Belalı yer: Bıyık Bölgesi
Deneyimli Arkadaşlar,

Bıyık bölgesini hangi teknikle aldığınızı, en rahat hangi makinelerle alabildiğinizi çok merak ediyorum. Ben bu bölgeyi temiz almaya çalıştığımda yakıyorum ya da uzun uzun, yavaş yavaş çalışmam gerekiyor ki bu da işe yetişmek bakımından her zaman mümkün olmuyor. Bir de jiletleri tek sefer kullanmak özellikle yoğun sakallı ve hassas ciltli insanlar için daha uygun olmaz mı?

Teşekkürler.
Ben kendim bıyık bölgesini koruma barı olmayan bir başka aletle bıyık bölgesinde kalanları alıyorum....
sadece kısa bir zaman alıyor..
birkez \ birkezde / seklınde burun deliklerine paralel tutarak aleti
dıger kısımlarıda yukarıdan asagıya alarak
kolayca kurtuluyorum ben

futurla dahı sorunsuzca halledılebılıyorken sanırım her makıne ıle sorun yasanmadan bıyık kısmı alınabılır
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
ej89 ne yaparsam yapayım kalıyor...
Burun biraz büyük bizde SmileSmile
onun için yuma ikinci alet olarak sırf onun için kullanıyorum...
3 yıldır bıyık bölgesine hiç dokunmadım, sanırım bir 3 yıl daha (askerliğe kadar) dokunmam Smile Asker sonrası yine aynı şekilde devam Smile Baktınız hiç olmuyor bıyık bırakın hocam Smile
tamerkamisli.blogspot.com
Bıyık bölgesi biraz hassas bir bölgedir, birde çok yönlü çalışması zor olduğundan genelde yanak bölgesi kadar temiz olmaz. Ben norrmal tıraşlarımda ilk perde düz, 2. ve 3. perde kulaktan burun yönüne olacak şekilde yandan alırım. Yeterli olur. Özel zamanlarda çok temiz tıraş olmak istiyorsam nadiren de olsa tersten de alırım. Alışık olmayanlarda terten almak başlarda yakıp ufak silvilcelere sebep olabilir. Ama bıyık bölgesi çok kolay alışan bir bölge. Bir de çok agresif aletlerdense orta agresif aletlerle düzgünce çalışmak daha verimli ve az tahrişli olur. Mesela ej bıyık bölgesini tersten almak için harika bir alet. Ama misal bir slant ya da futur için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Jilet de önemli, bıyık bölgesini çok temiz olması için uğraşıyorsanız fazla keskin jiletler çok kazıyıp tahriş edeceklerdir. Orta keskinlikle jilet ve orta agresiflikteki makineler idealdir.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Gece vardiyasında çalışmıyorsanız eğer tıraşınızı akşam olmanızı öneririm, geç kalacağım derdi olmadan rahat tıraş olmak da etkili bir yöntem Smile

(13/09/2013, Saat: 01:42)geldigitti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Deneyimli Arkadaşlar,

Bıyık bölgesini hangi teknikle aldığınızı, en rahat hangi makinelerle alabildiğinizi çok merak ediyorum. Ben bu bölgeyi temiz almaya çalıştığımda yakıyorum ya da uzun uzun, yavaş yavaş çalışmam gerekiyor ki bu da işe yetişmek bakımından her zaman mümkün olmuyor. Bir de jiletleri tek sefer kullanmak özellikle yoğun sakallı ve hassas ciltli insanlar için daha uygun olmaz mı?

Teşekkürler.
www.BarbarosRazors.com

(13/09/2013, Saat: 10:27)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gece vardiyasında çalışmıyorsanız eğer tıraşınızı akşam olmanızı öneririm, geç kalacağım derdi olmadan rahat tıraş olmak da etkili bir yöntem Smile

(13/09/2013, Saat: 01:42)geldigitti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Deneyimli Arkadaşlar,

Teşekkürler.

Evet bunu bazen uyguluyorum, ama kimi zaman da yorgun argın oluyor, sabah duşuna bırakıyorum. Hem akşamdan olunca -ki ben hassasiyetten yakın tıraş yerine konforu tercih edip slimde 3,4. ayarlarda oluyorum- bu durumda ertesi günün ikinci yarısında sakallı oluyorum tekar Smile

Bu arada bıyık bölgesini bugün de kartuşla aldım, üzgünüm Smile
Lord un dediği çok doğru astra veya wilkinson ile traş olurken bıyıkda tahriş yasamiyordum ancak feather ile olmaya başlayınca tahriş yaşandı. Tabi ben her traşda tersten alirim. İlk perdede yukardan aşağı ikincide yanaklardan içeri doğru çapraz son perdede tersten alirim ve kullandigim alet r 89
Ne kervan kaldı, ne at, hepsi silinip gitti,
İyi insanlar iyi atlara binip gitti.
Bir de Sedef deneyelim bakalım.

Güncelleme: Sedef denedim, harika. Tam istediğim çözüm. Lakin genel tıraşımı ustura ile olacağını sanmıyorum, çok uzun sürdü ve tahriş yaşadım. Ama ilk defa bıyık bölgesinde rahat ve temiz bır tıraş elde ettim.

Bu arada Sedef'e bıçak takmak ne zor işmiş yav.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Bug Çene bölgesi - Yeni başlayanların lanetli bölgesi Tayyare Pilotu 9 3,175 15/04/2024, Saat: 17:51
Son Yorum: Farty
  Boyun Bölgesi martin 56 52,041 09/04/2024, Saat: 13:55
Son Yorum: Alkali
  SAKAL VE BIYIK TIRAŞI totan35 26 47,824 10/05/2013, Saat: 23:49
Son Yorum: theunnamed

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: