Kahve Sevenler
(19/10/2016, Saat: 20:49)Aedan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selman bey direk çıkartın vidayi

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tavsiyeniz için teşekkürler.

Önce bi pirinç çekerek vidayı gevşeterek göz kararı ayarı tutturmaya çalıştım. Kaç senedir press kullanmadım tam nasıl oluyordu çekilmiş hali aklıma gelmedi. Hep çekilmiş alıyordum kahveyi de. Netten fotoğraflara baktım ona yakın yaptım güzel oldu. Sabaha bide vidayı komple söküp denerim.
(19/10/2016, Saat: 20:11)Selman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sözen el değirmenini french press ayarına getirmek için ne kadar gevşetmek lazım vidayı

French press için iri çekim kahve uygundur. Bunun için de Sözen el değirmeninin vidasını mümkün olduğunca açmanız gerekir ki bu da vidayı çıkarmakla neredeyse aynı şeydir. Dolayısı ile @Aedan komşumun söylediğine katılıyorum.
(25/09/2016, Saat: 19:43)yener Adlı Kullanıcıdan Alıntı: genelde african blend aliyordum ama bu sefer Ethiopia deneyecegim.
birde Black Ivory coffee diye bisi var northern Thailandda  Arabica coffee tanelerini fillere yedirip sonra diskilarindan ayiklayip yapiyorlar.
Filin migde ve bagirsaklarinda islemden geciyormus denemek lazim

@yener zannederim ki bu sindirim yolundan geçmiş kahve çekirdeği işi kandırmaca.
işte endonezyada kedigillerden kopi luwak ların dışkıladığı kahve çekirdeklerinden fiyatı tuzluca bir kahve üretiliyor.
tadında çokça kimse öyle ahım şahım bir fark algılamamış. olay kopi luwak' ların olgun-kaliteli kahve çekirdeklerini yemesinden ibaret olabilir.
(19/10/2016, Saat: 21:36)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: French press için iri çekim kahve uygundur. Bunun için de Sözen el değirmeninin vidasını mümkün olduğunca açmanız gerekir ki bu da vidayı çıkarmakla neredeyse aynı şeydir. Dolayısı ile @Aedan komşumun söylediğine katılıyorum.

Bence çıkarmayın, sonra takılamayabilir Smile

Bozuk paraya göre örnek alınarak çekilmiş fotoğraflar var internette,
hatta -->https://kahhve.com/blog/wp-content/uploa...00x122.jpg
Bu fotoğraflara bakıp kendi çekiminizi vida çıkarmadan ayarlamaya çalışabilirsiniz. Bendeki sözende vida biraz eğik duruyor. Zorlarsam ancak yerinden çıkar.Şunu da unutmamak gerekir tabi, her sözen el yapımı oldugundan hiçbiri diğerinin bire bir aynısı olmuyor.

(19/10/2016, Saat: 23:25)candova Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence çıkarmayın, sonra takılamayabilir Smile

Bu fotoğraflara bakıp kendi çekiminizi vida çıkarmadan ayarlamaya çalışabilirsiniz. Bendeki sözende vida biraz eğik duruyor. Zorlarsam ancak yerinden çıkar.Şunu da unutmamak gerekir tabi, her sözen el yapımı oldugundan hiçbiri diğerinin bire bir aynısı olmuyor.

Benimki de eğik geldi. Sökmeye sökülüyor ama dibine kadar sıkmak gerekirse o kadar ilerleyeceğini sanmıyorum.
(19/10/2016, Saat: 23:25)candova Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence çıkarmayın, sonra takılamayabilir Smile

Selman komşumun kendisi bilir ama ben bir kere bu yüzden vidayı kaybettim Smile Çekim yapmak için vidayı gevşetmiştim. Öğütme yaparken vida yerinden çıkmış ve çekilmiş kahvenin dolduğu alt hazneye düşmüş. Oradan kahve ile birlikte demleme aletine, oradan da bir şekilde çöpe Huh
Vidayı komple çıkartıp bi yere kaldırdım. Dediğiniz gibi çok gevşetince kahveye düşme ihtimali var gibiydi. Şuan iyi istediğim gibi oldu çekim. Tavsiyeleriniz için tekrar teşekkür ederim.
@kerimovic @pisacor

Teşekkür ederim. 4 cup lık musayı aldım, bugün elime ulaştı. Az önce denedim ama yapabildim mi anlamadim.
@suhulet komşum iyi günlerde kullanın bir foto ekleseydiniz
(20/10/2016, Saat: 21:50)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @suhulet komşum iyi günlerde kullanın bir foto ekleseydiniz

Teşekkür ederim.

Kutu açılışı sırasında bir fotoğraf ekleyecektim ama bir baktım ki kahve yapmaya başlamışım. Aletler kirlenince de mutfakta fotoğraf çekesim gelmedi. Smile

4llg03.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Filtre Kahve Makinesi Önerisi krub 45 19,335 21/08/2022, Saat: 13:00
Son Yorum: alpella42
  Puro Kültürü ve Puro Sevenler (+18) 3RD1 26 11,063 09/09/2020, Saat: 15:13
Son Yorum: BigHillMe
  Suşi Sevenler :D yarhasan 17 17,452 06/05/2020, Saat: 19:04
Son Yorum: onurcakmak
  Nargile Sevenler yarhasan 22 33,665 24/03/2013, Saat: 18:14
Son Yorum: tamer26

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: