Boyun Bölgesi
Adem elması icin, oraya geldiginizde yutkunup tutabilirsiniz, o anda orayı cok rahat cekebilirsiniz. Alternatif bir yontem.
Saygılar.

Edit: Komsum ustte demis yutkunmayı, kacırmısım cok pardon.
@ArdıçKatranı komşum,
Deriyi sağa sola çekmek çok işe yaradı ilk defa sorunsuz bir geçiş yaptım. Çok teşekkür ederim.

@dikdik_s komşum,
Bu akşam olacağım tıraşımda sizin dediğinizi de deneyeceğim.

tekrar teşekkür ederim.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
Komşularım ne yazık ki bende aynı dertten muzdaripim. Geleneksel traşa henüz yeni başladım, razor bump oldukça az olmasına rağmen gene de wtg ve xtg ile bildiğimiz bayağı kalıyor boynumun el alt bölümünde.

Atg girdiğim zaman ise sanki cımbızla yoluyormus gibi bir acı hissediyorum traş olurken. Şap a henüz başlamadım, sabunum da gliserinli arko. Kendi hazırladığım pre shave i de sürüyorum traş öncesi. Daha yüksek koruyuculugu olan bir sabun ve şap deneyeceğim  tekniğim geliştikçe de daha iyi sonuçlar alacağım sanırım ama hem daha çok bir traş konforu hemde daha temiz bir görüntü için sanırım lazer yaptıracağım o bölgeye ve elmacık kemiklerine
Dr. Sandra Lee,

Youtube aleminde cok meshurdur cilt ve operasyon konusunda. Kıl donmeleri ve tahris konusunda bakın ne demis.

Ozet olarak, cildinizi bakımlı tutun ve tıras olun demis. Ama tırası WTG ve bastırmadan, cok yakın olacagım diye inat etmeden olun demis. Cok oluyorsa bir dermotoloji uzmanına gozukun orada mikro olcekte kıl kokunde olan enfeksiyon icin, tedavi/krem isteyin demis.
@dikdik_s komşum sizin tavsiyeniz de işe yaradi @husmenusta komşum ArdıçKatranı komşumun da verdigi tavsiye ile adem elması kabusu sona erdi benim için
@Efrasyab
Komsum olmasaydı, bir son secenek vardı, bizim gibi gobek yap diyecektim adem madem gomulup gidiyor Smile

@husmenusta
Komsum bolgesel lazer vs. bilgim yok konu hakkında, ama sonucta yuzunuzun geri kalanı icinde olsa bu tıras işi hayatınızda hep olacak. Inanın ozel degilsiniz cogu kisi su an yasadıklarınızı yasıyor veya yasadı. Bu işe biraz vakit ayırıp bilgi sahibi olmak, becerebilmek sizin elinizde. Belki simdi sıkılarak yapıyor oldugunuz tırası, ileride heyecanla sakallar uzasında su yeni sabunu bir deneyeyim diyeceginiz gunlere cevirmek, zevk almak aslında o kadar kolay ve guzel ki. Birazcık vakit ayırıp emek vermeniz gerekiyor sadece. Yapılan sohbeti kurulan dostlugu da yanında hediyesi.
Not: Sabun olarak hazır kıs aylarına da girmisken lutfen impadan bir cella alın. Farkı anlayacaksınız.
[quote="dikdik_s" pid='181997' dateline='1510691062']
@Efrasyab
Komsum olmasaydı, bir son secenek vardı, bizim gibi gobek yap diyecektim adem madem gomulup gidiyor Smile

@dikdik_s komşum bu son seçenek gerçekten kesin çözüm olurdu Big Grin Big Grin
(15/11/2017, Saat: 00:24)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Efrasyab

@husmenusta
Komsum bolgesel lazer vs. bilgim yok konu hakkında, ama sonucta yuzunuzun geri kalanı icinde olsa bu tıras işi hayatınızda hep olacak. Inanın ozel degilsiniz cogu kisi su an yasadıklarınızı yasıyor veya yasadı. Bu işe biraz vakit ayırıp bilgi sahibi olmak, becerebilmek sizin elinizde. Belki simdi sıkılarak yapıyor oldugunuz tırası, ileride heyecanla sakallar uzasında su yeni sabunu bir deneyeyim diyeceginiz gunlere cevirmek, zevk almak aslında o kadar kolay ve guzel ki. Birazcık vakit ayırıp emek vermeniz gerekiyor sadece. Yapılan sohbeti kurulan dostlugu da yanında hediyesi.
Not: Sabun olarak hazır kıs aylarına da girmisken lutfen impadan bir cella alın. Farkı anlayacaksınız.

@dikdik_s
Çok teşekkür ediyorum cevaplar için. Yeni başlamış olmama rağmen 6-7 aydır forumu okuyup takip ediyorum. Yüzümün geri kalanı için ıslak traş benim için çok büyük bir keyif. Cidden çok zevk alarak oluyorum. Diğer sabunlar kesinlikle listemde celle proraso başta olmak üzere, en kısa zamanda deneyeceğim. Razor bump dediğim gibi çok azaldı ve ertesi gün nerdeyse tamamen geçiyor. Ama boyun bölgem istediğim kadar temiz olmuyor zamanla umarım düzeltirim.

@Efrasyab
Adem elmasını o şekilde yapıyorum zaten çok sıkıntı olmuyorda tam sağındaki ve solundaki bölgelerde sakalım sanırım yatık, istediğim kadar temiz olmuyor.
Ben bir çok makine, jilet, sabun, fırça vs denedim ama anladım ki boyunda o küçük sivilceler çıkacak, bundan kaçış yok! Zaten bazı bölgeler yatık, temizlenmiyor doğru düzgün. Soğuk tıraşı da denedim yok olmuyor. En iyi tıraşımda bile az sivilce çıkıyor artık kabullendim. İleride boynun alt bölgelerine epilasyon yaptıracağım sanırım.
@husmenusta
Temiz bebek poposu gibi tıras olmaya kafayı takmayın, once sorunsuz batıksız tıras olma hedefiniz olsun.
Sakal cıkıs yonlerinizi calısıp o yonlere gore sorunsuz tıras olmayı basardıktan sonra, el alıskanlıgı oturunca yakın tıras zaten gelir.

@oguz han
Komsum buyuk ihtimal boynunuzda o yerde sakalların cıkıs yonune uygun olmayan bir sekilde tıras oluyorsunuz, bir kere daha inceleyin cıkıs yonlerinizi. O bolgeyi kalın kopukle cok ustunde durmadan, cok bastırmadan sadece WTG sekilde tıras olun bir donem, toparlanma sureci olsun.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Bug Çene bölgesi - Yeni başlayanların lanetli bölgesi Tayyare Pilotu 8 3,019 25/07/2022, Saat: 17:08
Son Yorum: trustalt
  Belalı yer: Bıyık Bölgesi geldigitti 45 49,061 25/09/2020, Saat: 20:17
Son Yorum: kral arthur
  boyun bölgesindeki tahrişin sebebi sıkı gömlek yakaları mı? mriza1 7 15,723 02/10/2012, Saat: 14:21
Son Yorum: mriza1

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: