En Son Ne Aldınız ?
Ayhal komsum aldımı illa kilo hesabı alacak illa zaten asagısı kurtarmıyor. BUyuk ihtimal connoisseur komsuma katılıyorum. zeytinyag sabunu.
Sabunlar güzele benziyor. Açık renkli olması doğru düzgün bir yağ kullanıldığının emaresi. Koyu renkli olanlara kullanılmış ve kötü yağ kullanılmış olma olasılığı var.
(24/09/2016, Saat: 00:30)LiuShang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sabunlar güzele benziyor. Açık renkli olması doğru düzgün bir yağ kullanıldığının emaresi. Koyu renkli olanlara kullanılmış ve kötü yağ kullanılmış olma olasılığı var.

Neye dayanarak söylüyorsunuz bunu? Bilimsel olarak bir kanıtı var mı renk ve kalitenin ?
www.BarbarosRazors.com

2mhyb6q.jpg

28ukn9.jpg

@candova , 1912 hayirli olsun Wink ilk se miydi ?
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
119vwy8.jpg
Smile 
(24/09/2016, Saat: 03:03)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Neye dayanarak söylüyorsunuz bunu? Bilimsel olarak bir kanıtı var mı renk ve kalitenin ?

Egelilerin çoğu bilir. Koyu renkli sabunlar genelde zeytinin çamuru denilen pirinadan yapılır. Prina, zeytin sıkıldıktan sonra ortaya çıkan yağlı posaya denir. Köylerdede genelde sabunlar bundan yapıldığı için koyu renkli olur, içine birde kostik koyarlar. Herkesin kostik oranı farklıdır, oranı tutturması zordur. Pirina yağı ile yapılmayıp, normal zeytinyağı ile veya pirina/zeytinyağı karışımı ile yapılan sabunlar görece daha açık renkli olur, ancak köylerde veya el yapımı sabunlarda hiçte bembeyaz olanını görmedim (Eğer içine başka maddeler karıştırmıyorlarsa). Kendi yemeklik yağından kimse sabun yapmaz. Marketlerde satılan bazı zeytinyağı sabunlar beyaz renkli oluyor.

Umarım faydalı olmuştur.
(24/09/2016, Saat: 10:01)Saltuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @candova , 1912 hayirli olsun Wink ilk se miydi ?

evet ustad ilk olacak Smile

Sonunda bende Progress kervanına katıldım Smile

İmpa öyle bir paketleme yapmış ki açmak için epey uğraştım. Victorinox çakımla daldım pakete Smile

Progress ve 444 benim, Rimei ve Haslinger arkadaşların.

vdmn9z.jpg

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: