Acqua Di Parma Tıraş Kremi
(24/09/2015, Saat: 18:29)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: mşum Beymen' e yeni stoklar geldiğinde bu fiyatlardan alınabileceğini pek sanmıyorum. Ben İtalya'da kendi yerinden aldığım halde o fiyata aldım nerdeyse, Beymen üzerine kar ekleyip satıyor sonuçta ki az buz bir kar eklemiyorlardır eminim. Bir de güncel kur düşünülünce çok çok pahalı olduğu kesin.

İtalya fiyatlarını bilmiyorum ancak Beymen diğer Avrupa ülkeleri ile ayn ı fiyata satıyor. ABD den ise ucuza... Aslında beymen için tüm ürünlerde bu durum var. Sanırım karı bayi iskontosu...
5c823e2c14b7e7feb5c3858d9fb27584.jpg

Fındık tanesi kadar kremden çokan köpük.

d26efca3743c0c126e0d2f838b9c25d5.jpg

Kremi kokladığımda herhangi bir koku çağrıştırmadı ben de ama tıraştan sonra yoğun mentolün cildinize verdiği serinlikten dolayı yaz ayları için daha uygun olduğunu düşünüyorum.
After Shave Balsam koku olarak Nivea balsamı çağrıştırdı bende ilk kokladığımda. Cildim çok yağlı olduğu için çok az çekinerek sürdüm. Hemen emildi ve hiç rahatsızlık vermedi.
Bir kat daha sürdüm üstüne bol bol çok beğendim Big Grin
kürkü yırtık kel kör kirpi'nin arkadaşı...
@PisPorsuk komşum sıhhatler olsun çok çabuk kıvama gelen nemlendirmesi güzel ayrıca mentol etkisi ağır ağır kendini hissettiren bir Cella kıvamında sabun şahsen ben çok beğendim . Komşum balsamı nı bilmiyorum bir görüş rica edeyim ?
Bende ADP tutkunu oldum son zamanlarda... inanılmaz güzel kokuları ve inanılmaz güzel ürünleri var... Elime bir yerden 3 adet losyon geçti... Böyle sürüyorsunuz , akşama kadar o losyonun ferahlığı kokusu sizi mest ediyor...

Lakin fiyatları çok yüksek...

Param oldukça alır kullanırım Smile
Ben de çok beğendim yakın zamanda bu forum sayesinde keşfettiğim Aqua di Parma tıraş kremini.
Ayrıca after shave balm'ı da çok iyi geldi benim yüzüme, çok beğendim onu da.
(08/04/2017, Saat: 18:54)SumNauta Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de çok beğendim yakın zamanda bu forum sayesinde keşfettiğim Aqua di Parma tıraş kremini.
Ayrıca after shave balm'ı da çok iyi geldi benim yüzüme, çok beğendim onu da.

+1
"Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar."
Giordano Bruno
Daha önce ara ara kullansam da son üç haftadır 3017 kapsamında oldukça sık kullanma şansı buldum. Merak edenlere birkaç not düşmek istedim

Tek bir iş yapan, ama bunu çok iyi yapan bir krem. Tıraş sonrası herhangi bir nemlendirme etkisi yok, kurutmuyor da. Ancak tıraş performansı (yastıklama, koruma, kayganlık) mükemmel. Bir setin ( tıraş + AS/balm + EdT/P) parçası olarak tasarlandığı çok net.

Kokusu başta selin kolonya gibi geliyor ancak arka arkaya 10. kullanım civarında farklı notaları farkediyorusunuz.

Kremi oldukça az, suyu bol kullanmak gerekiyor, çünkü krem miktarı arttıkça performansı düşüyor.  F/P oranı (IMPA fiyatları ile) aslında
bu bağlamda oldukça iyi. İlk gün bir tıraşta harcadığım miktarla yirmiküsür gün sonra azalta azalta bir tıraşta harcadığım miktar arasında rahat 3-4 kat fark var. Şu an sanırım orta halli bir fındık kadar kullanıyorum, 3 perdelik köpük yapıyor. Bu açıdan elimdeki pahalı kremlerden icoloniali ile kafa kafaya, tabula'nın ise kat be kat ötesinde bir F/P'ye sahip. Bir TOBS değil ama yine de iyi Smile

Son olarak alabiliyorsanız benim aldığım 75'liğini değil @chinaski üstadın incelemede kullandığı 125'lik büyük versiyonunu almanızı tavsiye ederim. Kabın muhteşem tasarımını geçtim, içerikte de farklılıklar var.

Son not : xXx için bu kremin kokusundan esinlenmiş diyorlar. Ortada bir esinlenme filan yok, ikisini de Biochimica üretiyor zaten Smile  Hoş bana AdP mi xXx mi deseler her seferinde xXx derim ama ben sabuncu olduğum için görüşüm çok objektif değil Smile
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
125 lik olan versiyonu "çok severek" kullanıyorum ama hafif metol kokusu dışında bir koku almadım ben...
Benim burunda kesin sorun var... Big Grin
AS/balm ve EdT/P hiç bir şöylemez zaten bunların ötesi niş üretilen sınafa girer bence ...
kürkü yırtık kel kör kirpi'nin arkadaşı...
@posicor üstadım inceleme için teşekkürler.

Bu sabah ben de ilk kez bu sabunu kullandım (125ml kase). Yastıklama konusunda iyi ancak ben kayganlık hususunda biraz zayıf buldum. Aslında zayıf demeyeyim de, kalıcılığı az diyeyim. İyi sabunlarda yüzünüzde köpükten eser kalmasa bile, siz suyla durulamadıkça yüzünüzde tıraş olacak seviyede koruyucu kayganlık oluyor ve bu da tıraş esnasında ciddi konfor sağlıyor. Bu kremde ben bunun biraz hızlı kaybolduğunu gördüm.

Uzun zamandır krem kullanmıyordum, elimdekilerin hepsini satmıştım. Tabi duramadım ve çeşit olsun diye aldım. Ürünü önerdiğiniz gibi çok miktarda kullanmadım, hatta üçüncü perdeye tam yetti diyeyim. Bakalım bunlar benim ilk izlenimlerim, belki suyunu iyi ayarlayamadım. Biraz daha kullandıkça olumlu izlenimler edineceğim diye düşünüyorum.

Tüm bunların haricinde İmpa fiyatıyla gerçekten üst segmentte bir fiyat/performans ürünü. Kullanıcısına keyif verecektir.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(22/03/2018, Saat: 12:06)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @posicor üstadım inceleme için teşekkürler.

Bu sabah ben de ilk kez bu sabunu kullandım (125ml kase). Yastıklama konusunda iyi ancak ben kayganlık hususunda biraz zayıf buldum. Aslında zayıf demeyeyim de, kalıcılığı az diyeyim. İyi sabunlarda yüzünüzde köpükten eser kalmasa bile, siz suyla durulamadıkça yüzünüzde tıraş olacak seviyede koruyucu kayganlık oluyor ve bu da tıraş esnasında ciddi konfor sağlıyor. Bu kremde ben bunun biraz hızlı kaybolduğunu gördüm.

Uzun zamandır krem kullanmıyordum, elimdekilerin hepsini satmıştım. Tabi duramadım ve çeşit olsun diye aldım. Ürünü önerdiğiniz gibi çok miktarda kullanmadım, hatta üçüncü perdeye tam yetti diyeyim. Bakalım bunlar benim ilk izlenimlerim, belki suyunu iyi ayarlayamadım. Biraz daha kullandıkça olumlu izlenimler edineceğim diye düşünüyorum.

Tüm bunların haricinde İmpa fiyatıyla gerçekten üst segmentte bir fiyat/performans ürünü. Kullanıcısına keyif verecektir.

O kalıcılık malesef kremlerin genel problemi galiba. Ben kremlerde kabullendim o durumu bir derece. Bir tek Cremo'da o şekilde bir kalıcılık vardı. Miktar açısından ise miktarı arttırmayıp azaltmanızı tavsiye ederim, daha az krem daha fazla su ile performansı artıyor enteresan biçimde. Krem fazla olunca köpük çabuk kuruyor AdP'de.

Benim de son 3 kremim. Bunlar da bitince temelli bırakıyorum krem olayını (bir tek işyerinde yedek Cremo kalacak)

(22/03/2018, Saat: 11:44)PisPorsuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 125 lik olan versiyonu "çok severek" kullanıyorum ama hafif metol kokusu dışında bir koku almadım ben...
Benim burunda kesin sorun var... Big Grin
AS/balm ve EdT/P hiç bir şöylemez zaten bunların ötesi niş üretilen sınafa girer bence ...

Üstad sanırım benimki eski formül, sizinki yeni formül muhtemelen. Millet forumlarda eski formülün kolonya gibi koktuğunu, yenisinin ise neredeyse kokusuz olduğunu ama performansının daha iyi olduğunu söylüyor. Benimkinin içeriği @chinaski üstadın fotosundaki içerikden de farklı. Akşam içeriğinin fotosunu eklerim buraya.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tabac Tıraş Kremi erdsde 33 16,199 09/04/2024, Saat: 16:24
Son Yorum: Märzen
  Arko Tıraş Kremleri BigHillMe 530 557,142 09/05/2023, Saat: 08:06
Son Yorum: thatwickerhat
  Proraso Tıraş Kremi Lord Sparhawk 176 200,605 24/04/2023, Saat: 04:03
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Derby tıraş kremleri BigHillMe 156 150,330 23/04/2023, Saat: 02:14
Son Yorum: BAYsubjeckt
  The Merchant of Venice tıraş kremi alfa 0 1,053 25/02/2023, Saat: 20:42