Günün Tıraşı (SOTD)
(23/05/2015, Saat: 17:11)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum sıhhatler olsun agresif bir jilet tutucu mu fatip?

R41 ile sıfır kesik,sıfır tahriş olan adamı kesmez fatip
ihtilaf üstadın dediği gibi Smile Yine de güzel bir alternatif jilet tutucu Fatip.
(23/05/2015, Saat: 17:31)naayi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ihtilaf üstadın dediği gibi Smile Yine de güzel bir alternatif jilet tutucu Fatip.

Ayrıca çok şık Fatip
Bir dönem Muhle kafaları Fatip di galiba
(23/05/2015, Saat: 17:27)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R41 ile sıfır kesik,sıfır tahriş olan adamı kesmez fatip

Teşekkürler komşum, feater ile sıfır kesik olmadı ama Big Grin Big Grin Kafa kısmının açık taraklı olması açısından sormuştum. Agresif bir jilet tutucuya benziyor.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Günün tıraşında yarım jilet takılan tipte ustura göremez olduk. Bu açığı kapatayım dedim Smile

nqbdyw.png

Bu ilk ustura tıraşımda mümkün mertebe iki elimi de kullanmaya çalıştım. Çene bölgesinde hafif tahriş, boyunda çok küçük iki noktasal kanama dışında kıvırdım işi. Yıllar öncesinde barı kırık kullan-at, son zamanlarda R41 ele bayağı bir şey katmış olmalı ki neredeyse zorlanmadım diyebilirim.

Resme koymadım, bıçak olarak Rapira PMS kullandım. Çenede biraz takılma yaptı ama ilk tıraş ve çene deyince normal biraz.
Haydi hayırlı tıraşlar...
(23/05/2015, Saat: 20:10)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Günün tıraşında yarım jilet takılan tipte ustura göremez olduk. Bu açığı kapatayım dedim Smile

nqbdyw.png

Bu ilk ustura tıraşımda mümkün mertebe iki elimi de kullanmaya çalıştım. Çene bölgesinde hafif tahriş, boyunda çok küçük iki noktasal kanama dışında kıvırdım işi. Yıllar öncesinde barı kırık kullan-at, son zamanlarda R41 ele bayağı bir şey katmış olmalı ki neredeyse zorlanmadım diyebilirim.

Resme koymadım, bıçak olarak Rapira PMS kullandım. Çenede biraz takılma yaptı ama ilk tıraş ve çene deyince normal biraz.
Sihhatler olsun hocam iki üç tıraş sonra daha iyi olur merak etmeyin. Herkes ilk denemede rapira ya yöneliyor dikkat ettim de. Bana kalırsa Astra daha iyi olur gibi.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Teşekkür ederim, üstadım. Benim de ilk düşümdüğüm bir sonraki tıraşta biraz daha keskin bir bıçak kullanmak oldu. Artık sırayla denerim diğerlerini.

Değişik güzel bir tıraş oldu. Bir tane çelik ustura mı alsam acaba Big Grin.
(23/05/2015, Saat: 20:21)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim, üstadım. Benim de ilk düşümdüğüm bir sonraki tıraşta biraz daha keskin bir bıçak kullanmak oldu. Artık sırayla denerim diğerlerini.

Değişik güzel bir tıraş oldu. Bir tane çelik ustura mı alsam acaba Big Grin.
Ateş seni çağırıyor değil mi komşum Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(23/05/2015, Saat: 20:26)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ateş seni çağırıyor değil mi komşum Smile

Sorma Big Grin
Yüzümün sol tarafını merkur 34c ile sağ tarafını da r41 ile oldum.
Sakal 2 günlük
Ön hazırlık: 2 kere yüzü sabunlayıp hunharca masaj ve 3 de 5 dakika bekletme ve tekrardan yıkayıp tıraş olma
Tıraş: öncelikle gillette silver blue çok ama çok konforlu geldi,özellikle geçen tıraşımdaki feather felaketinden sonra.tıraşımı 2 perde wtg+(xtg +atg) karışık oldum. Bugün zamanım olduğundan biraz  keyif yapmak ve 2 jilet tutucusunu karşılaştırmak istedim.
İlk önce sağ taraftan r41 ile başladım ve sonra jilet tutucuyu değiştirip soldan devam ettim. R41 den sonra 34c m3 gibi geldi. Gerçekten merkure hayran olmamak içten değil. tek bir hakkın olacak deseler kesinlikle 34 c derim bunu tekrar anladım. Jiletinde güzel olmasıyla resmen aktı diyebilirim. Tıraş sonunda lokal kanama  iki taraftada olmadı,kesik olmadı. Şap ve speick sürdüğümde r41 ile olunan taraf bir tık daha fazla hissettirdi.
Sonuç; tıraş kalitesi el ile yoklandığınd 2 tarafta aynı sinek kaydı hissi var.  Fakat r41 ile olunan sağ taraf daha gergin ve yanma hissi var. Tıraş sonunda speick balm da sürdüm ama hala bir gerginlik var sağ tarafta
Sonuç olarak 34 c kesinlikle ömürlük ve her gün tıraş olmaya müsait ve çok affedici.
i4h36s.jpg
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,649 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,437 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,203 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,327 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,563 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,791 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,241 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,029 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: