Frank Shaving 26mm Finest Badger
Ben biraz genisleterek kullandim askiyi. benimki 24mm olmasina ragmen zor sığmıştı. Dremel ile genişlettim.
Elle de genişletebilirsiniz. bi zımpara kağıdı yardımcı olur. zor olmaz ama biraz vakit alır.
Saygılar
(13/04/2012, Saat: 22:21)sellom Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Bu fırcayla gelen standı kullanmıyorum. Oturdugu yer kıllara denk geliyor. Ayrıca standın agzı dar oldugundan koyup cıkartırken kılları deforme ediyor.
Bu problem kullanımdanmı kaynaklanıyor? siz ne yapıyorsunuz?
Ben 26 olanın standıyla hiç bir sorun yaşamadım ama ian a son siparişimde 2 adet de stand fiyatı sordum. Bu arada bana 20 ve 24 mm için aynı standı kullandığını söyledi, ne kadar doğru bilemem.Belki size gönderdiği de 24 için olup, biraz küçük gelebilir, Belki sizdeki hatalıdır zımpara ile kolayca genişletebilirsiniz.
Ian ile irtibata gecip sorunu anlattım. Ama biraz ilgisiz, daha dogrusu sorunu cozmekten uzak bir hal ile bende tek ebat stand var dedi. yapacagım birsey yok dedi. Ozurde diledi gerci. Baska yorum yapmak istemiyorum ama iyi bir satıcı olarak bana gonderdigi urunde boyle bir sıkıntı yasayacagımı bilmesi gerekirdi. Anladıgım kadarıyla sattıgı bircok fırcada fiyatla orantılı olarak bu standı hediye ediyor. Handle ın veya knotun ebatına bakmadan bunu yapıyor.
Bakarak yapsa bana gonderdigi stadın bu fırcaya uygun olmadıgını gorurdu. Belki fiyatınıda 5 dolar veya daha fazla indirmesi gerekecekti. Neyse fırca guzel en azındanSmile
Dediginiz sekilde ugrasmam gerekecek veya ufak fırcamı bu standla kullanacagım.
bir tane zımpara alın max 10 dakikanızı alır yapmak...
Adam her fırçaya ayrı stand üretse (Yada ürettirse) maliyet artardı. O maliyette fırçaların üzerine binerdi. Mesela ben kendi standimı fırçaya tam uyuyor olmasına rağmen hiç kullanmıyorum. Zaten stand denen şeyde kıytırık bir plastik parçası. Sadece fırçayı ters tutmaya yarıyor... Elini çarpsan devrilecek kadar basit birşey. Tıraştan sonra hafifçe sıkıp birkaç kez sallıyorum fırçayı. Düzgünce bir köşeye bırakıyorum ertesi güne kupkuru oluyor.
Fırçayı standta kullanmak ömrünü uzatacaktır. Ters kurursa dibe su birikmeyecek uçlara doğru süzülüp kuruyacak. Oysa düz bırakırsanız dibe biriken su geç kuruyacagindan fırçanın çurumesine sebep olacaktir. Yani fırçanızı standa koymasaniz da ters kurutmanizi şiddetle tavsiye ederim.
+1
(14/04/2012, Saat: 19:31)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fırçayı standta kullanmak ömrünü uzatacaktır. Ters kurursa dibe su birikmeyecek uçlara doğru süzülüp kuruyacak. Oysa düz bırakırsanız dibe biriken su geç kuruyacagindan fırçanın çurumesine sebep olacaktir. Yani fırçanızı standa koymasaniz da ters kurutmanizi şiddetle tavsiye ederim.
(14/04/2012, Saat: 19:31)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fırçayı standta kullanmak ömrünü uzatacaktır. Ters kurursa dibe su birikmeyecek uçlara doğru süzülüp kuruyacak. Oysa düz bırakırsanız dibe biriken su geç kuruyacagindan fırçanın çurumesine sebep olacaktir. Yani fırçanızı standa koymasaniz da ters kurutmanizi şiddetle tavsiye ederim.

Doğru bu açıdan düşünmemiştim. Haklısınız.

Saygılar..
pcycho dan aldigim 26mm finest ulasti. standi gayet kullanisli butun porsuk fircalarimla uyumlu 20-28mm araligi gayet guzel yerlesiyor. best porsuklarimi ilk basta yumusak bulmustum sonrasinda domuz kili fircam yumusadigi ici daha cok kullaniyordum domuz kili fircam finest kadar yumusamis lakin bu finest tepeden dugume ayni yumusaklikta ve killar islaninca yapismadigi icin daha yogun bir his veriyor. sunu belirtmeden gecemeyecegim: firca resimden iyi anlasilmiyor ele almak ve sap dahil kalitesini gormek gerekli. ayrica fircanin kutusu vs sunum cok iyi. parasini hakettigini -henuz almayanlar-kesinlikle dusunecektir.
finest boyleyse silvertip nasildir acaba. sanirim sirada silvertip var.

Edit: psycho dostum fircaya cok iyi bakmis sanki hic kullanilmamis gibi puri-pak geldi. kullanmadim dese inanirdim.
(25/06/2012, Saat: 23:19)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: pcycho dan aldigim 26mm finest ulasti. standi gayet kullanisli butun porsuk fircalarimla uyumlu 20-28mm araligi gayet guzel yerlesiyor. best porsuklarimi ilk basta yumusak bulmustum sonrasinda domuz kili fircam yumusadigi ici daha cok kullaniyordum domuz kili fircam finest kadar yumusamis lakin bu finest tepeden dugume ayni yumusaklikta ve killar islaninca yapismadigi icin daha yogun bir his veriyor. sunu belirtmeden gecemeyecegim: firca resimden iyi anlasilmiyor ele almak ve sap dahil kalitesini gormek gerekli. ayrica fircanin kutusu vs sunum cok iyi. parasini hakettigini -henuz almayanlar-kesinlikle dusunecektir.
finest boyleyse silvertip nasildir acaba. sanirim sirada silvertip var.

Edit: psycho dostum fircaya cok iyi bakmis sanki hic kullanilmamis gibi puri-pak geldi. kullanmadim dese inanirdim.

Hayırlı olsun dostum memnun kalmana sevindim. Hem çok kullanılmamıştı hem de detaylı temizlik yaptım göndermeden. Bu arada kullandığım süre boyunca bütün kişisel eşyalarıma karakter yükler onlarla duygusal bağ kurarım, biraz özenirim o nedenle. Poşetine kadar bana nasıl geldiyse sana da öyle ulaştı. Tekrardan güle güle kullan. Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yaqi TwoBand Badger FIrça kerem_tokd 14 2,592 14/05/2023, Saat: 04:23
Son Yorum: kerem_tokd
  Chubby 1 Super Badger - Chubby 2 Super Badger mertcanartan 7 2,520 04/06/2022, Saat: 02:58
Son Yorum: mertcanartan
  FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler papazerigi 274 375,837 22/10/2021, Saat: 14:15
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Frank Shaving Manchurian Pure Badger Tıraş Fırçası İncelemesi ArdıçKatranı 32 27,092 08/09/2021, Saat: 16:59
Son Yorum: yigit
  Kent BK8 Pure Badger Mutlucan 2 2,340 24/05/2021, Saat: 23:08
Son Yorum: Mutlucan
  Yaqi vs. Frank Shaving dr.akar 7 4,401 21/05/2021, Saat: 02:43
Son Yorum: dr.akar
  Yaqi Yıldızlı Gece 2 Band Badger onur7 17 10,245 27/10/2020, Saat: 22:23
Son Yorum: onur7
  Simpson Duke 3 Best Badger Fırça btoprak 70 79,922 30/08/2020, Saat: 17:26
Son Yorum: marv
  Semogue SOC Two Band Badger GeltirBot 100 146,295 28/08/2020, Saat: 11:19
Son Yorum: marv
  Simpson Chubby 3 Super Badger dr_green 22 9,945 11/05/2020, Saat: 18:54