Günün Tıraşı (SOTD)
(30/05/2016, Saat: 23:20)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 258ym2b.jpg

Classic 1 Sentetik, ilk defa kullanıyorum geldiğinden beri. Beni çok ama çok şaşırttı. Yumuşacık plissonvari bir düğüm beklerken uçlarda aynı yumuşaklığa sahip, gayet omurgalı bir yüzde köpürtme fırçası çıktı. Sentetiklere olan bakış açımı toparlayacak gibi duruyor kullandıkça. Fiyatına göre, tüpünü ve hızlı kurumasını düşünürsek çok başarılı bir fırça.

R41 için @ustaci hocama teşekkür ederim. Şanına yakışır derecede agresif bir aletmiş. Ben bu agresifliği daha da ileri taşıyıp sevgili abim @naayi 'nin tekniğini uyguladım daha ilk tıraştan, feather taktım alete. Biraz dikkatli olup, sabun tercihimi de yine @naayi abimin favorilerinden olan Coloniali olarak yapınca sorunsuz, 2 perdede Rockefeller Center;

2-rockefeller-center-petercruise-flickr_650.jpg

Aqua Velva ile de tamamlayıp yumuşacık bir cilt ile banyodan ayrıldım.

Sevgili @Aleksey

R41 ilk kez mi kullandınız? Soruyorum, çünkü de89 beni tatmin etmiyor. Hergün tıraş oluyorum ve neredeyse piyasadaki tüm jiletleri denedim, yine de 2. perdede bile tam bir temizlik sağlayamıyorum. Hergün tıraş olduğum için tek perdede olabildiğince temiz bir tıraş çıkarabilecek bir makinaya ihtiyacım var ve bu noktada r41 i düşünmeye başladım..

Ne dersiniz, düşünceleriniz neler?

Konuyu okuyan diğer arkadaşlar da fikir ve tecrübelerini paylaşırlarsa çok memnun olurum..
@Lorenzo ben de aynı dertten muzdariptip progress aldım kurtuldum.
@ihtilaf hocam likit kıvamında bir ürün rahatsız etmiyor.Daha sıcak günlerde muhtemelen sıvı ve mentollü aftershavelere geçeceğim.
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
(31/05/2016, Saat: 00:19)Selman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Lorenzo ben de aynı dertten muzdariptip progress aldım kurtuldum.

@Selman

Progress'i de çok düşündüm. Ama o bana sanki ingiliz anahtarı gibi geliyor, fazla pratik. Bu pratikliğin de olası dezavantajlarını yaşamak istemiyorum. Lütfen yanlış anlamayın, asla makina kötü demiyorum. Amacım tek bir makinaya alışmak. Agresifliğini, açısını v.b. ezberlemek ve her sabah bir sürü değişkenle uğraşmak zorunda kalmadan 10 dk. içinde tek perde tıraşımı olup çıkmak. On yıllardır Haftanın 7 günü tıraş olunca insan biraz pratiklik de arıyor artık Smile
@Lorenzo hocam futura geç aç müziğini keyfine bak Smile
(31/05/2016, Saat: 00:56)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Lorenzo hocam futura geç aç müziğini keyfine bak Smile

@Nani Kuş hocam 3 yorumda 3 makina oldu Huh Eyvah eyvah, böyle giderse ben hayatta karar veremem Smile Konuyu "De alet seçimine mi taşısam ne yapsam Confused
@Lorenzo Hocam R41 Ej89la kıyaslandığında daha agresif olması sebebiyle günlük tıraşta sizi fazlasıyla yorabilir ama 2-3 günlük sakalınızda harika işler çıkartacağına size garanti verebilirim.Haddim olmayarak Ej kullanırken teknikle alakalı bir sorun olabilir mi?Elbette 89 çok mild ama doğru tutuş açısı ile günlük tıraşta güzel bir hissiyat verebilir.Elbette ki sakal yapınızı,kullandığınız ekipman (sabun/krem/fırça/köpük kalitesi) bilemem,farklı bir bakış açısı kazandırmak adına söyledim.Ama agresif olsun tam olsun diyorsanız alın bir R41 kafa (ej sap ile uyumludur,forum içi bulabilirsiniz kanımca,hem de ekonomik olur) agresif tıraşın tadına varın.Rocnel sap da uyumludur ayrıca.Eğer resim isterseniz r41 kafa monteli resimleri burdan atabilirim.

Saygılar.
(31/05/2016, Saat: 01:04)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Nani Kuş hocam 3 yorumda 3 makina oldu Huh Eyvah eyvah, böyle giderse ben hayatta karar veremem Smile Konuyu "De alet seçimine mi taşısam ne yapsam Confused

Dikkatlice, 0 baski ile tadini cikara cikara tiras olursaniz R41 sizi tek perde ile mutlu eder. Ikinci perde en olmadi rotus yaparsiniz. Tehlikeli ama guzel alet vesselam bu disli canavar.
(31/05/2016, Saat: 01:34)KuzeyTurk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Lorenzo Hocam R41 Ej89la kıyaslandığında daha agresif olması sebebiyle günlük tıraşta sizi fazlasıyla yorabilir ama 2-3 günlük sakalınızda harika işler çıkartacağına size garanti verebilirim.Haddim olmayarak Ej kullanırken teknikle alakalı bir sorun olabilir mi?Elbette 89 çok mild ama doğru tutuş açısı ile günlük tıraşta güzel bir hissiyat verebilir.Elbette ki sakal yapınızı,kullandığınız ekipman (sabun/krem/fırça/köpük kalitesi) bilemem,farklı bir bakış açısı kazandırmak adına söyledim.Ama agresif olsun tam olsun diyorsanız alın bir R41 kafa (ej sap ile uyumludur,forum içi bulabilirsiniz kanımca,hem de ekonomik olur) agresif tıraşın tadına varın.Rocnel sap da uyumludur ayrıca.Eğer resim isterseniz r41 kafa monteli resimleri burdan atabilirim.

Saygılar.

@KuzeyTurk haddinizi aşmak ne demek, rica ederim  Wink De89 ile hergün tıraş oluyorum ama günlük tıraşta sakal çok az uzadığı için tek perdede temizleyemiyorum. R41 ise günlük tıraşta zorlayacak gibi görünüyor. Bakınıyorum ben de..

Ayrıca önerileriniz için teşekkür ediyorum. Değerlendireceğim..

Sevgiler..
@Lorenzo aradığınız 34 c ve/veya 37 c slant gibi geldi. Ustura deneyimi var ise de feather shavette ss de tavsiye edebilirim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,002 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,470 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,240 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,467 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,624 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,888 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,372 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,051 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,239 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: