Geltir 2015 LE Tıraş Fırçası
@adamentium , güzel noktalara parmak basmışsınız, netice itibariyle fikir cimnastiği yürütüp tartışarak konuşarak en doğru olanı yakalamaya çalışıyoruz. Yavaş yavaş varılan nokta zaten tek tip fırça olması. Oylama sonuçları da bu yönde olunca herkes razı olacaktır zaten, sabun organizasyonunda olduğu gibi. Şahsen iki sabun da tercihim değildi, en yakın hissettiğime yöneldim. Burada da aynı şekilde insanlar çıkan sonuca razı olacaktır.

F/P mantığı katılımı arttırmak için şart maalesef. FS ile LS' in son ürettiği fırçaların kalitesini bilemiyorum bu tip üreticiler riskli geliyor bana. Semogue ile daha önce temas kurulmuştu. Diğerleri ne yapar bilmiyorum ama Semogue gibi büyük diyebileceğimiz üreticiler 25-30 fırça için üretim hattını o işe adamazlar.

Sonuç itibariyle seçenekler değerlendirilip en uygun ne ise ona karar vereceğiz hep beraber.
Haydi hayırlı tıraşlar...
(26/08/2015, Saat: 21:52)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @adamentium , güzel noktalara parmak basmışsınız, netice itibariyle fikir cimnastiği yürütüp tartışarak konuşarak en doğru olanı yakalamaya çalışıyoruz. Yavaş yavaş varılan nokta zaten tek tip fırça olması. Oylama sonuçları da bu yönde olunca herkes razı olacaktır zaten, sabun organizasyonunda olduğu gibi. Şahsen iki sabun da tercihim değildi, en yakın hissettiğime yöneldim. Burada da aynı şekilde insanlar çıkan sonuca razı olacaktır.

Komşum çok teşekkürler. Önemli olan orta yolda buluşmak. Sabun organizasyonunda inan benim de oyladığım sabun farklıydı. Ayrıca sabuna felan da ihtiyacım yoktu. Sadece foruma özel birşey olsun diye ve Cihan arkadaşımızın gönüllü girişimini desteklemek , bu tür etkinlikleri arttırmak , arkadaşlık bağlarımızı pekiştirmek için nacizane destek olmak adına girdim.

Umarım sonuçlardan herkes razı olur ancak eminim çıkan sonucu beğenmeyip , fırça almayacak çok kişi olacaktır.

(26/08/2015, Saat: 21:52)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: F/P mantığı katılımı arttırmak için şart maalesef. FS ile LS' in son ürettiği fırçaların kalitesini bilemiyorum bu tip üreticiler riskli geliyor bana.

Üstad f/p mantığından kastım üçe beşe çok fazla takılmayalım. Yani '' abi forum fırçası 250 tl tuttu , 300 tl daha verip Simpson Duke 3 alırdık '' moduna girersek bu sefer işin içinden çıkamayız. Yoksa tabi ki de vereceğimiz paradan maksimum çıkar sağlayacağımız ürünü almalıyız. Kastettiğim şey budur. İşin özünü kapıp , forum ruhu için birşeyler yapalım. Neticede hepimizi bu ortam da buluşturan şey tıraş keyfimiz ve bu forumun içinde ki güzel arkadaşlıklar , dostluklar , hoş sohbetler. Bu forum için , bu foruma özel birşeyler olduğu için katılacağım bu etkinliğe. Fırçaya ihtiyacım olduğu için değil.

(26/08/2015, Saat: 21:52)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Semogue ile daha önce temas kurulmuştu. Diğerleri ne yapar bilmiyorum ama Semogue gibi büyük diyebileceğimiz üreticiler 25-30 fırça için üretim hattını o işe adamazlar.

Komşum bunu zaten biliyorum ancak forumda bundan haberi olmayan arkadaşların şevki kırılsın istemediğimden ve peşin hükümlü olmamak adına yazmadım açıkçası. Ne Simpson , ne MF , ne Rooney ' nin maksimum 30-35 fırçayı ipleyeceğini sanmıyorum. Cevap bile vereceklerinden şüpheliyim. Shavemac ' e gelince maaliyetler sizin için sorun olmazsa ben varım.
Her kafadan ses çıkması normal, daha olmadı ama arazilerde normal belki bunlardan biri de ben olacağım,burada fikir beyan ettim diye beğenmediğim ya da bütçeme uymayan fırçayı almak zorunda değilim, ayrıca Türksaat ve TSF binbir uğraşla İsviçrede sınırlı üretimli saatler yaptırdı, sahipleri satıyor. Ne kadar kaliteli ve güzel olsun Geltir ilanlarda bu fircalardan göreceğiz bence. Anket yapılır sonuçlara göre herkes kararını verir. Umarım bana da uyar.

LG-D802TR cihazımdan gönderildi
(26/08/2015, Saat: 22:22)hknz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her kafadan ses çıkması normal, daha olmadı ama arazilerde normal belki bunlardan biri de ben olacağım,burada fikir beyan ettim diye beğenmediğim ya da bütçeme uymayan fırçayı almak zorunda değilim, ayrıca Türksaat ve TSF binbir uğraşla İsviçrede sınırlı üretimli saatler yaptırdı, sahipleri satıyor. Ne kadar kaliteli ve güzel olsun Geltir ilanlarda bu fircalardan göreceğiz bence. Anket yapılır sonuçlara göre herkes kararını verir. Umarım bana da uyar.

Komşum umarım uyar. Herkes katılacak diye bir kaide yok , kesinlikle böyle bir anlamda çıkmasın. Lakin orta yolu bulabilmek adına sizlerinde fikirlerinizi merak ediyorum şahsen. Mesela Cihan ' ın belirttiği şu bütçe olayı bir netleşmeli. Herkesin bu işe ayırabileceği bütçe sınırlı. O yüzden bütçe için bir anket oluşturulsun ve ip adresine göre her üye ankette tek oyla katılabilme hakkına sahip olsun. İşin bu tarafını sanırım yönetici arkadaşlar ayarlayacaklardır.

Konusu açılmışken TSF ve Turksaat' in saat organizasyonlarında o işi üstlenen arkadaşlara atılmadık iftira , karalama vs kalmamıştı. Daha saatler piyasada yokken işi baltalamak için ucuz yollu İsviçre mekanizma kullandıklarından tutun da , İsviçre' nin en dandik üreticileriyle anlaştıklarına , malzeme kalitesinin yerlerde olduğuna kadar bir sürü çamur atmıştı millet. Bu işler kolay olmuyor ne yazık ki...

Birşeyler için emek harcamak çok zor , o işe çamur atmak 15 saniye ve bir de klavye kadar kolay.

Bu işi üstlenen Cihan arkadaşımıznı bu işten herhangi bir ticari kazancı yok. Dolayısıyla bu gönüllü bir girişim. Bizler de bu forum için özel birşeylerimiz olsun istiyoruz. Daha doğrusu biz demeyeyim madem , ben şahsi olarak böyle olmasını isterim. Forumun ikinci el sayfasında 50 TL ya bu fırçaların satıldığını görmek de açıkçası benim de canımı sıkacaktır , bu girişimi üstlenen arkadaşlarıda üzeceğini düşünüyorum.

Nihai karar tabi ki de fırçayı satın alanın , buna karışmak da kimsenin haddi değil.
(26/08/2015, Saat: 22:20)adamentium Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad f/p mantığından kastım üçe beşe çok fazla takılmayalım. Yani '' abi forum fırçası 250 tl tuttu , 300 tl daha verip Simpson Duke 3 alırdık '' moduna girersek bu sefer işin içinden çıkamayız. Yoksa tabi ki de vereceğimiz paradan maksimum çıkar sağlayacağımız ürünü almalıyız. Kastettiğim şey budur. İşin özünü kapıp , forum ruhu için birşeyler yapalım. Neticede hepimizi bu ortam da buluşturan şey tıraş keyfimiz ve bu forumun içinde ki güzel arkadaşlıklar , dostluklar , hoş sohbetler. Bu forum için , bu foruma özel birşeyler olduğu için katılacağım bu etkinliğe. Fırçaya ihtiyacım olduğu için değil.

Anlatmak istediğinizi şimdi daha iyi anladım. Dengeyi iyi oturtmak lazım. "300 TL verip Simpson alırım" demenin bir mantığı yok tabii ki. Benim için de aynı şekilde topluluk olmanın getirdiği güzellikleri paylaşmak adına bu organizyona (diğerlerinde olduğu gibi) girmek öncelikli. Yoksa tercihim olan fırça olur ya da olmaz, hoş göle maya çalmayı denedim tutmadı Big Grin.
Haydi hayırlı tıraşlar...
(26/08/2015, Saat: 21:19)adamentium Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 26 mm best kıllı standart bir Simpson Chubby 2 için 600 TL lık maliyet çıkacağının da hayalden öteye gideceğini sanmıyorum. Engraving yapılacak ve numaralandırılacak özel seri standart bir Chubby 2 için Simpson ' ın 1000 TL dan aşşağı masraf çıkaracağına pek ihtimal vermiyorum. Benim için yine sorun yok da acaba merak ediyorum kaç arkadaş 1000 TL lik bir fırçayı alabilecek o fiyatlar geldikten sonra... Bunu da Cihan komşum fiyatları aldıktan sonra göreceğiz...
Bana istinaden söylediğiniz için söylüyorum, ben hiçbir şekilde Chubby 2 LE 600TL olur demedim, sadece başımdan geçen fiyat farkına dayalı bir olayı anlattım. Ayrıca böyle bir foruma Simpson yakışır dedim, modelde belirtmedim üstelik (Simpson demişken Simpson sadece isim. Bu Saville Row'da olur başka bir "marka"da). Simpson üretim hattına sokar sokmaz isteğimizi o ap ayrı konu. Fiyatı ne olur o da ayrı konu. Ama açık olmak gerekirse benim içime sinmez Tipsoft fırça bir Tipsoft sahibi olarak ki ilk alanlardan biri sayılabilirim (Bildiğim kadar daha custom handle yapılmıyordu o zamanlar). Niye sinmez derseniz bana fırça iddia edildiği kadar kaliteli gelmiyor. Ha belki benim beklentim çok yüksekti ondan bana öyle geliyor yada benim fırçamda bir sorun var o da ayrı konu ama bir işe girişilecekse herkesin fikri ve içine sinmesi önemli. Ayrıca "Bu fiyatlara alamazsınız o zaman niye fikir belirtiyorsunuz?" gibi bir tutum içindesiniz gibi olmuş son iki cümleniz yada ben öyle anlamışım. Yanlış anlaşılabilir başka okuyan kişiler tarafından.
Cihankeskin hocamın başarı ile organize ettiği Faena da ki istek ve arzuyu, fırça organizasyonunda göremiyorum. Kişisel kanaatim, konunun ilk sayfalarında bahsettiğimiz 30 kişiye çıkamayacağız galiba.
Ben de varım arkadaşlar. Fiyatı pahalı olmadıkça tipi vs. ne olursa olsun katılıyorum.
Bencede uygun fiyatlı bir seçim yapalım böylece katılım yüksek olur 30 kişiyi tamamlarız diye düşünüyorum.
Fiyat en önemli kriter oldu doğal olarak, düğüm küçük tutulursa maliyet azalır ve katılım artabilir. 500 TL üzeri katılım çok az olur belki 10 kişiyi bulmaz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Photo YENİ BİR TIRAŞ FIRÇASI İSTERÜZ!! izterd 9 2,439 29/02/2024, Saat: 17:49
Son Yorum: exselans
  Sorunsuz Tiraş temali canli yayin dikdik_s 2 1,737 12/06/2022, Saat: 15:46
Son Yorum: new38
  beyfendi.org TERRE tıraş sabunu hediye ediyor. sohayli 0 1,819 16/09/2021, Saat: 14:49
Son Yorum: sohayli
Tongue Geltir 2020 Deri Etkinligi İsmetaltan 169 59,699 21/08/2021, Saat: 09:09
Son Yorum: serkant2
Exclamation Çok Özledik: Ankara Geltir Buluşması ekindgn 22 6,184 13/06/2021, Saat: 01:02
Son Yorum: ahbap
Information geltir.com 2019 Jaguar Fırça Etkinliği - İlk Mesaj Güncel 3RD1 590 175,490 31/05/2021, Saat: 20:05
Son Yorum: osaka23
  TIRAŞ ALETİ KUTUSU ETKİNLİĞİ sohayli 0 1,588 01/05/2021, Saat: 16:48
Son Yorum: sohayli
  Geltir 34 Soner 30 15,225 17/03/2021, Saat: 23:05
Son Yorum: Soner
Star 7. Geleneksel Geltir Yılbaşı Hediye Organizasyonu (2020-2021) onurcakmak 61 19,671 01/01/2021, Saat: 20:27
Son Yorum: forevermore07
  Ankara Geleneksel Geltir Buluşması Vol.03-2020 ekindgn 10 5,675 26/06/2020, Saat: 15:59
Son Yorum: Efrasyab

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: