Günün Tıraşı (SOTD)
(23/05/2015, Saat: 21:39)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yüzümün sol tarafını merkur 34c ile sağ tarafını da r41 ile oldum.
Sakal 2 günlük
Ön hazırlık: 2 kere yüzü sabunlayıp hunharca masaj ve 3 de 5 dakika bekletme ve tekrardan yıkayıp tıraş olma
Tıraş: öncelikle gillette silver blue çok ama çok konforlu geldi,özellikle geçen tıraşımdaki feather felaketinden sonra.tıraşımı 2 perde wtg+(xtg +atg) karışık oldum. Bugün zamanım olduğundan biraz  keyif yapmak ve 2 jilet tutucusunu karşılaştırmak istedim.
İlk önce sağ taraftan r41 ile başladım ve sonra jilet tutucuyu değiştirip soldan devam ettim. R41 den sonra 34c m3 gibi geldi. Gerçekten merkure hayran olmamak içten değil. tek bir hakkın olacak deseler kesinlikle 34 c derim bunu tekrar anladım. Jiletinde güzel olmasıyla resmen aktı diyebilirim. Tıraş sonunda lokal kanama  iki taraftada olmadı,kesik olmadı. Şap ve speick sürdüğümde r41 ile olunan taraf bir tık daha fazla hissettirdi.
Sonuç; tıraş kalitesi el ile yoklandığınd 2 tarafta aynı sinek kaydı hissi var.  Fakat r41 ile olunan sağ taraf daha gergin ve yanma hissi var. Tıraş sonunda speick balm da sürdüm ama hala bir gerginlik var sağ tarafta
Sonuç olarak 34 c kesinlikle ömürlük ve her gün tıraş olmaya müsait ve çok affedici.
i4h36s.jpg

Zero funk'a nazar değdi R41 bu sefer affetmedi
41 zedeleri Mild tarafa alalım Smile
Merhabalar!
Tıraş sonrası kullanılabilecek ürünler hakkında bir sorum olacak. Acaba yüzde tabaka halinde bir katman oluşturmayan; losyon, kolonya ya da balm dışında, alkol içermeyen krem formunda bir after shave tavsiyesi yapabilir misiniz?

Saygılarımla
(23/05/2015, Saat: 21:44)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Zero funk'a nazar değdi R41 bu sefer affetmedi
41 zedeleri Mild tarafa alalım Smile

Komşum,şu an sol taraf normal tıraş olmamış gibi sağ taraf ise biraz gergin ve yanma hissi var. Uzun ve dinlenmiş sakalda fark olabilir. Neyse 4 jilet tutucuyu kombine kullanırım artık Big Grin
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
(23/05/2015, Saat: 22:07)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum,şu an sol taraf normal tıraş olmamış gibi sağ taraf ise biraz gergin ve yanma hissi var. Uzun ve dinlenmiş sakalda fark olabilir. Neyse 4 jilet tutucuyu kombine kullanırım artık Big Grin

Bu kadar yanma olması uzun fırçalama ve yazdığın gibi hunharca ön hazırlıkla alakası var mı ?
34C ile hergün tıraş olunur fakat 41 ile gün aşırı mantıklı sanki
(23/05/2015, Saat: 22:10)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu kadar yanma olması uzun fırçalama ve yazdığın gibi hunharca ön hazırlıkla alakası var mı ?
34C ile hergün tıraş olunur fakat 41 ile gün aşırı mantıklı sanki

Olabilir komşum çünkü iyi bir ön hazırlık yapıyım derken abartmış olabilirim. bu 2 günlük sakaldı zaten. Tabi karşılaştırdığım jilet tutucuların karakteri çok farklı birbirinden.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

(23/05/2015, Saat: 22:18)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Olabilir komşum çünkü iyi bir ön hazırlık yapıyım derken abartmış olabilirim. bu 2 günlük sakaldı zaten. Tabi karşılaştırdığım jilet tutucuların karakteri çok farklı birbirinden.

41 yapısı kafanın ortasından yani merkez noktadan kazımaya meyille uzun sakallarda ve ağır saplarda orta kısım kazımaya başlıyor

Fırça ister silver ister domuz olsun en fazla yüzde 1 dk masaj/köpürtme yapın gerekirse avuç içinde yada tasta köpürttün,en yumuşak fırça bile hassaslaşmış ciltlerde aşınma etkisi yapar,fırça yüze dokunurken çok abanmamalı gerekirse süpürme şeklinde uygulanmalı
Dakikalarca masaj yapan yada bastırılan fırça 2 perde tıraş olunmuş kadar hasar verebilir
(23/05/2015, Saat: 22:25)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 41 yapısı kafanın ortasından yani merkez noktadan kazımaya meyille uzun sakallarda ve ağır saplarda orta kısım kazımaya başlıyor

Fırça ister silver ister domuz olsun en fazla yüzde 1 dk masaj/köpürtme yapın gerekirse avuç içinde yada tasta köpürttün,en yumuşak fırça bile hassaslaşmış ciltlerde aşınma etkisi yapar,fırça yüze dokunurken çok abanmamalı gerekirse süpürme şeklinde uygulanmalı
Dakikalarca masaj yapan yada bastırılan fırça 2 perde tıraş olunmuş kadar hasar verebilir

Komşum ders niteliğinde vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim. Bir daha ki tıraşımda tavsiyelerinize uyacağım.
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

(23/05/2015, Saat: 22:48)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum ders niteliğinde vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim. Bir daha ki tıraşımda tavsiyelerinize uyacağım.

Benimde mağdur olduğum noktaları yazdım
Bu arada ÇUS ne zaman sevgili funk Smile
812a2a13845e508ebcd556a27f5c1d34.jpg

Chinaski hocamdan aldim bugun usturayi. Kendisine tekrar tesekkur ederim. Normalde niyet iKon 101 ile tiras olmak iken ustura resmen beni cagirdi. Ozlemisim ugrasmayi. Smile
(23/05/2015, Saat: 22:57)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benimde mağdur olduğum noktaları yazdım
Bu arada ÇUS ne zaman sevgili funk Smile

Ona daha var komşum Big Grin @aleksey iyi yırttı sınavdan ben kalırım Big Grin
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,592 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,434 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,201 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,285 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,561 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,770 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,213 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,027 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: