Yeni Başlayan Birisi İçin Tavsiye.
Selamlar tekrardan. Burada yorum yapan herkese teşekkürler. İnanın her yorumunuz benim için değerli ve kafamda birşeylerin şekillenmesine yardımcı oluyor.

Bir de bu tıraş aletleri tabiri caizse erkeklerin takısı gibi birşey olmuş, tabiki kadınların takısından farklı olarak bunların fonksiyonları var. Ama fiyatlar yeri geliyor işçiliğine ve malzeme kalitesine göre binlerce liralara gelebiliyor. Gerçekten de insan eline aldığında ve hatta karşısına alıp baktığında bile kalite hissiyatını arıyor ve zamanla hep daha iyisine yönelmek istiyor. Hatta forumda okuduğum onca yorum ve izlediğim onca videolarda bu işi yaşam biçimi haline getirenlerin koleksiyon sahibi olduğunu, o günün moduna ve aletin farklı karakterine göre alet seçtiklerini de gördüm ve önceden anlam veremeyeceğim bu davranışlar işin içine girince anlam kazandı diyebilirim.

Ben ise bu işe yeni başladığım için ve geleneksel tıraşta ne kadar devam edebileceğimi henüz göremediğim için maliyetli bir yatırım yapmak yerine aşağıda linkini verdiğim konuda incelemesi olan ve başarılı bulunan Merkur Futur'un bir klonu olan Ming Shi 2000s cihazını Çin'den sipariş geçtim. Zaten orijinalinin tasarımı ve duruşu çok hoşuma gidiyordu. Bu aletin de işçiliği ve görüntüsü gerçekten hoşuma gitti. Devam eder ve tıraşa her zaman vakit ayırabileceğime inanırsam artık orta ve üst seviyelere ileride geçerim diye düşünüyorum.

Herkese iyi forumlar...
Benim onerim birden cok fazla urun almamiz yonunde , pahali bir ugras bu..
@thedeparted yumaya fujide benziyor bir kaç tl fiyatı var. İsterseniz bir deneyin. Bunun dışında benim size tavsiyem ayarlı bir alet olacaktır. Bende henüz denemedim ama deneyenler beğenmiş. şu alet uygun fiyatıyla bi inceleyin derim. Forumda konusuda var.
https://tr.aliexpress.com/item/2017-Full...97138.html
Ama bunlardanda önemlisi bence sabun ve fırçadır.
(10/03/2017, Saat: 22:54)LiuShang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @thedeparted yumaya fujide benziyor bir kaç tl fiyatı var. İsterseniz bir deneyin. Bunun dışında benim size tavsiyem ayarlı bir alet olacaktır. Bende henüz denemedim ama deneyenler beğenmiş. şu alet uygun fiyatıyla bi inceleyin derim. Forumda konusuda var.
https://tr.aliexpress.com/item/2017-Full...97138.html
Ama bunlardanda önemlisi bence sabun ve fırçadır.

Teşekkürler komşum. Zaten bahsettiğiniz aleti çoktan sipariş geçtim bile.
Öncelikle hoşgeldiniz.

Tavsiye olarak;

-İlk başlarda çoğu kişide sinek kaydı hevesi başlar, bendede olmuştu. Tekniğiniz oturmadan tahrişsiz sinek kaydı zor.
-Agresif alet, keskin jilet sinekkaydı demek değildir. Cildinizi gereksiz yere yormaktır.
-Mild bir alet ve normal keskinlikte bir jilet ile çok kaliteli tıraşlar çıkarabilirsiniz. Zaten aradan yıllar geçip teknik oturunca agresif alet ve jileti arada değişiklik olsun diye kullanırsınız. Çoğu arkadaşta zaman ilerledikçe mild ekipmanlara olan eğilimi gördüm o yüzden dedim.
(14/03/2017, Saat: 00:11)Mauser Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle hoşgeldiniz.

Tavsiye olarak;

-İlk başlarda çoğu kişide sinek kaydı hevesi başlar, bendede olmuştu. Tekniğiniz oturmadan tahrişsiz sinek kaydı zor.
-Agresif alet, keskin jilet sinekkaydı demek değildir. Cildinizi gereksiz yere yormaktır.
-Mild bir alet ve normal keskinlikte bir jilet ile çok kaliteli tıraşlar çıkarabilirsiniz. Zaten aradan yıllar geçip teknik oturunca agresif alet ve jileti arada değişiklik olsun diye kullanırsınız. Çoğu arkadaşta zaman ilerledikçe mild ekipmanlara olan eğilimi gördüm o yüzden dedim.

+1 komsum aynen.
@Mauser ben de katiliyorum yazdiklariniza. Cok dogru tespitler.
(14/03/2017, Saat: 00:11)Mauser Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle hoşgeldiniz.

Tavsiye olarak;

Sayın komşularım ben de sizlere katılıyorum. Fakat ikinci maddenin ikinci cümlesi ve üçüncü maddeler için benim tıraş serüvenimin yolu tam tersine doğru akmakta. Bu mild alet, agresif alet meselesi aynı jilet meselesi gibi aşırı derecede kişisel, o yüzden genellemeler herkese uymayacaktır. Sakalın çıkış açısı bu noktada çok fark yaratıyor. Sakalları 90 derece dik veya dike yakın açıyla çıkan birisi mild aleti ve orta keskinlikte jileti ile tertemiz tıraş olabiliyorken, ben gibi sakalları neredeyse yüzüne 5-10 derece açıyla çıkan kişiler için mild alet tam anlamıyla hüsran oluyor. ATG kesim yapmadıkça o sakal kirli bir şekilde orada duruyor. ATG kesim de tahriş yaşatıyor. XTG kesim'de de sakal orada kalmaya devam ettiği için 3. perdeden sonra insan sinirlenip bastırıyor aleti vs... Bunun tek çaresi de ustura veya agresif bir DE alet oluyor. Şu ana kadar mild olarak bilinen 4 alet bana uymadığı için elimden çıkarmak zorunda kaldım. R41'im ve Futur'um ile çok şükür mutlu bir şekilde yoluma devam ediyorum.
(14/03/2017, Saat: 01:43)FurkanY Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sayın komşularım ben de sizlere katılıyorum. Fakat ikinci maddenin ikinci cümlesi ve üçüncü maddeler için benim tıraş serüvenimin yolu tam tersine doğru akmakta. Bu mild alet, agresif alet meselesi aynı jilet meselesi gibi aşırı derecede kişisel, o yüzden genellemeler herkese uymayacaktır. Sakalın çıkış açısı bu noktada çok fark yaratıyor. Sakalları 90 derece dik veya dike yakın açıyla çıkan birisi mild aleti ve orta keskinlikte jileti ile tertemiz tıraş olabiliyorken, ben gibi sakalları neredeyse yüzüne 5-10 derece açıyla çıkan kişiler için mild alet tam anlamıyla hüsran oluyor. ATG kesim yapmadıkça o sakal kirli bir şekilde orada duruyor. ATG kesim de tahriş yaşatıyor. XTG kesim'de de sakal orada kalmaya devam ettiği için 3. perdeden sonra insan sinirlenip bastırıyor aleti vs... Bunun tek çaresi de ustura veya agresif bir DE alet oluyor. Şu ana kadar mild olarak bilinen 4 alet bana uymadığı için elimden çıkarmak zorunda kaldım. R41'im ve Futur'um ile çok şükür mutlu bir şekilde yoluma devam ediyorum.

GÖRÜŞLERİNİZİN ALTINA İMZAMI ATARIM. Ben de WS Classic ile bu işe başlayıp, çok ılımlı (mild) denilen bu aletle çok tahriş ve kesik yaşadım. Ama YUMA gibi çok agresif aletle sıfır kesik ve az tahrişle çok kolay tıraş oluyorum.

WS Classic gibi ılımlı bir alet sakallarımı tam alamadığı gibi yüzümde kesikler yapıyordu. Forumdaki üstadların da yönlendirmesi ile biraz tekniğe odaklanıp 3 perde tıraş olunca az kesik ama çok tahrişle sinekkaydıya yakın tıraş olmaya başladım.

Geçen yine elime YUMA'yı alayım dedim. Herkesin çok agresif, sakın yüzünüze sürmeyin dediği ve teneke hissiyatı ve görüntüsü nedeniyle bir süredir elime almadığım alet olan YUMA.
Hatta WS Classic'in yanında verilen jiletleri taktım üzerine. İnanır mısınız YUMA ile 2 perdede, yağ gibi ve kısa süren tıraş sonunda sıfır kesik ile sinekkaydı tıraş oldum. Üstelik WS Sword ile akşam 16:00 gibi tıraş olduğumda gece yatarken sakallarım batarken, YUMA'da yine akşam tıraşı sonrası gece yatarken yüzümü sakal yönü tersine sürttüğümde bile sakal gelmiyordu.
Komsum Yuma nin verdigi tiras hic birinde yok. Sirf bu nedenle Merkur 1904 aldim fakat ayni sonucu vermiyor. Keske Rocnel Murat Usta ayni konkavitede bir baslik dizayn etse diye dusunuyorum arada sirada.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günlük tıraş için Merkür 42C vs 34C Andreichu 2 866 09/09/2023, Saat: 20:05
Son Yorum: kaankkaraman
  Sakala dokunmadan burun ve yanak düzeltmek için alet tavsiyesi Emre.bag 7 2,443 09/06/2022, Saat: 14:16
Son Yorum: Emre.bag
  Tıraş Aleti Tavsiye winterdrops 127 67,403 28/01/2022, Saat: 23:33
Son Yorum: marv
  Hassas Cilt İçin Ekipman Önerileriniz r_u_h_ 37 24,958 25/12/2020, Saat: 10:19
Son Yorum: sohayli
  Hassas Bir Cilt İçin Tıraş Olmak tarkaner 21 9,256 21/11/2020, Saat: 22:24
Son Yorum: Tıraşçı
  Acemilikten geçiş alet tavsiye. Mesir45 16 9,100 12/09/2017, Saat: 22:15
Son Yorum: Bruce
  Hassas cilt ve seyrek sakal için jiletli traş makinesı tavsiyesi yusufk122 92 54,844 21/08/2017, Saat: 22:52
Son Yorum: kral arthur
  sert sakala tavsiye suleyman 18 11,193 14/08/2017, Saat: 19:55
Son Yorum: drhit1976
Wink Yeni bir Başlangıç alpergoren 10 14,642 17/11/2014, Saat: 16:16
Son Yorum: alpergoren
  Eksikler İçin Tavsiye ? sertaç 29 34,809 24/05/2013, Saat: 21:00
Son Yorum: sertaç

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: