Geltir 2015 LE Tıraş Fırçası
Evet arkadaşlar, LE Tıraş Sabunlarımız yolda. Bu sabunları köpürtmek için de bir LE tıraş fırçası sanırım hiç fena olmaz. Paladin konusunu katletmeden konuyu burada tartışsak sanki hiç fena olmaz.

Benim kişisel görüşlerim ise:
- Porsuk fırça olacaksa bence de uzaklara bakmamalı. Tipsoft fırça ile gayet güzel LE fırçamız olabilir. Deneyenler yeni knotları çok başarılı buluyor. 2 band bir fırça gayet hoş olur. Veya chubby tarzı da olabilir. Oylarız yine kendi aramızda karar veririz detaylara.
- Alternatif olarak eğer ekonomik fırça edinmekse amaç domuz fırça da düşünebiliriz. Bu durumda yabancı üreticilerle görüşebiliriz.
- Sap konusunu üstatlar halledecektir. Çok güzel bir sapımız kolayca olabilir.
- 30 üzeri bir adet sağlarsak engraving konusu da kolayca çözülebilir. Lazer engraving yapan bir dolu yer var. Deseni sağlamamız yeterli

Güncelleme 1:

Anket eklenmiştir. Lütfen ankete katılın: http://goo.gl/forms/IrF9eqT8w0
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Yeni konu hayırlı olsun. Sabun konusunda cihankeskin hocamızın önderliğinde (ve iş yükünün nerdeyse tamamını üstlenmesiyle) gayet başarılı bir organizasyon çıkaran geltir, fırça konusunda da gereğini yapacaktır diye düşünüyorum.

2 ya da 3 band bir porsuk olursa ben varım. Beni listeye yazabilirsiniz. Handle konusunda güncel trendler gayet güzel, ortak noktada buluşabileceğimizi düşünüyorum.

Bu vesile ile tatilde iken faena organizasyonu için teşekkür edemediğim cihankeskin hocama teşekkürü bir borç bilirim.
Daha önce hiç Tipsoft fırçam olmadı fakat forumca bir fırça yaptıracaksak bence de uzaklara bakmaya gerek yok. Madem bir Türk üretici var en iyisi ona gitmek. Hem Lijun hem Delidumrul üstatların saplarını beğeniyorum sap tasarımı da dert olmayacaktır.

@Cihankeskin

Yine bir organizasyonla başını ağrıtıcaz gibi duruyor komşum Smile
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Şimdi domuza ben varım ama forum geneli buna katılmayabilir. Elimde iki tane Tipsoft var, bir üçüncüsünü düşünüyorum. Bununla beraber 4 adet olur eğer olursa ki domuz olmasını tercih ederim. Karışık düğüm seçimi olursa güzel olur o yüzden.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Arkadaşlar, Tipsoft'un domuz ve sentetik knot seçeneği de mevcut. Şu durumda sabunda yaptığımız gibi iki farklı fırça üretebiliriz. Birisi porsuk diğeri domuz veya sentetik olur. Bunu da şu şekillerde yapabiliriz:

a) Eşit sayıda porsuk ve domuz/sentetik üretilir. Sap tasarımı aynı olur ayrı numaralandırılır.
b) Ayrı sap tip veya renginde porsuk ve domuz veya sentetik üretilir.
c) Anket yaparız en çok istenen knot tipini 2015 fırçası olarak üretiriz. İkinci olan tipi ise yılbaşından hemen sonra 2016 fırçası olarak üretiriz.
d) a veya b seçeneklerinden birisi seçilip iki tip fırça üretilip üzerine yıl basılmayabilir.

Bunun dışında şu konuların da netleşmesi lazım:

1- Knot Size (24mm, 26mm etc.)
2- Sap tipi
3- Sap rengi
4- Sapta bulunacak ek özellikler (Örn. Şeffaf bir bölüm içerisinde metal Geltir logosu; baş aşağı asmak için mıknatıs v.b.)
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Paladin konusunda da bahsettiğim gibi Tipsoft en mantıklı seçenek LE tıraş fırçası konusunda. Yeni nesil 2 band düğüme de her türlü kefilim. Tedarik konusunda sıkıntı yoksa ortalama 30 limitli bir fırça üretimine girişilebilir. Ancak Tipsoft'u öneren olarak 1 numarayı kimseye kaptırmam!

26mm düğüm çapı ve 48-50mm loft, Chubby 2 boyutu, yeni nesil 2 band gel tip knot optimaldir diyorum. Şahsen daha büyük knotları tercih etsem de herkese hitap edecek bir forum fırçası olduğundan orta yolun bu olduğunu düşünüyorum. Sap rengine de üstadların yönlendirmesiyle karar verilir.
gurmekokular
Bu güzel organizasyona fiyatlar uygun seviyede olursa katılırım.Zira çok fırçam birikti ama yurtiçindeki üretici ve Satıcı arkadaşların ürünleri gayet hoş.Paramız dışarı gitmesin kur inanılmaz artmışken üstelik.
Benim fikrim ise şöyle. Faena sabunlarda izlediğimiz yol yerine porsukların ve domuzların cinslerine ve ölçülerinin fiyatları belirlensin. Artan sayıya göre fiyatlar düşecektir diye tahmin ediyorum.
Mesela 24 mm hmw XX tl 26 mm silvertip XY tl gibi.
Sap olarak da herkeste standart sap almayabilir. Farklı fiyatlı deseni olabilir mesela.

Herkesin birbirinden farklı custom fırçası olur ve hepsine istediğimiz engravingi yaptırırız.
Bu fikir işi uzatır fakat Yurtiçinde olacağımız için bence sorun oluşturmaz diye düşünüyorum.

(25/08/2015, Saat: 09:44)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet arkadaşlar, LE Tıraş Sabunlarımız yolda. Bu sabunları köpürtmek için de bir LE tıraş fırçası sanırım hiç fena olmaz. Paladin konusunu katletmeden konuyu burada tartışsak sanki hiç fena olmaz.

Benim kişisel görüşlerim ise:
- Porsuk fırça olacaksa bence de uzaklara bakmamalı. Tipsoft fırça ile gayet güzel LE fırçamız olabilir. Deneyenler yeni knotları çok başarılı buluyor. 2 band bir fırça gayet hoş olur. Veya chubby tarzı da olabilir. Oylarız yine kendi aramızda karar veririz detaylara.
- Alternatif olarak eğer ekonomik fırça edinmekse amaç domuz fırça da düşünebiliriz. Bu durumda yabancı üreticilerle görüşebiliriz.
- Sap konusunu üstatlar halledecektir. Çok güzel bir sapımız kolayca olabilir.
- 30 üzeri bir adet sağlarsak engraving konusu da kolayca çözülebilir. Lazer engraving yapan bir dolu yer var. Deseni sağlamamız yeterli

cihan komşun yine elini taşın altına koymuş. kaliteli bir silvertip arayışındayken bu haber beni çok sevindirdi.
takipteyim Smile
https://www.instagram.com/u1071/
Paladin konusunda, daha ekonomik ve erişilebilir bir fırça olsa keşke demiştim, hayata geçirilmeye çalışıldığına memnun oldum. kaliteli bir tipsoft düğümü olmalı ama chuby tarzı yoğun olsa güzel olur.
@cihankeskin kopmşum, yine tüm organizasyon sorumluluğunu tek başına üstlenmişsin. Sana ne kadar teşekkür etsek az.

Ben de her türlü katılmak isterim.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Photo YENİ BİR TIRAŞ FIRÇASI İSTERÜZ!! izterd 9 2,415 29/02/2024, Saat: 17:49
Son Yorum: exselans
  Sorunsuz Tiraş temali canli yayin dikdik_s 2 1,728 12/06/2022, Saat: 15:46
Son Yorum: new38
  beyfendi.org TERRE tıraş sabunu hediye ediyor. sohayli 0 1,810 16/09/2021, Saat: 14:49
Son Yorum: sohayli
Tongue Geltir 2020 Deri Etkinligi İsmetaltan 169 59,530 21/08/2021, Saat: 09:09
Son Yorum: serkant2
Exclamation Çok Özledik: Ankara Geltir Buluşması ekindgn 22 6,177 13/06/2021, Saat: 01:02
Son Yorum: ahbap
Information geltir.com 2019 Jaguar Fırça Etkinliği - İlk Mesaj Güncel 3RD1 590 174,310 31/05/2021, Saat: 20:05
Son Yorum: osaka23
  TIRAŞ ALETİ KUTUSU ETKİNLİĞİ sohayli 0 1,581 01/05/2021, Saat: 16:48
Son Yorum: sohayli
  Geltir 34 Soner 30 15,168 17/03/2021, Saat: 23:05
Son Yorum: Soner
Star 7. Geleneksel Geltir Yılbaşı Hediye Organizasyonu (2020-2021) onurcakmak 61 19,572 01/01/2021, Saat: 20:27
Son Yorum: forevermore07
  Ankara Geleneksel Geltir Buluşması Vol.03-2020 ekindgn 10 5,654 26/06/2020, Saat: 15:59
Son Yorum: Efrasyab

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: