimde zaten yine deremizden bulduğum 600-2000 kum arası taşlar mevcut eksiğim 4/8/12k taşlar.

€75 sınırı var ama gumruge takılmaması için ayrı iki sipariş oluştursam takılır mı?

https://nl.knivesandtools.eu/nl/pt/-shap...-50803.htm

Shapton HC bu sitede bayaa bir uygun.Kullananlar hc 8000 in hr 16000 den daha iyi bir ustura ağzı verdiğini belirtmişler.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Pierre La Lune ve Coticule Bileme Taşları Hakkında marv 18 6,322 23/06/2022, Saat: 22:07
Son Yorum: marv
  Çeşitli Coticule Taşları Hakkında Bilgilendirme Ve Bileme Videosu Hakkında marv 10 4,290 30/03/2022, Saat: 23:19
  Coticule ile ustura bileme ( Videolu anlatım) habaz 32 12,098 24/05/2021, Saat: 08:11
  Coticule Bileme Loop Görüntüsü Stiladam 5 4,045 20/03/2020, Saat: 22:56
Son Yorum: habaz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: