Günün Tıraşı (SOTD)
(30/05/2016, Saat: 12:20)eRenleR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geldi ama kullanmaya calismaktan haber vermeyi unuttum Smile

Henuz ne kremle ne de sabunla tasta dolu dolu kopuk yapamadim, firca ozellikle kremi ne kadar bol kullansamda resmen icinde yutuyor. Bende yuzde kopurtmede kullaniyorum simdilik.

Big Grin  Komşum öncelikle birkaç dakika sıcak su da (kaynar değil tabi avucunuzda tutabilecek kadar) bekletirseniz,
en sert sabunları bile köpük manyağı yapan bu fırça, size istemediğiniz kadar köpük verecektir  Smile
Ben de, fazla köpük yapıyor, ondan şikayetçiyim. Daha ziyade hafta sonları ya da keyif zamanlarında kullanıyorum.
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
(30/05/2016, Saat: 12:35)koolandgang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Big Grin  Komşum öncelikle birkaç dakika sıcak su da (kaynar değil tabi avucunuzda tutabilecek kadar) bekletirseniz,
en sert sabunları bile köpük manyağı yapan bu fırça, size istemediğiniz kadar köpük verecektir  Smile
Ben de, fazla köpük yapıyor, ondan şikayetçiyim. Daha ziyade hafta sonları ya da keyif zamanlarında kullanıyorum.
Tavsiyeniz uzerine aksam tabac ile deneyim ama pek umitli degilim Smile
(30/05/2016, Saat: 12:00)koolandgang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Stirling Soap
Thater 49125
Polsilver SI
Merkur 37C
Pinaud Classic Vanilla

Stirling, Aleksey'in hediye ettiği tester. Hangisi olduğunu bilmiyorum ama hoşuma gitti. Ben öncelikle koku olarak bakıyorum sabuna. Eğer kokusu iyiyse barajı aşmış oluyor. Stirling'in kokusunu beğendim, tıraş olarak da işini yapıyor. Cold River Select'i @dikdik_s kaptığı için ona bakamadık tabi Smile O öyle orkideler içinde filan, bize şov yapıyor.
Hepinize sıhhatler, hayırlı haftalar olsun.

Bu arada bir önceki sayfa da yanıyor. @eRenleR fırça gelmiş hiç söylemiyorsun. Umarım beğenmişsindir.
@Nani Kuş fotoğraflar giderek daha bir albenili hal alıyor. Sayfa baştan sona cazibedar karelerle dolu gerçi o da ayrı.

Aleksey'in bize hediye ettiği stirling tester sanırım "sharp dressed man"di. Dün akşam tıraşında kendilerini deneyimledim. İlk izlenimlerim şöyle; sabun yumuşak bir yapıya sahip kolayca elle şekil verilebiliyor, kaba basmaya müsait. Koku var yok arası, baskın bir kokusu yok. (sabunlarda benim için iyi bir özellik zira yapay kokan sabunlardan çabuk soğuyorum.) kayganlık ve köpük gayet iyi uğraşmadan kısa sürede krema kıvamında köpük elde edebildim. Koruyuculuk ve nemlendirmede ortalama düzeyde.. benden geçer not alır.. Hediye için Aleksey'e çok teşekkür ederim.
@koolandgang ve @Zeman, beğenmenize sevindim. Kokunun biraz azalmış olması olası, 1 yıldır dolabımda açılmamış duruyordu bu sabun. Ama bir kap içinde olmadığı için uçucu notaları kaybetmiş olabiliriz. Sad

Stirlingler kokuları kuvvetli sabunlar normal şartlarda.
Plissoft sentetik
Nivea sensetive krem
Merkür progress
Permasharp
Gül toniği
Old Spice classic
17654e6a982a0c7dcc3615fd7aaf88b4.jpg
258ym2b.jpg

Classic 1 Sentetik, ilk defa kullanıyorum geldiğinden beri. Beni çok ama çok şaşırttı. Yumuşacık plissonvari bir düğüm beklerken uçlarda aynı yumuşaklığa sahip, gayet omurgalı bir yüzde köpürtme fırçası çıktı. Sentetiklere olan bakış açımı toparlayacak gibi duruyor kullandıkça. Fiyatına göre, tüpünü ve hızlı kurumasını düşünürsek çok başarılı bir fırça.

R41 için @ustaci hocama teşekkür ederim. Şanına yakışır derecede agresif bir aletmiş. Ben bu agresifliği daha da ileri taşıyıp sevgili abim @naayi 'nin tekniğini uyguladım daha ilk tıraştan, feather taktım alete. Biraz dikkatli olup, sabun tercihimi de yine @naayi abimin favorilerinden olan Coloniali olarak yapınca sorunsuz, 2 perdede Rockefeller Center;

2-rockefeller-center-petercruise-flickr_650.jpg

Aqua Velva ile de tamamlayıp yumuşacık bir cilt ile banyodan ayrıldım.
Sıhhatler olsun @Aleksey inceleme tadında olmuş
qo6mmw.jpg
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
@Saltuk
Üstad yazın balsam a devam mi
Sıcak havalarda bunaltmiyor mu?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,016 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,472 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,244 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,471 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,625 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,890 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,378 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,055 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,239 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: