I Coloniali Mango Oil Shave Soap in Terracotta Bowl
Benmari hakkındakı bu yorumunuzla, beni de düşündürtmeye başladınız şimdi.

Ürünü daha yeni @impaticaret 'den aldım. Mustafa bey bu ürünleri yeni getirtti zaten. Kokusu tabi yoğun ama ilk kez edindiğim için karşılaştırma yapmam zor olacak tabi.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Belki bendeki uzun süre beklediği için veya sıcakta kaldığı için yumuşamış olabilir. Ambalaj içini de yağımsı kalıntılar vardı ben 2 adet aldım ikiside farklı yerde geldi ilki böyle idi hatta ben tedirgin olmuştu bozuk mu bu diye =)

ikincisi bu kadar yumuşakmıydı bilmiyorum ilk kez sabunla traş olacak birisine verdim babasının domuz kılı fırçası ile harikalara yaratmış.
refill-i-coloniali-shaving-soap-mango.jpg
hangi fırça ile denediniz ? biraz daha şans tanıyım kendine gelsin sabun
Tek fırçam var zaten, o da pure badger. Yani iyi sabun kaldırması lazım. Gerçi benim en merak ettiğim husus, sabunun ufalanmaya çok yatkın olması. Sizdeki alüminyum folyo ambalaj olduğu için dış ısısyı çekip yumuşamış olabilir. Benimki toprak kapta geldiği için dışarıdan ısı çekmesi neredeyse olanaksız. Kıvam konusunda fark buradan geliyordur.

Şu an aklımda olan şey; ürünü düşük sıcaklıktaki fırında biraz bekletip yumuşatmak. Belki bu şekilde sabun tekrar homojen bir karışım halini alacaktır diye düşünüyorum. Epey pişman oldum sabunu kaba bastığıma, ancak yapmasaydım, kap içerisinde kalan su birikintisi sabunu bozacaktı bu sefer. Yani her kullanımda, sabun kalıbını kabından alıp, kurumaya bırakmam gerekecekti.

Diğer kullanıcılardan da sağlıklı karşılaştırma adına yorum alsak güzel olacak.
geçenlerde sert bir sabunu krem kutusunu yer koyarak tepeden baş parmaklarım ile bastırarak zorda olsa yerleştirebildim ama sizde toprak kab olduğu için kırabilirsiniz ben plastiğe acımadım =)
mesala bir senedir kullandığım%50 kıvamına gelen tabac sabun  ilk başlarda sert iken yeni kaeye koyarken yumuşadığını fark ettim
Bence bir kaç gün deneyim üstteki katman gitsin alttaki cevher çıksın ortaya.
Benmari usulü ile ilgili yorumum tahmin yürütmek sadece zararı yoktur bu kadar kişi kullandığına göre
Bu resime bakınca ne demek istediğinizi anladım.

eğerahşap kaseye bir şey olmayacak ise cezvede kap ile ısıtmayı deneyin
img0464u.jpg
Ben hiç kullanmadım komşum ama yabancı forumlarda I Coloniali için çok yumuşak bir sabun deniyor. Basmada zorluk çeken ilk defa @onurcakmak komşumu duydum.
Aşağıya resmini koyuyorum.

Kasenin üst yarısında, kaba basılmış, ama kırıntılı halini görebilirsiniz. Alt kısmında, biraz bastırmayla nasıl ufalanıp dağıldığını görebilirsiniz.

03a71a7db80b3f10b55fedbd220039a9.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk
Benimkide böyle dağılmıştı biraz bastıraka parmakla yuvarlak hatlarla sıyırarak yerleştirmiştim
Ben hiç bir resimde böyle görmemiştim daha önce.
Ben de öyle yaptım zaten. Hatta parmağımı ıslatarak yaptım ki biraz daha yumuşasın ve oluşan köpükle biraz daha yapışkan bir hal alsın istedim. Neyse, artık son çare biraz ısıtmak ve öyle denemek.

Yorumlarda yumuşak sabun, hızlı yükleniyor, çabuk tükenir denilmiş ama ben örneğin Tabac sabundan bile daha çok yükleme yaptım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  OSS-MAN ARTISTRY PREMIUM SHAVE SOAP Creator 232 102,749 22/08/2023, Saat: 22:36
Son Yorum: Men-Sup
  OSS-MAN ARTISTRY VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 77 32,445 01/10/2021, Saat: 10:03
Son Yorum: Creator
  OSS-MAN FLEURON PREMIUM SHAVE SOAP Creator 70 35,072 19/07/2021, Saat: 02:11
Son Yorum: Tıraşolog
  OSS-MAN REGARD PREMIUM SHAVE SOAP Creator 47 18,674 18/06/2021, Saat: 00:10
Son Yorum: Tıraşolog
  OSS-MAN EMERAUDE VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 58 29,278 22/04/2021, Saat: 22:20
  Lea classic wooden bowl shaving soap Gkn17 18 16,308 29/03/2021, Saat: 00:57
Son Yorum: marv
Wink Wholly Kaw - Post Shave Kralı dikdik_s 58 28,191 23/10/2020, Saat: 01:10
Son Yorum: gidakontrol
  Osma Shaving Soap bossyje 20 24,809 18/06/2020, Saat: 23:52
Son Yorum: dikdik_s
  OSS-MAN FLEURON VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 59 23,818 28/05/2020, Saat: 19:26
Son Yorum: İsmetaltan
  OSS-MAN EMERAUDE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 14 8,106 28/05/2020, Saat: 09:32

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: