İlk Kez Ustura Seti Alacak Olanlara Tavsiyeler
Dostum,

Konu açmışsınız, soru sormuşsunuz, bizlerde kaale alıp cevap vermişiz, 7 kişi 12 tane yorum yapılmıs.

Madem bu yorumlar,öneriler sizin icin degersizdi niye konu actınız ben anlayamadım.
Gittigidiyordan alırken bu nasıldır tavsiye edermisiniz diye danısmak istemediniz, bizim onerdigimiz markalar hakkında tek bir yorum vs. yapmadınız. Sonucta kendiniz sordunuz ve kendiniz cevap buldunuz.

Biz kalabalık yapmış olduk sizin bilinçli satım alımınıza ona üzüldüm.

Size hayırlı olsun.
(08/03/2016, Saat: 03:51)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostum,

Konu açmışsınız, soru sormuşsunuz, bizlerde kaale alıp cevap vermişiz, 7 kişi 12 tane yorum yapılmıs.

Madem bu yorumlar,öneriler sizin icin degersizdi niye konu actınız ben anlayamadım.
Gittigidiyordan alırken bu nasıldır tavsiye edermisiniz diye danısmak istemediniz, bizim onerdigimiz markalar hakkında tek bir yorum vs. yapmadınız. Sonucta kendiniz sordunuz ve kendiniz cevap buldunuz.

Biz kalabalık yapmış olduk sizin bilinçli satım alımınıza ona üzüldüm.

Size hayırlı olsun.

ggden aldım çünkü ustra kullanmak için sabırsızlandım. gidip dışardan 2 tl lik jiletli ustura da alabilirdim ama elimde elle tutulur birşey olsun istedim. geçici bir ustura almamın yada ustura almamın hala tavsiyeye ihtiyacım olmadığı anlamına gelmiyor. hala bir ton sorularım var konularda bulamadığım.
Bu form zaten sizin gibi dostlara yardimci olmak, hobimiz olan islak tirasda paylasimlar oneriler yapmak icin var.
Fakat bir konu merak ettiginizde, verilen tavsiyelere onerilere arada cevap vermeniz veya zevkinizi dusuncenizi belirtmeniz lazim ki, onerilerde size uygun hale gelebilsin. Yoksa sadece monolog oluyor, bosa oneri oluyor. Adminimizin tasidigi bu eski konuda ve forum icinde daha detayli bilgiye ulasicaginiza eminim.
Saygilar
türkiyede çelik ustura bulmak bu kadar zormu. ben heryere baktım bulamadım adam akıllı. ebayde de kargo sorunu olur diye çekiniyorum. sert köşeli ustrular hosuma gidiyor ama malzeme de önemli bir alman yada çin malı olamaz mesela. ingiltere olabilir shaveclup diye bir yer baktım ama onlarda jiletli ustura var çelik olması lazım jiletli illa jiletli olacaksa bluebeard tarzı birşey olabilir
(08/03/2016, Saat: 19:02)nicotinee Adlı Kullanıcıdan Alıntı: türkiyede çelik ustura bulmak bu kadar zormu. ben heryere baktım bulamadım adam akıllı. ebayde de kargo sorunu olur diye çekiniyorum. sert köşeli ustrular hosuma gidiyor ama malzeme de önemli bir alman yada çin malı olamaz mesela. ingiltere olabilir shaveclup diye bir yer baktım ama onlarda jiletli ustura var çelik olması lazım jiletli illa jiletli olacaksa bluebeard tarzı birşey olabilir

Selamlar
       Daha önce ustura kullanıp kullanmadığınız ile ilgili bir bilgi yazmamışsınız. Sitede genellikle çelik ustura denemek isteyen arkadaşlara bir süre jiletli ustura ile deneyim sahibi olmayı tavsiye ediyorlar çelik ustura ile ilgilenen deneyimli üyelerimiz. Alışkanlık kazanmak için bir süre geçmesi gerekiyor gerçekten. Normal jilet tutuculardan farklı olarak jiletin tutuş açısı tamamen kullananın elinde. özellikle çene ve boyun bölgesinde öğrenene kadar ciddi sıkıntı yaşanıyor. Açı birazcık dikleşince direk yüze dalıyor.
       İsterseniz güzel bir jiletli ustura ile başlayın derim. Yanına birkaç parça farklı markalardan jiletler de alırsınız. jiletli usturalar da kullanılan jiletler kullandığınız ustranın   karakterini çok fazla değiştiriyor. DE jilet tutucularda hiç beğenmediğiniz bir jilet basit olarak gördüğümüz jiletli usturada harikalar yaratabiliyor. Bu açıdan bakarsanız jiletli usturalar da kullanımı çok zevklidir aslında.

Ayrıca tıraş öncesi hazırlığım ve  kullandığım sabun dahi jiletli usturada daha bir önem kazanıyor. örneğin eğer o gün jiletli ustura ile tıraş olacaksam koruyuculuğu elimde ki diğer ürünlere göre daha iyi olduğundan cellayı tercih ediyorum. köpüğü birazcık daha sulu tutmaya çalışıyorum gibi...

Eğer değerlendirmek isterseniz bir jiletli ustura ve birkaç çeşit jilet ile en fazla 50tl lik bir bütçe ile bu zevki yaşayabilirsiniz. Çelik ustura ile bu rakam en az 200tl olacak ve usturanın keskinliğini yüksek tutmak ayrı bir mesele...
      Bu alışma sürecinde de bir yandan çelik usturalar ile ilgili  araştırma yaparsınız derim.
(08/03/2016, Saat: 19:55)mazot Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar
       Daha önce ustura kullanıp kullanmadığınız ile ilgili bir bilgi yazmamışsınız. Sitede genellikle çelik ustura denemek isteyen arkadaşlara bir süre jiletli ustura ile deneyim sahibi olmayı tavsiye ediyorlar çelik ustura ile ilgilenen deneyimli üyelerimiz. Alışkanlık kazanmak için bir süre geçmesi gerekiyor gerçekten. Normal jilet tutuculardan farklı olarak jiletin tutuş açısı tamamen kullananın elinde. özellikle çene ve boyun bölgesinde öğrenene kadar ciddi sıkıntı yaşanıyor. Açı birazcık dikleşince direk yüze dalıyor.
       İsterseniz güzel bir jiletli ustura ile başlayın derim. Yanına birkaç parça farklı markalardan jiletler de alırsınız. jiletli usturalar da kullanılan jiletler kullandığınız ustranın   karakterini çok fazla değiştiriyor. DE jilet tutucularda hiç beğenmediğiniz bir jilet basit olarak gördüğümüz jiletli usturada harikalar yaratabiliyor. Bu açıdan bakarsanız jiletli usturalar da kullanımı çok zevklidir aslında.

Ayrıca tıraş öncesi hazırlığım ve  kullandığım sabun dahi jiletli usturada daha bir önem kazanıyor. örneğin eğer o gün jiletli ustura ile tıraş olacaksam koruyuculuğu elimde ki diğer ürünlere göre daha iyi olduğundan cellayı tercih ediyorum. köpüğü birazcık daha sulu tutmaya çalışıyorum gibi...

Eğer değerlendirmek isterseniz bir jiletli ustura ve birkaç çeşit jilet ile en fazla 50tl lik bir bütçe ile bu zevki yaşayabilirsiniz. Çelik ustura ile bu rakam en az 200tl olacak ve usturanın keskinliğini yüksek tutmak ayrı bir mesele...
      Bu alışma sürecinde de bir yandan çelik usturalar ile ilgili  araştırma yaparsınız derim.

Daha usturam gelmedi kargoda biraz sorun yaşadım.bugun yarın gelir diye tahmin ediyorum. jiletli usturaları da deneyebilirim başlangıç süresi için ikisi yeterli olacaktır diye düşünüyorum. köpük konusunda şimdilik klasik arko kullanırım diye düşünüyorum ama bakalım. bu arada sitedeki satış yerini önermen iyi oldu bir de oraya bakayım jiletli ustura için
Video 

Yararlı bir video..konuya merak salabilecek arkadaşlara detaylı ve enteresan bilgiler veriyor.. ingilizce olarak
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
Bende usturaya 4 ay önce rimeiden geçtim, usturam jiletli bluebeard, dikkatli oldunduğunda sakin sakin azcık müzikle çok keyifli güvenli ve tek perdede çok güzel tıraşlar çıkarıyorum. Forumdan öğrenmiştim bir miktar sulu köpük daha rahat oluyor ona hep dikkat ediyorum. Ama ilk kestiği an ciddi çok çoşkulu oluyor insanın bağırıp çağırası geliyor, çeliğe geçmek için sabırsızlanıyorum Big Grin
There are some who do not fear death, for they are more afraid of not really living. -Ancient proverb
(28/05/2015, Saat: 20:30)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhabalar,
bu konuda pek çok dostumuzdan sorular geliyor, mümkün olduğunca yardımcı olmaya çalışıyoruz. bazen tecrübesizlikle yanlış alışveriş yapmış oluyorlar sormadan, bunun önüne geçmek için bir konu açayım istedim. ilk aklıma gelenleri yazıyorum, tecrübelilerin katkısı ile genişletiriz.

-iyi olduğu bilinen bir marka ustura alın. forumda pek çok iyi markanın adı geçmekte, yanlış bir şeye para vermeden evvel biraz okuyun yahut bizlere sormaktan, konu açmaktan çekinmeyin.
-ebay' de, aliexpress' te 7-8 dolara, Türk alışveriş sitelerinde 50-60 liraya 0 ustura diye satılan (straight edge, best steel, gold dollar vesair), güzel görünümlü usturaları almayın. bu usturalar kararlı ağız tutmazlar ve güzel tıraş veremezler.
-malum ikinci el sitesinde, usturanın üzerinde her gördüğü yazıyı birebir Türkçe' ye çevirip, 1/10 fiyatı etmeyecek usturalara uyanıklık yapanlara aldanmayın. foruma danışmaktan çekinmeyin.
-yine malum ikinci el sitesindeki her ustura ilanı için ebayde isim ile araştırma yapın. 5te 1 fiyatına bulmanız olası.
-iyi markalı 0 usturaya başlangıç için bütçeniz el vermeyebilir, neticede denenip belki de bırakılacak bir şey. forumun ikinci el bölümüne bakın. burada ustura ilanı açan insanlar konuya hakimlerdir ve size yardımcı olacaklardır.
-yeni başlarken 200 poundluk kayış almayın, en iyi ihtimal ile çizeceksiniz. ikinci el bölümünde güzel kayışlar var, yahut yurtdışı alış verişimiz olan siteler uygun fiyatlı seçenekler sunuyor.
-bütün seti toplayayım diye telaşlanıp, "usturayı becerdim, bununla devam ederim" diye düşünmeden, pahalı olacak taş işine girmeyin. birçok kişi seve seve size yardımcı olacaktır bileyleme konusunda.
-0 aldığınız ustura "shave ready" bile olsa, büyük ihtimal ile tıraşa hazır gelmeyecektir. profesyonel bileyleme ister. bununla tıraş olamayıp, "beceremedim bu işi diye kenara atmayın."

şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Emeğiniz ve bilgilendirme için teşekkürler @ohtararan üstat.

Çok değerli bilgiler içeren bir konu başlığı. Emeği geçen herkese teşekkürler.
Yeni başladığım sıralar sadece 1 ay DE aletle tıraş oldum . Sonra dedim ki”bu shavette neymiş bi denemek lazım” diyerek feather artist club ss usturamı alıp “nasılsa bastırmıyorum artık , öğrenmişimdir herhalde” diye başladım ufak ufak kendimi kesmeye Big Grin Ardından bir ay da shavette ile tıraş olduktan sonra “tamam gari bi bakalım çelik ustura ne ayak?” diye daldım internete , sıfır km bir dovo bismarck 6/8lik usturamı edindim.
İlk heyecanımı anlatamam. Tabi buraları okuyorum ama ustura ile ilgili konulara çok girmemiştim o zamanlar. Farkındalığım “ ustura işinde ustalaşmadan çelik ustura işine girmeyin” seviyesindeydi. Nasılsa shavette ile oldum , en kötü ne olabilir ki?

Efendiler , yapmayın. Gaza gelmeyin, daha ilk temasta kesik attım favorilerime. “Tamam yeeaaa olur öyle” diye devam ettim. Eşim dehşetle beni izliyordu, “hah ! İki gıdım aklı vardı o da yanağından akıyo” der gibi baktı bana. ( o nası bakış lan?) Dinlemedim , devam ettim.
Kesiyor muydu ? Kesiyordu.
Yakın kesiyor muydu?
Deri altını bile kesiyordu.
E tıraş?
Tıraş ediyor sandım ama meğerse yoluyormuş beni efendiler.
İki gün sonra bir daha denedim,
I ıh! Hala kesme , çekme hissi devam ediyordu. Bu arada , kayışımı usturayla birlikte almıştım, internetten videolar eşliğinde kayışlama işini de çözdüm.

Çok uzadı.

İnce bi tabaka yağ sürüp kutusuna koyup serin ve kuru bir yerde tekrar gaza geleceğim güne kadar kaldırmıştım...
Taa ki bu postu okuyana kadar.
Sıfır aldığınız bir ustura shave ready olaral geldiği iddia edilse bile profesyonel bilemeye ihtiyacı vardır diyor üstat.
Ve hatta diyor ki; forumda bu işi zevkle yapacak bir çok komşunuz bulunmaktadır... ( evet arkadaşlar , özene bezene aldığım pırıl pırıl usturam bileme beklemektedir Wink

Çok uzattım @ohtararan üstada bu başlığı açtığı ve hayati önemdeki bu bilgileri benim gibi nacizane laftan anlamaz cühelaların yüzüne yüzüne çarptığı için çok ama çok minnettarım.
Sağolunuz , varolunuz. Usturanız keskin olsun efendin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ankara da çelik ustura biletme taka 0 637 14/06/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: taka
  Eikaso Ustura yigit 6 3,086 13/03/2023, Saat: 16:53
Son Yorum: Don Quijote
  Jhon nowill ustura Eren43 1 1,160 25/01/2023, Saat: 22:41
Son Yorum: Eren43
  ÇELİK USTURA SETİ YARDIM Thunder 2 1,648 25/12/2022, Saat: 05:15
Son Yorum: Thunder
Thumbs Up Favori Ustura Sıralaması rewolwer_ 25 12,327 19/12/2022, Saat: 17:59
Son Yorum: habaz
  Çelik ustura tavsiyesi dnzahmetdnz 7 3,088 18/09/2022, Saat: 15:14
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Çelik Ustura Bükeyliği HK. trustalt 4 2,000 16/08/2022, Saat: 14:10
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Nasıl Bilenir (Videolu Anlatım) rewolwer_ 51 23,540 11/08/2022, Saat: 12:45
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Seti Tavsiyesi ArdaSeremet 5 2,243 10/08/2022, Saat: 21:24
Son Yorum: ArdaSeremet
  Ustura Kayışı Hk. yigit 14 4,358 07/11/2021, Saat: 19:42
Son Yorum: alikonyalioglu

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: