Günün Tıraşı (SOTD)
(23/04/2015, Saat: 18:03)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Metalin soğukluğu diyorum. Futur ne zaman gitti ilanı kaçırmış olmalıyım. Sad
Sıhhatler olsun herkese.

-Futur
-Astra Mavi (2)
-MWF
-Duke
-GFT Coral

MWF parçalanmaya başladı iyice.

İki gün önce forumdan bir arkadaşımız aldı, epey de yayında kalmıştı ilan. Sanırım metal soğukluğundan, tıraş olurken de düşündüm, ağırlık güvenilirliktir dedim Smile Neyse ki yarın Merkur 34G HD'yi alacağım PTT'den.
Acta est fabula, plaudite.
@Aleksey, Ayrıca sıhhatler olsun demeyi unutmuşum, kabalığımı af buyurunuz.
(23/04/2015, Saat: 00:19)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun komşum. Ben de böyle bir gün sadece belirli temalar ile tıraş olmayı seviyorum. Umarım yakında benim de Jermyn St. günüm olacak Smile

Çok teşekkürler sayın Bruce komşum. Salı ve Perşembe günleri benim Tabac günümdür. Özellikle sabunun köpürtürken uğraştırması biraz stresimi alıyor, iyide geliyor cildime. En çok merak ettiğim tıraş kremi ve sabun serilerinden biri St. James Collection ve Mr. Taylors inşallah ileride deneme şansım olur Smile
(23/04/2015, Saat: 00:28)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Aleksey, o masa neden o kadar dağınık,saç baş,knot sap karışmış hepsi,fotoğrafta konsept kompozisyon olcak diye Big Grin
Siyah camcı çekiç'i güzelmiş

@Mehmet Kiraz,beklediğimiz sabunu göremedim

İhtilaf hocam hiç sormayın öncesinde denemek istediğim krem ve sabun listem o kadar fazlaki ona daha sıra gelmeyecek gibi gözüküyor. Artisanlara endüstri standardındaki firmaların bazı ürünlerini deneyerek devam edeceğim. Sırada Speick Mavi Stick Sabun ve Krem, Pannacrema Namaster, Crabtree and Evelyn Moroccan Myrhh, Taylor of Old Bond Street ve Proraso Sabun var. Ama ilerde elime geçerse diğer komşulardan önce mutlaka fotolarıma koyacağım.
(23/04/2015, Saat: 18:03)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Metalin soğukluğu diyorum. Futur ne zaman gitti ilanı kaçırmış olmalıyım. Sad
Sıhhatler olsun herkese.

-Futur
-Astra Mavi (2)
-MWF
-Duke
-GFT Coral

MWF parçalanmaya başladı iyice.

Sıhhatler olsun komşum, yine koyun temalı olmuş tıraş anladığım kadarıyla. Astra maviyle iyi anlaşamadım, noktasal kanama yaptı :/
(23/04/2015, Saat: 18:48)Mehmet Kiraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok teşekkürler sayın Bruce komşum. Salı ve Perşembe günleri benim Tabac günümdür. Özellikle sabunun köpürtürken uğraştırması biraz stresimi alıyor, iyide geliyor cildime. En çok merak ettiğim tıraş kremi ve sabun serilerinden biri St. James Collection ve Mr. Taylors inşallah ileride deneme şansım olur Smile

Komşum St. James, Mr. Taylors ve Jermyn St.'in benzer kokular olduğunu rivayet ediyorlar. Özellikle Mr. Taylors'ın epey bir taraftarı var. St. James için ise Mr. Taylors'a göre biraz daha yapay bir kokousu var diyorlar. Lakin denemeden bir şey demek de çok doğru değil. TOBS'un sabunlarını köpürtmek biraz vakit alıyor ama ben uğraşmayı sevdiğimden herhangi bir eksi yanını görmüyorum. Zaten çabucak, kalitesiz tıraş olmak istesek köpük kullanırdık sanırım Smile
(23/04/2015, Saat: 19:01)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum St. James, Mr. Taylors ve Jermyn St.'in benzer kokular olduğunu rivayet ediyorlar. Özellikle Mr. Taylors'ın epey bir taraftarı var. St. James için ise Mr. Taylors'a göre biraz daha yapay bir kokousu var diyorlar. Lakin denemeden bir şey demek de çok doğru değil. TOBS'un sabunlarını köpürtmek biraz vakit alıyor ama ben uğraşmayı sevdiğimden herhangi bir eksi yanını görmüyorum. Zaten çabucak, kalitesiz tıraş olmak istesek köpük kullanırdık sanırım Smile

Haklısınız komşum acele tıraş Lord Sparhawk üstadın dediği gibi kör bıçakla kabak kesmek gibi birşeydir. Kremlerin çabuk köpürme olayını seviyorum fakat sabunla başladığım için işe stres atma konusunda iyi geliyor sabunlar hem 'Lather' (yani köpük) yapma sürecindeki uğraşı açısından hemde şu yoğunluğunun değişmesini uğraşarak yapmak deneyimlemek keyif veriyor açıkcası. Doğru olabilir söylediğiniz zira Youtubeda PaulH filmsdeki adamın tuttuğu iki kremden biri Mr. Taylors ve St. James tabiiki adamın yorumları Nickshaves gibi çokta iyi sayılmaz zira hepsine iyi diyor adam Big Grin Big Grin
(23/04/2015, Saat: 18:55)Mehmet Kiraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun komşum, yine koyun temalı olmuş tıraş anladığım kadarıyla. Astra maviyle iyi anlaşamadım, noktasal kanama yaptı :/

Teşekkür ederim. Bir süredir sürekli koyun temalı benim tıraşlar. Futur yarın yolcu, beklediğim başka bir paket gelene kadar koyunun yanına çelik ekleyeceğim sanıyorum bir süre. Standard dinlensin biraz. Smile

Astra Mavi beni de üzdü biraz bugün. İkinci tıraşı olmasına rağmen çok keyifsizdi hatta jilet değiştirmeyi bile düşündüm. Denenecek o kadar çok jilet varken sıra gelmez buna.

@Bruce estağfurullah hocam, ne kabalığı. Teşekkür ederim.
Tipsoft HMW
Arko Sabun
Gillette Fusion
Loccitane cade balm

Uzun zaman sonra arko yu özlemişim Smile
Photo 
Bu başlığa yazmayı uygun gördüm. Arkadaşımın oğlanlar ikisi de, sakalları çıktığında ilk tıraş takımlarını ben hediye edicem.
jqizag.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,701 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,445 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,205 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,352 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,565 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,809 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,253 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,032 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,236 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: