Askerlikte Tıraş
(24/12/2016, Saat: 15:11)kral arthur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar,
Askerde malum ''yer değiştirme'' olayları bol olabiliyor.Onun için arko veya derby tırşa köpüğü ile eğer olabiliyorsanız permatik türü kullan at kullanın.Diğer tıraş ürünleri her an başka bir dolaba transfer olabilr.
Tüm askerlerimize şimdiden hayırlı tezkereler...
Kaç gün kaldı bilmiyorum ama tekrar yetiştiysem önceki dediklerime ek olarak:
Kimlik ve para,
Şimdiki giydiğiniz üstü baş ve kaban yeterli. Yanınıza çanta bavul almayın. Tüm ihtiyacınızı kantinden alın. Don atlet satılmıyorsa hafta sonu izne çıkanlara aldırın. 3 tanesi 5 lira filan olanlardan. Hiç hamamda yıkamayla uğraşmayın. İşi çok olanın zamanı çabuk geçiyor, işi az olanın askerliği uzun sürüyor. Umarım hızlı ve güzel anılarla bitirir gelirsiniz.

35 yaşıma kadar haftalık, onbeş günlük sakalla gezdim, şimdi moda oldu farklılık adına günlük tıraş oluyorum.
Simdiden hayırlı tezkereler   @Fallschirmjäger. Kullan at tıraş  bıçakları tüp köpükler askerlik için biçilmiş kaftan. Gönül isterki sabun/krem & fırça/de ile tıraş olunsun ama ne vakit ne de imkan oluyor. Zamanın değerini askerlikte iyice anliyor insan.
   Örnek vereyim; başlarda mach3 kullandim sakallarim seyrek olduğu halde kisa surede arası doluyordu daha sık temizlemek gerektiriyordu. Blue3 ün jilet araliklari daha geniş olduğu için daha hızli tiraş olunabiliyor. Bu kadar mı vakitsizdin diye düşünebilirsiniz Smile sınırlı lavabo ve sınırlı su olunca o kadar onemli hale geliyor ki. O iki dakika da jilet temizlemek bile onemli bir olaya dönüşüyor. Her zaman 15dk erken kalkılamıyor.
  Bunlar benim yaşadığım seyler sonuçta. Ben kıbrıstaydım hâlihazırda suyun halen de sıkıntılı olduğu bir yerdeydim.
Eğer bic metal ve blue3 kullan at ları fırsat bulursanız bir deneyimleyin derim.
Umarım askerliğinizi keyifle yapar ve bitirsiniz.

Son bir ek: mach3 hâlihazırda pahalı bir ürün oldugu için kanatlanma oranı çok yüksektir.  Biz aman yedek kafalar uçmasın diye sivil valizine kafaları saklayalım uğraşinda iken arkadaşın mach3 sapı ortadan kaybolmuştu. Bereket alan kişi insaf edip kafayi birakmiş arkadas bir iki gün sadece kafa ile tıraş olmuştu Smile
@Fallschirmjäger Hayırlı tezkereler dilerim. Arko traş sabunu ilk kullandığımda bir parça koparıp traş tasında fırçayla köpürtmeye çalıştım Smile

Bundan malumunuz acemi olarak bir sonuç alamadım tabii ki , aynı gün traş fırçasını sabunu kırmadan direkt fırçayla köpürtünce sonuç mükemmel oldu.

* Kopardığım sabunla 5 traşlık sabun harcamıştım Big Grin bana denk gelmesede , Askerde traş keyfi bir ayrı muhabbeti olur onunda Smile
Tekrar iyi dilekleriniz için teşekkür eder, tüm komşulara iyi pazarlar dilerim.
Asker tıraşı dedik, ekonomik olsun dedik ve bim'in Mans adlı ürününden çift bıçaklı olanını bir ay kadar denedim. Genel olarak izlenimim askerde değil de günlük hayatta kullanılabilecek güzel bir ürün olduğu yönünde. Sıcak su + fırça + sabun ve bu çift bıçaklı tıraş aleti ile kesin güzel bir sonuç alabilirsiniz. Askerlik için tercih etmememin nedeni tek perde de istediğim sonucu vermemesi ve özellikle çene ve yanaklarda pek fazla başarılı olmamasıdır.(Söylediklerim köpük ve tek perde tıraş için geçerlidir.) Ben de tek perde tıraş için başarılı olacağını düşündüğüm Mans üç bıçaklı tıraş aletini denemek üzere aldım ve onu deniyorum. Birkaç kez denememe rağmen maalesef ondan da memnun kalmadım. Çünkü tek perde de çene de başarısız kalıyor ve yüzümü gölgeli bırakıyor. Uzaktan bu gölge hali daha çok belli oluyormuş diye arkadaşlarımdan da fikir aldım. Bugün çift perde tıraş ile tıraş olunca o gölge halinin kalktıgını gördüm ancak çene kısmında yine de beni pek memnun edemedi. Kalite hissiyatı çift bıçaklısına göre daha düşük. Ancak artı özelliği olarak bıçakları keskin ve kayganlaştıcı bandı gayet kaliteli.
Wilkinson ürünlerini denemeyi düşündüm ancak askeri kantinde tekrar wilkinson bulamayacağımı ve dolabımda başka askerlerin ''bu da neymiş'' diye düşünme ihtimallerinden dolayı denememeye karar verdim. Askere Blue 3 ve Nivea nemlendirici tıraş köpüğüyle gitmeye karar verdim.
Askerden döndükten sonra Wilkinson ürünlerini denemeyi çok istiyorum özellikle Quattro Titanium modelini. Belki kullan-at ve kartuşlu ürünleri bu bahaneyle denemiş olup görüşlerimi sizinle paylaşırım.
Katılma tarihi: 2011
@Fallschirmjäger komşum şimdiden hayırlı tezkereler dilerim size. Kullan at olarak Blue 3 yanında birde Bic metal deneyin. Tek jilet ve ince bir metal safety barı var.
Ben hala burun altı gibi dar kısımlarda takviye olarak kullanırım. Heryerde bulunurmu bilemem ama bir kez deneyin derim..

(15/01/2017, Saat: 23:07)Tahir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Fallschirmjäger komşum şimdiden hayırlı tezkereler dilerim size. Kullan at olarak Blue 3 yanında birde Bic metal deneyin. Tek jilet ve ince bir metal safety barı var.
Ben hala burun altı gibi dar kısımlarda takviye olarak kullanırım. Heryerde bulunurmu bilemem ama bir kez deneyin derim..

Tabi ki denerim. Bende size Gillette Fusion'u tavsiye ederim beş bıçağın arkasındaki tek bıçak ile faul ve burun altlarınıza kolay ulaşabiliyormuşsunuz. Ben deneyemedim daha ama öyle görünüyor. Tedarik ederseniz sizin görüşlerinizi de almış oluruz. İyi dilekleriniz için ayrıca teşekkür ediyorum Smile
(16/01/2017, Saat: 00:52)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tabi ki denerim. Bende size Gillette Fusion'u tavsiye ederim beş bıçağın arkasındaki tek bıçak ile faul ve burun altlarınıza kolay ulaşabiliyormuşsunuz. Ben deneyemedim daha ama öyle görünüyor. Tedarik ederseniz sizin görüşlerinizi de almış oluruz. İyi dilekleriniz için ayrıca teşekkür ediyorum Smile

Fusion'u neredeyse 10 yıl kullandım. Tek söyleyebileceğim askere giderken yanınızda götürebileceğiniz en kötü jilet tutucu.
Neden derseniz :
- pahalıdır
- çalınır
- 3 tıraştan sonra çöp olur, kestiğini sanırsınız, sakal olduğu gibi durur
- devamlı tıkanır
- cildiniz hassas olmasa bile bu alet yüzünden kendinizi hassas ciltli sanırsınız, kessin diye bastırmaktan yüzünüz pancara döner
- yeni model çıkardıklarında ( şu an proshield sanırım) eskisinin kalitesi dibi boylar, 3 tıraş bile çıkaramaz hale gelir
- kendi jeline ayarlıdır, gillette marka köpükle bile sıkıntı yaratır

Kısacası uzak durun, aman deyim Smile
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Çok şükür vatani görevimi bitirip aranıza tekrar katılıyorum. Gururla ve güzel hatıralarla herkesin bu görevi seve seve yapmasını dilerim.

Gelelim askerin günlük tıraşına, acemide Bim in personna ya ürettirdiği çift bıçaklı tıraş aleti ve Gillette tıraş jeli ile tıraş oldum ancak her kullanımdan sonra atmak zorunda kaldım çünkü her kullanımdan sonra paslaniyordu. Kulağa biraz farklı gelebilir ama jileti her suyun altına temizlemek için tuttugumda paslanişini izleyebiliyordum. 10 lu paket 21 günlük acemiliği bitiremediği için derby çift bıçaklı tıraş aletine geçtim ve her bıçağı 3-5 gün kullanabildim.

Usta birliğinde bir süre yine derby samurai 2 ile yolumuza devam ettikten sonra sıcak su olduğundan dolayı bir sakal fırçası,Nivea tıraş kremi ve denemek için wilkinson xtreme 3 kullan at tıraş bıçağı aldım. Gillette jel ile denemede,yazık ki o da paslaniyordu. Ancak paslanma zannettiğim şey muhtemelen jelin tıraş bıçağının üzerindeki kalıntısı idi. Tıraş kremi ile kullanınca bu jilet üstündeki sarı pas gibi lekeler yine de oluşuyordu ve her bıçağı 1 hafta kullanıp attım. Ayrıca gilette jeli de bitiremeden attım. Artık tıraşlarimi sadece Nivea koruyucu tıraş kremi ve Gillette blue 3 ile oldum. Ne bir pas lekesi oluştu ne başka birşey ve her blue 3 ü iki-üç hafta kullanıp atiyordum. Bu ikiliden çok memnun kaldım. Ve bu ikiliyle teskereye kadar iyi anlaştık.

Bugün ilk kez tekrar jiletime ve makineye kavuştum. Nivea tıraş kremi Astra platinum ve Rimei tıraş aletiyle tekrar gerçek tıraşa kavuştum. Umarım bu konu askere gidecek arkadaşlara faydalı olur. Ben gitmeden böyle bir konu aramıştım çünkü Smile
Geçmiş olsun Hocam.Hoşgeldiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
@Fallschirmjäger
Nickinizi cok iyi hatırladım gorunce. Demek arada askerlik olayı varmıs. Gozunuz, gozumuz aydın. Aramıza tekrar hosgeldiniz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Enstrüman çalan geleneksel tıraş üyeleri rewolwer_ 49 41,024 17/10/2023, Saat: 00:05
Son Yorum: ohtararan
  Tıraş Dışı En Son Ne Aldınız? onurcakmak 1,347 500,466 10/05/2022, Saat: 21:45
Son Yorum: Serjames
Wink Tıraş Dışı İndirim, Fırsat, Kupon veya Hediye-İndirim Çekleri 3RD1 25 13,547 14/05/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: 3RD1
  Uçakta kabin bagajında tıraş aleti taşınabiliyor mu? ismailinbiri 24 16,032 02/05/2020, Saat: 14:38
Son Yorum: blueshadov
Information Geleneksel tıraş gerçekten iyi mi,bilmiyoruz. ahraz 24 13,806 16/02/2018, Saat: 02:45
Son Yorum: arbenar
  Neden Tıraş Kreminden / Köpüğünden Slime Yapıyorlar aliyuksel 2 3,169 09/04/2017, Saat: 10:46
Son Yorum: aliyuksel
  Geleneksel Tıraş forumunun reklamı ilkerxxx 6 11,733 09/10/2013, Saat: 21:46
Son Yorum: theunnamed
  Masaj, Tıraş Öncesi ve Saç Bakım Yağı Yapımı geldigitti 0 4,191 15/09/2013, Saat: 15:07
Son Yorum: geldigitti

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: