Rocnel, Single Edge Razor / Model SE-P
Murat Hocam elinize sağlık.Marka değerini yukarılara tırmandıracak harika bir işçilik.
de te fabula narratur.!
Murat baba sadece tepede Rocnel yazısı daha sade okunabilir ve sık durur. Tabi son karar senin. Fikir ve uygulama cok guzel.
isim olmasa daha mı güzel olurdu acaba? sadece marka kullanılsa @dikdik_s ustanın dediği gibi daha şık olur. ayrıca seri numarası da olursa koleksiyon amaçlı alımlar olabilir. örneğin 1 numaranın bende olmasını isterdim Smile
yaşam bir zevktir
(15/03/2018, Saat: 13:19)koolandgang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Valla ne diyeyim bilemedim Smile
Murat, son çelik bükücü oldun.
Eline sağlık. Zevkle izliyoruz...

(15/03/2018, Saat: 14:30)marek Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Murat Hocam elinize sağlık.Marka değerini yukarılara tırmandıracak harika bir işçilik.

(15/03/2018, Saat: 14:39)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Murat baba sadece tepede Rocnel yazısı daha sade okunabilir ve sık durur. Tabi son karar senin. Fikir ve uygulama cok guzel.

Teşekkürler arkadaşlar,

Bu yalnızca bir denemeydi, bunda elektro polisaj yok, yani bakır artıkları çeliğin etrafında ufak bir tabaka oluşturmuş, tüm yazılar çok daha ayrıntılı çıkarılabilir.

Bu denemedeki yazılar 1 puntodan küçükler,

Daha parlak hale getirilip altın rengi ya da parlak siyah titanyum ile pvd yöntemiyle kaplanabilir, gravürlere ek güzel tasarımlar yapılabilir.

Şimdilik bir tasarım, ileri tarihli serilere yapılabilir.

Bu cnc dalma erezyon ile yapıldı, bir de tam pantograf şeklinde yapılacak, biraz daha yapımı zor ve maliyetli, ama erezyon yönteminden yaklaşık 5 kat daha net çıkıyor. Ve 3 boyuttaki figürü hakkıyla yapabiliyor.

Saygılar.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

(15/03/2018, Saat: 15:01)vintage Adlı Kullanıcıdan Alıntı: isim olmasa daha mı güzel olurdu acaba? sadece marka kullanılsa @dikdik_s ustanın dediği gibi daha şık olur. ayrıca seri numarası da olursa koleksiyon amaçlı alımlar olabilir. örneğin 1 numaranın bende olmasını isterdim Smile

Tasarım net değil zaten, yapan ustanın ismi yazılabilir, bazı el işi dolmakalem saat vb işlerde yapan kişilerin de ismi yazıyor, ismi yazacağım diye demiyorum Smile

Aynen dediğiniz gibi zaten seri numaralı yapmak için uğraşacağım, hatta biraz daha kişiselleştirilebilir.

Çapa figürüne aşina olduğunuz için ekledim, ama üç boyutlu minik bir çok tasarım yapılabilir, çıkacak seriye uygun tasarımlar olabilir.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

@rocnel
Baba kendine is cıkarma usta ismi vs. sert celik cnc islemi aletin ustune. Sonra 4 saat cnc de bekliyon. Usta ismi, veya tasarımcı olarak kendi ismini mi istiyorsun; bu sailor serisimi abi, SLR001 yaz altına aletin. Kart vizitciden bastır guzel bir sertifika gibi kart. Yaz ustune kartın Authentic Certificate vs. diye, Kartın hazır basılı sablonu olsun, arada da doldurmak icin bosluk yerleri olsun. Bosluk yerlere yaz seri numaranı, yapan ustanın ismini tarihini, altınada kendi imzanı at veya hazır senin imzan hepsinde basılı olsun kartta "designed by" diye.
Ben su tasarım isinden cık, uretime agırlık ver diyorum, kılıyla tuyuyle ugrasma diyorum, sen kendine is cıkarıyosun Murat yeminle. Satacak stok urunumuz yok be kardesim. Rica ediyorum, biraz sap vs. uygulaması kolay kafaların uretimine agırlık ver.
Sen orada altına amblem olsun imza olsun, cnc de makine 1 saat islesin diye ugrasırken adam oradan brass makinayı senin cnc'de 3/1 surende isletip 215usd dan makina satıyor. Valla uzuluyorum kardesim.
(15/03/2018, Saat: 15:26)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @rocnel
Baba kendine is cıkarma usta ismi vs. sert celik cnc islemi aletin ustune. Sonra 4 saat cnc de bekliyon. Usta ismi, veya tasarımcı olarak kendi ismini mi istiyorsun; bu sailor serisimi abi, SLR001 yaz altına aletin. Kart vizitciden bastır guzel bir sertifika gibi kart. Yaz ustune kartın Authentic Certificate vs. diye, Kartın hazır basılı sablonu olsun, arada da doldurmak icin bosluk yerleri olsun. Bosluk yerlere yaz seri numaranı, yapan ustanın ismini tarihini, altınada kendi imzanı at veya hazır senin imzan hepsinde basılı olsun kartta "designed by" diye.
Ben su tasarım isinden cık, uretime agırlık ver diyorum, kılıyla tuyuyle ugrasma diyorum, sen kendine is cıkarıyosun Murat yeminle. Satacak stok urunumuz yok be kardesim. Rica ediyorum, biraz sap vs. uygulaması kolay kafaların uretimine agırlık ver.
Sen orada altına amblem olsun imza olsun, cnc de makine 1 saat islesin diye ugrasırken adam oradan brass makinayı senin 3/1 suresinde isletip 215usd dan makina satıyor. Valla uzuluyorum kardesim.

@dikdik_s üstata
Katılıyorum ek olarak eskiden üretimi olan fakat şuan üretimi olmayan patent dalgaları vs vs bu tarz sorunları olmayan makinaların da butik tarzda üretimini yapabilirsiniz .

En son razoremprorium Rex makinayı personnanın ayarlısını baz alarak aynısın yaptı .
Bulgossede Darwin makinayı yaptı ( darwinin bulgosse den başka wolfman- jurgen hemple de yaptı )
(15/03/2018, Saat: 15:26)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @rocnel
Sen orada altına amblem olsun imza olsun, cnc de makine 1 saat islesin diye ugrasırken adam oradan brass makinayı senin 3/1 suresinde isletip   215usd dan makina satıyor. Valla uzuluyorum kardesim.

Bu yaptığım işlemin süreye bir etkisi yok Smile bizim makineleri işgal etmiyor, hatta ürünlerden daha hızlı da çıkarılabilir.

İsim dediğim gibi deneme amaçlı bir tasarım, tekrar tekrar söyleyeyim üzerine isim yazacağım diye yapmadım, bu örnek bir tasarım, atıyorum isim yerine üretim yeri yazar, tarih yazar, seri no yazar, çelik kodu yazar, vs.... Maksat ayrıntıyı görebilmek, ama bi bakmışsınız isim de yazabilir Smile

Stok durumuna maalesef yapabileceğim bir şey yok, katı üretimle bizim şartlarda ancak bu kadar ürün çıkabiliyor, fazlasını şuan için yapamıyorum, elimden gelse niye yapmayayım Smile üretim adedi arttığı zaman işçilik kalitesi düşüyor, çünkü her ne kadar yüksek teknoloji olsa da işin kalitesinin tamamına yakının insan faktörü ile şekilleniyor, ülkemizde de maalesef iş kültürü vs. karışık konular, herkes benim kadar itinalı davranmayabilir.

Bir yabancı yapımcı binlerce üretebilir, kendi bileceği iş, bizim öyle bir kapasitemiz yok maalesef, az olsun ama kaliteli olsun mantığım.

İçinizde imalat sektöründe olanınız vardır, her alanın kendine has ayrıntıları vardır, talaşlı imalat yüksek teknoloji gerektirir, dikkat gerektirir, işçilik ustalık gerektirir, elbette bir mağaza bir ayakkabıcı için de bu gereklidir ama talaşlı imalat sadece bu kıstaslar üzerine kuruldur.

Gözünüze bazen çok basit gelebilecek konular var, abi ne var ya bu da yapılmaz mı diyeceğiniz, ben diyeyim size evet yapılmaz. Çok basittir ama yapılmaz. Bu iş kültürü ile alakalı bir durum. Ülkemizdeki talaşlı imalat sanayi kaba parçaları işlemek üzerine inşa olmuştur. Hassas parça işleme işi askeri kuruluşlar ve bir kaç büyük özel sanayi kuruluşu haricinde yoktur.

Amerika'da Avrupa'da durum böyle değildir. Hassas iş yapacak teknoloji, insan faktörü ve iş kültürü gelişmiştir. Yani şuan ki ülkemiz şartlarında Avrupa ayarında bir hassas parça imal etmek istiyorsanız, çok kapalı kutu çalışarak, az kapasite ile iş yapmanız gerekiyor. Ülkemizde işler böyle ilerliyor, ben bir arkadaşımızın mekanik saat mekanizmasında kullanılan temel plaka parçasını ürettiğini biliyorum, kendi içine kapanık, web sitesi bile yok, bunları üretip Avrupa'ya gönderiyor, kapıları kapalı, kimse bilmez etmez, çok uygun fiyata çok kaliteli yapıyor, pirinç plaka üzerine yapıyor, sayı olarak kendisinden ürettiğinin belki on katını istiyorlar ama yapamıyor, imkanları müsait değil, istese daha fazla para kazanacak niye yapmasın ama yapamıyor.

Bizde sektör mantığı şudur, kalıp gelir, tek parçadır, makineye bağlarsın makine onu 4 gün işler, sen makinenin kapağını kapatırsın, yanında çayını içer internette takılırsın, hata yaptın, takım mı kırıldı, oraya kaynak yapar yine devam edersin, ama tıraş bıçakları böyle değil Smile her parça için en az 15 dakikada bir parayı çıkarıp farklı bir yönünü çevireceksin, cnc makinesini el ile sıfırlayacaksın, parçanın konumunu tarif edeceksin, aparat yapman da pek işini hafifletmiyor, parçalar bitince tam yetişmiş bir yüzey ustasının yüzeyi istenilen değerlere getirmesi gerekiyor, aradaki diğer işleri saymıyorum bile, bunu yapacak adam Türkiye'de yok Smile Adam makinenin yanında yatarak 4 günde servet kazanıyor, niye gidip makinesini de riske atarak hassas parça işlesin kafasını yorsun ?

Bu durum tekstil alanında farklı olabilir, o alanda belki Türkiye olarak dünyanın çok ötesinde olabilir, ya da yağ fabrikalarında ya da konservecilikte, montaj sanayinde, belki kağıt sanayinde ama hassas ölçülere sahip parçaların talaşlı üretiminde durum budur.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

İlk lot hazır

İki kez kumlandı.

Hafta içi gönderimler başlayacak. Ödeme ile ilgi bilgi vereceğim. Gelişmeleri duvarda paylaşacağım, saygılar. 2rr9sw5.jpg1zfjtxy.jpgbaf6w.jpg
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Pek sahane duruyor Murat Bey elinize saglik bu lota yetisebildigim icin mutluyum Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rocnel Elite Series (İlk Mesaj Güncel) rocnel 77 50,946 08/09/2022, Saat: 21:33
Son Yorum: My72
  King C Gillette Double Edge Safety Razor hlkkzn 75 38,174 23/05/2022, Saat: 12:32
Son Yorum: abdussamedy
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 312,974 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Rockwell Model T ati19 1 1,984 26/04/2021, Saat: 02:29
Son Yorum: marv
  Parker Adjustable Safety Razor ckeskin 91 61,839 22/03/2021, Saat: 18:31
Son Yorum: krub
  Ufo Razor Handles GeltirBot 15 23,047 24/02/2021, Saat: 01:35
Son Yorum: mustbe
  Barebo Safety Razor - Sweden emiriko 1 4,927 02/10/2020, Saat: 02:01
Son Yorum: erkantalya
  Rocnel Sailor S Timor1322 55 22,086 04/09/2020, Saat: 17:50
Son Yorum: rocnel
Heart İNCELEME: Razorock Hawk Single Edge Safety Razor izbe 50 32,745 29/08/2020, Saat: 23:19
Son Yorum: shaving nick
  Wolfman Lass BBS-1 Razor inceleme Nani Kuş 33 16,355 05/08/2020, Saat: 19:01
Son Yorum: korgunv

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: