En Son Ne Aldınız ?
Yok @cihankeskin komşum Yunan insanı yapmaz öyle şey Smile

Vodafone Smart ultra 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(05/09/2015, Saat: 18:04)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yok @cihankeskin komşum Yunan insanı yapmaz öyle şey Smile

Vodafone Smart ultra 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Midilli'de şuan 25.000 Suriyeli var. Bence sabır durumlarında bir incelme vardır.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
jtm2w7.jpg

İmpa Mustafa Bey sağolsun. Dun elime gecti. MWF harikaymıs forum da denildigi gibi.
(05/09/2015, Saat: 13:34)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ne demek üstadım, sorulunca keyifle yazdım. Yalnız Philips kablo ile çalışmıyor tekrar belirteyim orada bir yanlış anlaşılma olmasın. Biraz karışık yazmışım orayı Smile.
Hmm kabloda iken çalışmıyor ise tercih etmem sanırım hatta direk moser falanmı alsam acaba

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
N&R  Dodge Sheffield wedge ustura 1850 öncesinde üretildiğini tahmin ediyorum marka hakkında okuduklarımdan. Sapı boynuz galiba emin olamadım, haliyle biraz yıpranmış ama yaşına göre fena sayılmaz. Koleksiyonluk olarak aldım ama bakalım tıraş edebilecek hale getirebilecek miyim?
2sbkeq0.jpg
2ro11n7.jpg
Hayirli olsun @Chinaski bey, yapacaginiz restorasyon sonrasinda da gormek isteriz Smile
(07/09/2015, Saat: 10:21)mecheng Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayirli olsun @Chinaski bey, yapacaginiz restorasyon sonrasinda da gormek isteriz Smile

Çok teşekkürler komşum, ama dokunmaya kıyamıyorum, durumu zaten fena değil bu antika hali hoşuma gitti Smile Sanırım sterilize edip kullanırım bu emektarı.
@Chinaski

Demek o ustura bu usturaymış, ben anlattıklarından sonra daha haşat halde bir ustura bekliyordum bu 150+ yıllık bir usturaya göre çok iyi duruyor. Sterilize ettikten sonra boynuz sapı biraz parlatsan yeter bırak çeliği öyle kalsın, yaşını belli etsin. Bu kadar eski usturalar ayna gibi oldukları zaman bence karakterlerini kaybediyorlar. Güzel günlerde kullan komşum Smile
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(07/09/2015, Saat: 11:53)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Chinaski

Demek o ustura bu usturaymış, ben anlattıklarından sonra daha haşat halde bir ustura bekliyordum bu 150+ yıllık bir usturaya göre çok iyi duruyor. Sterilize ettikten sonra boynuz sapı biraz parlatsan yeter bırak çeliği öyle kalsın, yaşını belli etsin. Bu kadar eski usturalar ayna gibi oldukları zaman bence karakterlerini kaybediyorlar. Güzel günlerde kullan komşum Smile

Teşekkürler kaptan, bence de epey iyi durumda gibi. Boynuz sapı nasıl temizleyip parlatacağımı düşünüyorum şimdi Smile
(07/09/2015, Saat: 11:56)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler kaptan, bence de epey iyi durumda gibi. Boynuz sapı nasıl temizleyip parlatacağımı düşünüyorum şimdi Smile

O kadar eski boynuza ne fiziksek güç ne de kimyasal uygulamamak lazım sonra helva gibi dağılıyorlar. Ben olsam önce ince zımpara ile kabasını alır bir iki kum zımparayı yükseltip devam eder en son keçe ve bir macun ile parlatırım. Sana kolay gelsin Smile
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: