Soğuk Tıraş
ben uzun süredir soğuksu ile tıraş olup fırçayı tasta köpürtüyorum. bir süredir de tıraş öncesi ve perdeler arası şap ile yüzümü gerginleştiriyorum. sıcak su kullandığım günlere göre tahrişimin % 90 azaldığını söyleyebilirim.
Saygılarımla
benim bildiğim köpürtme suyu sıcak olmalı ama jileti kesinlikle sıcak suya değdirmemek gerekiyor ve makineyi de temizlerken soğuk su kullanılmalı. sıcak su yüzü daha hassas hale getirebilir ama sıcak havlu ile kompres ya da tıraşa başlamadan önce yüze sıcak su ile hafif bir masaj yapmak cildi çok rahatlatıyor.
3 Nisanda yazmışım ilk yorumu soğuk tıraşla ilgili o gündür soğuk su kullanıyorum.Fırçayı yine sıcak suda bekletip yine fırçaya su eklemek istediğimde sıcak su damlaları ekliyorum ancak yukarıdada bahsettiğim gibi perde aralarında yüzümü soğuk suyla yıkıyorum.Sıcak su ihtiyacı duymadım o günden bu yana Smile
(09/05/2012, Saat: 02:15)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 3 Nisanda yazmışım ilk yorumu soğuk tıraşla ilgili o gündür soğuk su kullanıyorum.Fırçayı yine sıcak suda bekletip yine fırçaya su eklemek istediğimde sıcak su damlaları ekliyorum ancak yukarıdada bahsettiğim gibi perde aralarında yüzümü soğuk suyla yıkıyorum.Sıcak su ihtiyacı duymadım o günden bu yana Smile

yüzünüzü niye perde arasında yıkıyorsunuz? gerginleştirmek için mi?
Yani en basindan beri oyle yapiyorum hocam,hem artakalan kopugu hem killari falan alması ıcın,hemde yeni surucegim kopuge nemli bır tabaka birakmak icın.

Acıkcası bugune kadar hic uzerine dusunmemistim Big Grin Sanirim cogunlukta boyle yapiyor zaten.

Sicak su kullanirkende boyleydi.
Bir süre ben de soğuk tıraş denemeye karar verdim, sonucları merak ediyorum, haftaya paylaşmaya çalışacağım.
beklenmedik şekilde daha iyi tıraş oluyorum soğuk su ile
yıllardırda nadiren su ısıtır tıraş olurum
herkese öneririm

enazından denemek şart
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(26/06/2012, Saat: 01:24)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: beklenmedik şekilde daha iyi tıraş oluyorum soğuk su ile
yıllardırda nadiren su ısıtır tıraş olurum
herkese öneririm

enazından denemek şart

yazın iyide kışın sıcak su ile daha keyifli birde sıcak suda fırça ve aletleri bekletmek temizlik için faydalı,tıraş sırasında sıcak su kullanmadan makineye jilete yapışan köpük ve sakalları temizleyemiyorum,soğuk tıraş olsamda makine daldırma kabımda sıcak su kullanıyorum
soğuk tıraş olmamdaki en önemli sebep tıraş sonrasında cildimin sıcak tıraşa göre daha iyi bir kondisyonda olması.
Soğuk tıraşın kısaca avantajlarını sıralarsak

* Cildin tıraş sonrası yaşadığı şoku azaltır,
* Tıraş sonrası cilt daha kısa sürede kendini toparlar
* Tıraş daha kısa sürer (sıcak su ocakta ısıtılıyorsa)
* İsraf edilen su ve yakıt miktarı sıcak su ile olunan tıraşa göre çok daha azdır.

aklıma ilk gelenler bunlar
(26/06/2012, Saat: 08:40)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: soğuk tıraş olmamdaki en önemli sebep tıraş sonrasında cildimin sıcak tıraşa göre daha iyi bir kondisyonda olması.
Soğuk tıraşın kısaca avantajlarını sıralarsak

* Cildin tıraş sonrası yaşadığı şoku azaltır,
* Tıraş sonrası cilt daha kısa sürede kendini toparlar
* Tıraş daha kısa sürer (sıcak su ocakta ısıtılıyorsa)
* İsraf edilen su ve yakıt miktarı sıcak su ile olunan tıraşa göre çok daha azdır.

aklıma ilk gelenler bunlar

soğuk ve sıcak kavramlarında aynı parametrelerimi konuşuyoruz
soğuk tıraş da su sıcaklığı yaz kış oda sıcaklığımı öyleyse kışın biraz ısıtmak gerkir
sıcak tıraş da vücut sıcaklığı üstümü yaklaşık 40 yada üstü
kışın 15 derece ve altı sıcaklıktaki suyu yüze sürmek cilt ve konfor için tartışılır 15 derece kış için üşüme hissetme eşiğine denk gelir

saygılar

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş Sonrası Yüzde Buz Gezdirme TrasNicinSarT 18 7,588 12/11/2022, Saat: 10:34
Son Yorum: exselans
  Tıraş makinesi jilet kombinasyonlari osaka23 62 31,001 15/02/2021, Saat: 13:57
Son Yorum: mtcn77
  Kaç perdede tıraş oluyorsunuz ? eggman 169 138,197 09/01/2021, Saat: 21:06
Son Yorum: Tıraşolog
  Tıraş Sonrası Ciltte Yanma papazerigi 67 39,237 21/12/2020, Saat: 23:23
Son Yorum: onurcakmak
  Tıraş sorunum Don Quijote 9 4,895 14/02/2020, Saat: 23:08
Son Yorum: Don Quijote
  Tiras aleti bastirma olcusu Rigbie 6 3,767 20/04/2019, Saat: 15:00
Son Yorum: FearOfATG
  Kullandığımız en agresif tıraş aletleri(ANKET) jegal 40 21,997 26/01/2019, Saat: 12:00
Son Yorum: sfenks
  Hassas Cilt İçin Doğru Tıraş Sonrası Ürünler Oguzhan53 9 10,672 27/11/2017, Saat: 15:49
Son Yorum: Ferman
  Tıraş Öncesi ve Esnasında Doğru Yöntemler Mauser 5 8,639 01/11/2015, Saat: 20:03
Son Yorum: msakalli
  bu bölgede yakın tıraş nasıl sağlanır DelikanliTiras 20 26,520 23/10/2014, Saat: 10:16
Son Yorum: mirrorihsan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: