En Son Ne Aldınız ?
(24/09/2016, Saat: 12:40)Arapaho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Egelilerin çoğu bilir. Koyu renkli sabunlar genelde zeytinin çamuru denilen pirinadan yapılır. Prina, zeytin sıkıldıktan sonra ortaya çıkan yağlı posaya denir. Köylerdede genelde sabunlar bundan yapıldığı için koyu renkli olur, içine birde kostik koyarlar. Herkesin kostik oranı farklıdır, oranı tutturması zordur.  Pirina yağı ile yapılmayıp, normal zeytinyağı ile veya pirina/zeytinyağı karışımı ile yapılan sabunlar görece daha açık renkli olur, ancak köylerde veya el yapımı sabunlarda hiçte bembeyaz olanını görmedim (Eğer içine başka maddeler karıştırmıyorlarsa). Kendi yemeklik yağından kimse sabun yapmaz. Marketlerde satılan bazı zeytinyağı sabunlar beyaz renkli oluyor.  

Umarım faydalı olmuştur.

Pirina yağı sabunu yeşil renkte yapar.Boralı yağ tabir edilen sabun biraz kahverengiye çalar.En doğrusu kokuyla anlaşılır burcu, burcu zeytin yağı kokmalı.
@msakalli üstad progress hayırlı olsun 😀.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
(24/09/2016, Saat: 17:25)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @msakalli üstad progress hayırlı olsun ?.

Teşekkürler üstat, bu aralar biraz kaşınıyordum, iyi geldi bu Smile
(24/09/2016, Saat: 17:28)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler üstat, bu aralar biraz kaşınıyordum, iyi geldi bu Smile
Progress iyidir üstad. Ben %70 oranda onu kullanıyorum. İlk perdeyi 2 numarada ikinci perdeyi 1.5 ta alıyorum. Yüzünüz hassassa ilk perdeyi 1.5 ikinci perdeyi 1.0 olarak deneyebilirsiniz. Büyük zevkle kullanacağınızı tahmin ediyorum. Tekrar hayırlı olsun.

(24/09/2016, Saat: 17:31)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Progress iyidir üstad.  Ben %70 oranda onu kullanıyorum. İlk perdeyi 2 numarada ikinci perdeyi 1.5 ta alıyorum. Yüzünüz hassassa ilk perdeyi 1.5 ikinci perdeyi 1.0 olarak deneyebilirsiniz. Büyük zevkle kullanacağınızı tahmin ediyorum. Tekrar hayırlı olsun.

Sağolun üstadım, sıkıntı olursa tecrübelerinizden istifade etmek isterim.
@candova komşum iyi günlerde kullanın. İkinci resimdeki seti anlayamadım. 4 tane tüp var onlar nedir?
(24/09/2016, Saat: 20:03)Birole Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @candova komşum iyi günlerde kullanın. İkinci resimdeki seti anlayamadım. 4 tane tüp var onlar nedir?
Zamanında seyahat kiti olarak yapılmış.
Diş fircasindan tutun pudraya kadar herşey var

Snake Bite'dan daha köpürtmeden korkmaya başladım Smile. Mixed Midget'i ilk defa köpürttüm tam anlamıyla görev adamı.

6tptax.jpg
3017 - Proraso Yeşil Sabun  (20.01.2016 - 13.07.2016)
(24/09/2016, Saat: 20:08)candova Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Zamanında seyahat kiti olarak yapılmış.
Diş fircasindan tutun pudraya kadar herşey var

Çok ilginç geldi. İyi günlerde kullanın
Bekleyemedim ve fırçayı cihan kardeşimden aldım. Emekleri icin cok tesekkur ederim
0f18352a6db3db06273576cb413306eb.jpg
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: