Yüzde köpürtme VS Tasda köpürtme
Bende yüzde köpürtme sevenlerdenim
Domuz fırca kullanacaksam, preshave kullanımı ve fırcanın ılık suda en az 5 dk beklemesini önemsiyorum
Sentetik de zaten sorun yok, yüzde köpürtme için üretilmiş gibiler
Komşular bende Proraso sabun var sandal ağaçlı kırmızı olanından, ben Omega fırmçamla orada köpürtüp fırçaya gelen köpüğü suratıma yayıyorum. Acaba yanlış mı yapıyorum? Doğrusu nasıl olmalı?
Hiç bilmiyorum ki
(07/06/2018, Saat: 15:24)krub Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşular bende Proraso sabun var sandal ağaçlı kırmızı olanından, ben Omega fırmçamla orada köpürtüp fırçaya gelen köpüğü suratıma yayıyorum. Acaba yanlış mı yapıyorum? Doğrusu nasıl olmalı?

Köpüğü direkt sabunun üzerinde yapmanın olası tek sakıncası fazla yüklemeye neden olabilir. Normalde sabun yüklemesi yaptıktan sonra tasta, avuçta veya yüzünüzde köpürtmeniz önerilir ama kıvamı tutturuyorsanız, performans veya tahriş problemi yaşamıyorsanız metodunuz sizin için doğrudur. Bu işin belirli bir standartı yok aslında. Sizin metodun en büyük dezavantajı köpürtme esnasında yüklemeye devam ediyorsunuz, fazla yükleme olabilir.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
(07/06/2018, Saat: 15:42)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Köpüğü direkt sabunun üzerinde yapmanın olası tek sakıncası fazla yüklemeye neden olabilir. Normalde sabun yüklemesi yaptıktan sonra tasta, avuçta veya yüzünüzde köpürtmeniz önerilir ama kıvamı tutturuyorsanız, performans veya tahriş problemi yaşamıyorsanız metodunuz sizin için doğrudur. Bu işin belirli bir standartı yok aslında. Sizin metodun en büyük dezavantajı köpürtme esnasında yüklemeye devam ediyorsunuz, fazla yükleme olabilir.

Komşum öğrenmek adına soruyorum, kabından bir parça sabun alıp yüzüme koyup fırçayla orada mı köpürteceğim?
Hiç bilmiyorum ki
(07/06/2018, Saat: 16:19)krub Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum öğrenmek adına soruyorum, kabından bir parça sabun alıp yüzüme koyup fırçayla orada mı köpürteceğim?

Bu video tam size göre. Proraso sabun üzerinden gösteriyor, izleyin komşum.
https://m.youtube.com/watch?v=d_1sBGw8-o4&t=337s
Hayır komşum. Kabı üzerinde hafif ıslak fırçayı cevireceksin bir süre (20-40 saniye ) sonra islatilmis olan yüzüne sürüp orda devam edeceksin kopurtmeye. Videolardan izlersen nasıl olması gerektiğini daha iyi anlayabilirsin.
(07/06/2018, Saat: 16:29)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu video tam size göre. Proraso sabun üzerinden gösteriyor, izleyin komşum.
https://m.youtube.com/watch?v=d_1sBGw8-o4&t=337s
Komşum nokta atışı olmuş, teşekkür ederim. Sanırım bu başlıktaki tartışma elemanın tasta yaptığı şeyin yüzde yapılıp yapılmaması kısmı.

(07/06/2018, Saat: 16:31)gidakontrol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayır komşum. Kabı üzerinde hafif ıslak fırçayı cevireceksin bir süre (20-40 saniye ) sonra islatilmis olan yüzüne sürüp orda devam edeceksin kopurtmeye. Videolardan izlersen nasıl olması gerektiğini daha iyi anlayabilirsin.
Cevap için teşekkürler komşum.
Hiç bilmiyorum ki
Eğer yüzde köpürtme yapılacaksa fırça türü farketmeksizin derimizin kalın, kan dolaşımının nispeten daha hızlı olduğu ve daha az tahrişe meyilli bölgeden başlanmalıdır. Ben önce çene ve çene altı bölgesinden başlarım. Burada köpüğü belli bir seviyeye getirdikten sonra önce tek yanağa geçer burada devam eder , akabinde tüm yüzü köpüklerim. Aksi halde direkt yanaklardan başlanırsa günlük tıraşta bilhassa domuz kılı , 2band omurgalı fırçalarla vs tahriş oluşacaktır. Sentetiklerde bu durum nispeten daha az olacaktır.Tabi cilt tipiniz de burada önemli. Kimi insanın kösele gibi cildi oluyor, istisnaları ayrı tutuyorum.
Ben aylardır tasta kopurtme işlemini beceremedim daha doğrusu becersem bile yüzde yakaladigim kıvam ve hissi yakalayamiyorum. Bunun için yumuşak sentetik fırça kullanıyorum.Kremlerde direkt ıslak yüze biraz krem sürüp fırçayla yüzde kopurtuyorum sabunda ise kaptan sabun yükleyip yine yüzde kopurtme yapıyorum. Nedense kapta kopurtme istediğim kıvam ve tıraşı vermiyor zaten fircada kalan köpük ikinci perde ve rotuslara çok rahat yetiyor.En güzeli ise arko dahil stick sabunları Islak yuze bolca sürüp fırçayla kopurtme benim için kapta kopurtme yada yüklemeden daha zevkli geliyor.
Kartallar yüksekten uçar
(12/09/2020, Saat: 16:32)klasik63 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben aylardır tasta kopurtme işlemini beceremedim daha doğrusu becersem bile yüzde yakaladigim kıvam ve hissi yakalayamiyorum. Bunun için yumuşak sentetik fırça kullanıyorum.Kremlerde direkt ıslak yüze biraz krem sürüp fırçayla yüzde kopurtuyorum sabunda ise kaptan sabun yükleyip yine yüzde kopurtme yapıyorum. Nedense kapta kopurtme istediğim kıvam ve tıraşı vermiyor zaten fircada kalan köpük ikinci perde ve rotuslara çok rahat yetiyor.En güzeli ise arko dahil stick sabunları Islak yuze bolca sürüp fırçayla kopurtme benim için kapta kopurtme yada yüklemeden daha zevkli geliyor.

+1
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: