Soğuk Tıraş
soğuk tıraştan kastım çeşmeden akan suya herhangi bir ısıtma işlemi uygulamamak. Dediğiniz gibi kışın çok keyif vermiyor tıraş ama tıraş sonrası rahatlığı için yaz-kış soğuk suyu tercih ediyorum.

(26/06/2012, Saat: 09:36)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: soğuk ve sıcak kavramlarında aynı parametrelerimi konuşuyoruz
soğuk tıraş da su sıcaklığı yaz kış oda sıcaklığımı öyleyse kışın biraz ısıtmak gerkir
sıcak tıraş da vücut sıcaklığı üstümü yaklaşık 40 yada üstü
kışın 15 derece ve altı sıcaklıktaki suyu yüze sürmek cilt ve konfor için tartışılır 15 derece kış için üşüme hissetme eşiğine denk gelir
saygılar
kışın sizin yorumlarınızı okuyup denemiştim bu kış bir daha deneyeceğim,askerde bile sıcak suyla tıraş oldum Cool

(26/06/2012, Saat: 09:42)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: soğuk tıraştan kastım çeşmeden akan suya herhangi bir ısıtma işlemi uygulamamak. Dediğiniz gibi kışın çok keyif vermiyor tıraş ama tıraş sonrası rahatlığı için yaz-kış soğuk suyu tercih ediyorum.

(26/06/2012, Saat: 09:36)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: soğuk ve sıcak kavramlarında aynı parametrelerimi konuşuyoruz
soğuk tıraş da su sıcaklığı yaz kış oda sıcaklığımı öyleyse kışın biraz ısıtmak gerkir
sıcak tıraş da vücut sıcaklığı üstümü yaklaşık 40 yada üstü
kışın 15 derece ve altı sıcaklıktaki suyu yüze sürmek cilt ve konfor için tartışılır 15 derece kış için üşüme hissetme eşiğine denk gelir
saygılar
hocam eğer sıcak size keyifli geliyorsa ve tıraş sonrası sıkıntı yaşamıyorsanız hiç şaşmayın. bana sıcak su yaramıyor. kışın bile minimumun bi üstündeki sıcaklık ayarında duş alıyorum, yazın ise minimumda Big Grin
Saygılar
(26/06/2012, Saat: 09:47)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kışın sizin yorumlarınızı okuyup denemiştim bu kış bir daha deneyeceğim,askerde bile sıcak suyla tıraş oldum Cool
Son 3 tıraşımı soğuk oldum.

İlkinde Tabac sabun+Tabac Krem diğer ikisinde Edwin Jagger Sea Buckthorn (Yabani iğde) krem kullandım.

Sonuç olarak cildime daha iyi geldi ve tıraş kalitesi fark etmedi aynı sonuçları aldım.

Artık illa sıcak köpük hazırlayacağım diye uğraşmayacağım.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
aynı tıraşı bir de DE makine ile olun bakalım ne olacak...
(04/07/2012, Saat: 12:58)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Son 3 tıraşımı soğuk oldum.

İlkinde Tabac sabun+Tabac Krem diğer ikisinde Edwin Jagger Sea Buckthorn (Yabani iğde) krem kullandım.

Sonuç olarak cildime daha iyi geldi ve tıraş kalitesi fark etmedi aynı sonuçları aldım.

Cildim kendini daha yeni toparladı. Bir süre sonra DE ile yeniden deneyeceğim.

(04/07/2012, Saat: 14:13)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: aynı tıraşı bir de DE makine ile olun bakalım ne olacak...
(04/07/2012, Saat: 12:58)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Son 3 tıraşımı soğuk oldum.

“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Daha önce çok bahsedildi ama....
denerken lütfen bastırmamaya ve sabunsuz yerden tekrar geçmemeye dikkat edin. Perdeler arası yüzünüzdeki sabunu durulayın. Acele etmeyin. Tersten almayın.
Saygılarımla
(04/07/2012, Saat: 14:18)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cildim kendini daha yeni toparladı. Bir süre sonra DE ile yeniden deneyeceğim.
(04/07/2012, Saat: 14:23)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Daha önce çok bahsedildi ama....
denerken lütfen bastırmamaya ve sabunsuz yerden tekrar geçmemeye dikkat edin. Perdeler arası yüzünüzdeki sabunu durulayın. Acele etmeyin. Tersten almayın.
Saygılarımla
(04/07/2012, Saat: 14:18)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cildim kendini daha yeni toparladı. Bir süre sonra DE ile yeniden deneyeceğim.

Çok teşekkürler.

Aslında benim hatam 3-4 günde bir olan tıraş olma döngümü, güzel krem ve sabunların çekiciliğine kapılarak 1.5-2 güne düşürmem oldu. Bir de kartuşun yumuşaklığının yerini jiletin saldırganlığı alınca; alışık değil tabii cilt, su koyuverdi.
Goethe
inşallah iyi olur bu sefer...
(04/07/2012, Saat: 14:38)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok teşekkürler.

Aslında benim hatam 3-4 günde bir olan tıraş olma döngümü, güzel krem ve sabunların çekiciliğine kapılarak 1.5-2 güne düşürmem oldu. Bir de kartuşun yumuşaklığının yerini jiletin saldırganlığı alınca; alışık değil tabii cilt, su koyuverdi.
duş için suyun 'ortalama vücut sıcaklığında' olması idealdir. bu da 37-38 derecedir. tenimizin soğuğa karşı kendini korumaya alıp, savunmaya geçtiğine dair bişeyler okuduğumu hatırlıyorum. sıcak karşısında ise nasıl davrandığını bakın onu ben de bilmiyorum Smile duş için bu uygulamayı alışkanlık haline getirdim. bu şekilde cildin temizlenmesi daha kolay oluyor.

tıraşı ise normal suyla oluyorum. ısıtma falan yapmıyorum. işin içine aklı katarsak ılık su kullanımı daha doğru olur gibime geliyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş Sonrası Yüzde Buz Gezdirme TrasNicinSarT 18 7,588 12/11/2022, Saat: 10:34
Son Yorum: exselans
  Tıraş makinesi jilet kombinasyonlari osaka23 62 30,998 15/02/2021, Saat: 13:57
Son Yorum: mtcn77
  Kaç perdede tıraş oluyorsunuz ? eggman 169 138,194 09/01/2021, Saat: 21:06
Son Yorum: Tıraşolog
  Tıraş Sonrası Ciltte Yanma papazerigi 67 39,235 21/12/2020, Saat: 23:23
Son Yorum: onurcakmak
  Tıraş sorunum Don Quijote 9 4,895 14/02/2020, Saat: 23:08
Son Yorum: Don Quijote
  Tiras aleti bastirma olcusu Rigbie 6 3,767 20/04/2019, Saat: 15:00
Son Yorum: FearOfATG
  Kullandığımız en agresif tıraş aletleri(ANKET) jegal 40 21,992 26/01/2019, Saat: 12:00
Son Yorum: sfenks
  Hassas Cilt İçin Doğru Tıraş Sonrası Ürünler Oguzhan53 9 10,670 27/11/2017, Saat: 15:49
Son Yorum: Ferman
  Tıraş Öncesi ve Esnasında Doğru Yöntemler Mauser 5 8,639 01/11/2015, Saat: 20:03
Son Yorum: msakalli
  bu bölgede yakın tıraş nasıl sağlanır DelikanliTiras 20 26,520 23/10/2014, Saat: 10:16
Son Yorum: mirrorihsan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: