Merkur 1904
Sevgili Komşum, teşekkür ederim. Ben de pek beğendim ufaklığı. Seyahat için de biçilmiş kaftan.
Saygılar,selamlar bizden Smile
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
(09/05/2016, Saat: 14:49)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı olsun, çok keyifli bir tıraşı var. Ben hem açık tarak hem de kapalı tarak kullanıyorum.42C, 34C ayarında tıraş veriyor kafa yapısı çok benzer ikisinin.

Teşekkür ederim komşum. Açık tarak kafa olarak satılıyor mu ? Yoksa ayrı ayrı mı aldınız ?
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
Keşke kafa olarak bulabilseydim. Ayrı ayrı almak zorunda kaldım Sağlık olsun .
Jilet İh-tirastan sual olunmaz.
Bugün yine kullandım. Bu sefer Polsilver'la süper hızlı bir tıraşta 2 perde de nefis bir tıraş verdi.
Zorlamama rağmen ne bir çizik ne de bir noktasal kanama oluşturamadım. Ne varsa eskilerde var diye boşuna söylememişler Smile Hem günlük tıraşta, hem de seyahatlerde kadroya girdi şimdiden.
2-3 haftadır 42c kapalı taraklı olan model ile tıraş oluyorum. Sapı kısa ve ağır. Manevra kabiliyeti yüksek çok keyifli tıraşı var.  Kapalı taraklı olan bu modeli EJ ye göre daha başarılı buldum. Edvin jagger buna göre daha çok jilet seçiyor sanki. 42c nin içine keskin/ kör ne koyduysam konforu bozulmadı. Günlük tıraşda 2 perde gayet güzel iş çıkartıyor.
Sıklıkla haftalık rotasyona alıyorum bu aleti, bir ömür tıraş olunabilir bununla, ama bir çiçekle bahar olmaz Big Grin
Bizdeki yumanın örnek almaya çalıştığı alet...
az önce merkür 1904 ile ilk traşımı oldum , işçiliği mühleden kötü ama tıraş keyfi on numara ağırlığı, dengesi , yakınlığı çok iyi adeta yüzümde ahenkle dans etti Smile jilet olarak permasharp kullandım.ne bi kesik ne bi tahriş şu 3-5 aylık tıraş tecrübemden öğrendiğim tıraş dünyasındaki herşeyin kişisel zevkle alakalı olduğu başkasına çok güzel gelen konforlu gelen jilet,makina,fırça başkası için tu ka ka olabiliyor sanırım aradığımı buldum.
Komsum genelde insanlar jiletlere takıntılı olur sunu begendim sunu sevmedim vs. gibi ama aslında jilet makina uyumu daha onemli. Bugun sevmediginiz size batıcı ve cok keskin jileti ileride mild bir makina ile kullandıgınızda en iyi jiletmis gibi gelebiliyor, veya tam tersi cekistirdi rezalet jilet dediginiz urunu, yarınlarda agresif bir makina ile cok guzel bir uyum icinde kullanabiliyorsunuz.
O yuzden cogu arkadas bir makine ile arka arkaya jiletleri denedim sanıyor ama jiletleri farklı zamanlarda farklı makineler ile denemek lazım nihai kisisel kararı verebilmek icin.
Bir zaman sonra inanın jiletin kabaca karakterini bilince, ona uygun makina kullanınca neredeyse tum jiletlerle sorunsuz tıras olabiliyorsunuz. İstisna ve milyonda bir gorulen kaplama alerjisini ayrı tutuyorum.
Saygılar
(03/01/2018, Saat: 22:17)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum genelde insanlar jiletlere takıntılı olur sunu begendim sunu sevmedim vs. gibi ama aslında jilet makina uyumu daha onemli. Bugun sevmediginiz size batıcı ve cok keskin jileti ileride mild bir makina ile kullandıgınızda en iyi jiletmis gibi gelebiliyor, veya tam tersi cekistirdi rezalet jilet dediginiz urunu, yarınlarda agresif bir makina ile cok guzel bir uyum icinde kullanabiliyorsunuz.

Bu açıklama tüm tıraş kalitesini özetliyor. Bütün sihir bu 2 uyumun yakalanmasında.

Tek söyleyeceğim sakal açılarının iyi tanınması. Eğer ciltte çok yatık sakal varsa onları tıraş edebilmek için açıklığı olan bir alet kullanmanız gerekir. Açık aletle de agresif jilet kösele kıvamında cilt ister, zor. Bir de makinenin agresifliği denen şey sadece jilet açıklığı değil, kesim kapasitesini etkileyen ağırlık, denge gibi fiziksel faktörlerdir. O sebeple çoğu zaman okuduklarımız yetersiz kalır. En az 1 tane referans alınabilecek bir makine olmalı yüz tanıma evresinde.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 358,679 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,319 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Merkur Progress linguist 1,025 747,680 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 312,889 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 42,696 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Merkur 37C Slant Bar muratti 282 299,367 29/09/2021, Saat: 11:58
Son Yorum: Zayn
  Merkur 42C mi 34C mi tavsiye Erkantek 55 27,632 20/09/2020, Saat: 00:27
Son Yorum: gibicibicis_34
  Yaqi Gibbs Replica vs Merkur Progress Timor1322 22 10,679 08/08/2020, Saat: 00:20
Son Yorum: Timor1322
  Merkur 15C OC ihtilaf 23 34,823 30/07/2020, Saat: 23:20
  Merkur 933c - Rimei Karşılaştırması Timor1322 9 5,432 26/06/2020, Saat: 19:33

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: