Hassas Cilt İçin Ekipman Önerileriniz
Hassas bir cildim var, Mach3 le bile traş olurken kıpkırmızı olurdum, geleneksel traş olayında yeniyim ve biraz kızartıyorum kendimi.
Big Roc makine, Perma-sharp plastik kutu olanlardan kullanıyorum. Arko sabun, babamın olan ne olduğunu bilmediğim fırça var. En yakın zamanda Wilkinson Sword Classic makine edineceğim. Ama ara ara bulamıyorum, internetten sipariş vereceğim sanırım.
Özellikle jilet için ve traş sonrası ürünler için önerilerinizi bekliyorum. İstanbul Anadolu yakasında, sağda solda markette falan bulabileceğim ürünleri önermenizi bekliyorum çünkü işe girene kadar yurtdışından ürün getirme şansım yok Smile
Benim tavsiyem Permasharp karton kutu ve Rapira ya bakmanız.Bunları rahatta bulursunuz.Karton Permasharpla plastik arasında baya fark olduğunu biliyorum her ne kadar plastik olanı denememiş olsamda.Ayrıca ikisi arasındak keskinlik farkı hangisinde daha rahat ettiğinizi size söyleyecektir.Böylece keskinlere veya daha az keskinlere yönelebilirsiniz.

Aftershave içinse hemen her yerde bulunan Nivea balsamları öneririm.Sensitive yani hassas olanları da var.
Wilkinson double edge+mümkünse her gün tıraş olmamak+eski perma yerine güncel bir jilet almak+alkolsüz (ya da allantoin içeren) herhangi bir aftershave kullanmak+sinekkaydı olacağım diye aynı bölgeyi sürekli kazımamak+tabi ki en önemlisi yüzü tıraşa doğru hazırlamak
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Cevaplarınız için teşekkür ederim Smile
Her gün traş zaten olamıyorum zaten, 2-3 günde anca çıkıyor Smile Sinek kaydı olmakta şu an çok uzak bana, yukarıdan aşağı 2 perde de tahriş oluyor, ama demin traş oldum hiç bastırmadım(önceden az da olsa bastırdığımı farkettim), şap sürünce yanma seviyesi öncekinin 3 te1 i falandı. Köpüğü de baya iyi hazırladım bu sefer. Öğreniyorum yavaş yavaş sayenizde Smile
Elimi yukarıdan aşağı doğru sürünce elim takılmasın yeter, ama takılırsa çok aklım kalıyor onu halletmeden rahat edemiyorum. Aşağıdan yukarı doğru yapınca takılmasını sorun etmiyorum.
Bu karton perma-sharp ları nerede bulabilirim? Rapira'nın hangisini tavsiye ediyorsunuz pembe olansa burada satılıyor. Daha iyi olanı varmış sanırım ama onu nereden bulabilirim?
bunlara ek olarak sıcak su ile tıraş olmayı ve sabunu yüzünüzde köpürtmeyi bir kenara bırakmalısınız.
ama yüzünüzü bir kez doğal sabun ile yıkamak (fırçasız) sakalların yumuşaması açısından faydalı olacaktır.
kullandığınız makine sanırım biraz dengesiz ve agresif bir makine. bir an önce WS double edge i edinin.
jilet olarak ise eğer edinme şansınız varsa crystal, yoksa yurtiçinden treet durasharp classic silver edgi bir denemenizi öneririm.
Saygılarımla

(28/01/2012, Saat: 04:54)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Wilkinson double edge+mümkünse her gün tıraş olmamak+eski perma yerine güncel bir jilet almak+alkolsüz (ya da allantoin içeren) herhangi bir aftershave kullanmak+sinekkaydı olacağım diye aynı bölgeyi sürekli kazımamak+tabi ki en önemlisi yüzü tıraşa doğru hazırlamak
Permasharp'ıda bulabilirsin yine Rapira yı bulduğun yerde , çoğunlukla Big Grin Bazen de olmuyor çünkü.

Beyaz Rapira yi deniyor da ben Zaza Han'a gittim ve onun eskiden olduyğunu artık gelmediğini senelerdir söylediler.Pembe Rapirayı denemenizi öneriyorum.Ben kendi açımdan en rahat onda ediyorum o kadar jilet denedikten sonra Smile

Ayrıca diğer önerim ise tıraş öncesi yüzü temzilemek bunuda doğal zeytinyağlı sabunlarla veya bebe sabunlarıyla yapmak en güzel sonuç veren ve en az kimyasalla cidli yoran bir çözüm.

Ben son aldığım Nivea kremli ve zeytinyağlı bebek kremini kullanıyorum acayip yumuşatıyor sakalları.Hem kiride temizliyor sabun daha konfor demek oda Wink

Ayrıca evet bastırmamak , sıfır tıraş olucam diye kasmamak bunlar önemli.Siz rahat etmek için tıraş olun zaten görüceksinizki kendiliğinden sıfır tıraş oluyor teknik ilerledikçe Big Grin
elindeki bigroc makinenin ve fırçanın iyi olduklarını pek sanmıyorum . bunlarla en iyi jiletide kullansan sonuç pek farklı olmayacaktır

bence en başta fırçanı değiştir.(fırçanın kıl kalitesi tahrişi doğrudan azaltır yada artırır). mesela iremden porsuk fırça al. sonrada wilkinson alet al.en son bulabildiğin jiletleri dene ve en memnun kaldığını kullanmaya devam et

http://trasklavuzu.blogspot.com/
Öncelikle selamlar, aslında üye olmadan önce bir çok konuyu ve mesajı okudum ama iş ekipmana gelince ne alacağıma karar veremedim. Bu kadar geniş bir ürün yelpazesi olduğunu tahmin bile etmiyordum Smile
22yaşındayım dolayısıyla çok uzun zamandır tıraş olmuyorum, 6ay önceye kadar mach3 ve fusion kullanıyordum ama, yüzümü çok kızarttığı için wilkinson classic aldım, permasharp ve fusion jel ile kullanıyorum. Yani tıraş öncesi hazırlığım yetersiz. Tıraştan sonra da boyun bölgem kıpkırmızı oluyor ve kabarıyor.

Sizden ricam ekipman tavsiyesi istiyorum, ne fırçam var ne de köpürtme kabım, tabi nasıl kullanılacağını da bilmiyorum Big Grin Yurtdışından da sipariş verebilirim yeterki tıraş olmak sorun olmaktan çıksın benim için.
Saygılarımla.
evvela hoşgeldiniz. tanışma başlığına da bekleriz sizi bir ara Smile

kısaca tavsiyelerim.
1. kesinlikle mild bir makine, memnunsanız şimdilik WSde devam edin sonra gerekirse sizi bir slim, EJ veya mühle sahibi ederiz..
1.1 eğer metal makine alısanız kesinlikle ama kesinlikle bastırmayın. WS o açıdan biraz daha rahat.

2. illa pahalı olmasına gerek yok ama kesinlikle kaliteli bir fırça edinin. Frank Shaving ile ilgili entrylerde çok fazla tavsiye var...

3. fırça sabun kullanın ama sabunu yüzünüzde değil tasta köpürtün. ondan sonra fırça ile yüzünüze sürün. fırça ile çok zorlamadan bir kez yüzünüzü yıkayın.

4. mümkünse her gün tıraş olmayın.

5. yerli alacaksanız permasharp a devam edin (kağıt kutu) ya da yurt dışından crystal- 70clock sarı paket filan getirtin.

6. ben de aldım ama çok deneme şansım olmadı. yine de söyleyeyim Mitchells wool fat sabununu alabilirsiniz yurtdışından. çok hassas ciltler için diyorlar. ilgili başlıkta da benzer yorumlar var arkadaşlardan.

7. boyun bölgeniz için tıraş kolonyası + aspirin solüsyonu kullanın
saygılarımla
1) Ekipmandan önce tıraş hazırlığını doğru yapmak lazım.En güzeli önce zeytinyağlı bir bebek sabunu (Nivea Bebe sabunu favorim şu an) ile yüzü güzelce yıkamak ve sonra duş almak.Bu ilk aşamadan sonra krem ya da sabunu ufak bir tasta köpürtmek ve yüze çok bastırmadan uygulamak gerek.Duş imkanı yoksa küçük bir havluyu sıcak suya tutarak sonra yüzünüze tutabilirsiniz.Burda ise 2 dakika minimum kalması gerek.

2)Makina olarak evet mild bir makina en doğru seçim olacaktır.Ben kullanmadım ama EJ89 uygun bir makina.Yada bir yerden slim bulursanız onu da tavsiye ederim.

3)Jilet keskin olarak Permasharp, daha az keskin olarak ise Rapira öneririm.Bu böylece keskin ve keskin olmayan jiletler arasındaki farkı anlamanaızı sağlar.Bazılarına keskin iyi gelirken bazılarına daha az keskin iyi gelebilir.

4)Bir süre tersten almakla uğraşmayın.Sakalı tanımaya özen gösterin Big Grin Burdan kasıt sakalın çıktığı yönü belirlemek ve o yönde tıraş olmak.Zaten bir süre sonra buna alışınca yönleri bildiğiniz için ters alırken açı yakalamanız kolaylaşacaktır.

5)Sabun ve krem olarak Arko yu önerebilirim.İlerledikçe zaten yeni ürünler illa alınacaktır Big Grin

6)Şap almanızı tavsiye ediyorum.Tıraştan sonra hem tıraş kalitenizi ölçer yakması anlamında hem de cildi toparlar.

7)Aftershave olarak Nivea her yerde bulunabiliyor ve başarılıda.

8)Yeni makina aldığınızda çok bastırmamak gerek.

Aklıma geldikçe yazarım Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günlük tıraş için Merkür 42C vs 34C Andreichu 2 967 09/09/2023, Saat: 20:05
Son Yorum: kaankkaraman
  Sakala dokunmadan burun ve yanak düzeltmek için alet tavsiyesi Emre.bag 7 2,491 09/06/2022, Saat: 14:16
Son Yorum: Emre.bag
  Hassas Bir Cilt İçin Tıraş Olmak tarkaner 21 9,475 21/11/2020, Saat: 22:24
Son Yorum: Tıraşçı
Video Günlük traş/cilt problemi/pahalı makinalar gidavcak 14 10,021 03/02/2018, Saat: 21:11
Son Yorum: turkoglum13
  Hassas cilt ve seyrek sakal için jiletli traş makinesı tavsiyesi yusufk122 92 55,430 21/08/2017, Saat: 22:52
Son Yorum: kral arthur
  Yeni Başlayan Birisi İçin Tavsiye. thedeparted 31 23,672 14/03/2017, Saat: 15:34
Son Yorum: KlasikTıras
  Eksikler İçin Tavsiye ? sertaç 29 35,127 24/05/2013, Saat: 21:00
Son Yorum: sertaç
  Acemi birisi için set tavsiyesi muzoman 17 20,263 20/02/2013, Saat: 19:07
Son Yorum: muzoman

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: