Günün Tıraşı (SOTD)
Dünün Tıraşıydı dışarda olduğum için atamadım. Dünün Tıraşı daha öncede belirttiğim üzere Tabac Tuesday temasında oldu.

Ön Hazırlık : Duş

Sabun : Tabac Original

Fırça : Wilkinson Sword Pure Bristle

Tıraş Aleti : Her zamanki gibi Feather Popular

Jilet : Astra Superior Stainless (Astra Mavi)

Tıraş Sonrası : Crystal Şap + Tabac Original Tıraş Sonrası Losyon + Gillette Series Hydratant Balm

1424ff9.jpg

Cilt yapıma uygun jileti bulmak için denemelerim devam ediyor. Sırasıyla Permasharp + Derby + Bic Chrome Platinum + Personna Platinum + Gillette 7oclock Sharp Edgeten sonra ilk defa Astra Superior Stainless yani Astra Maviyi denedim. Maalesef Gillette 7o'clock Sharp edge ve Personna Platinum kadar tatmin etmedi beni. Tıraşı üç perde şeklinde sırasıyla WTG + XTG ve ATG şeklinde herhangi bir baskı oluşturmadan yapmama rağmen çene altı ve dudak üstünde ikişer tane noktasal kanama yaptı. Sanırsam daimi jiletlerim Personna Platinum ve 7'Oclock Sarı paket olacak gibi gözüküyor.
Bu MWF bir harika dostum.

Merkur Futur
Astra Blue
Mitchell's Wool Fat
Duke 3 Best
Aqua Velva

KriNXI9.jpg
23sjl1f.jpg
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

(22/04/2015, Saat: 13:51)Mehmet Kiraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dünün Tıraşıydı dışarda olduğum için atamadım. Dünün Tıraşı daha öncede belirttiğim üzere Tabac Tuesday temasında oldu.

Sıhhatler olsun komşum. Ben de böyle bir gün sadece belirli temalar ile tıraş olmayı seviyorum. Umarım yakında benim de Jermyn St. günüm olacak Smile
Acta est fabula, plaudite.
@Aleksey, sihhatler olsun, köpük kalitesi cok basariliymis ama kokusu baya itici geldi bana MWF'nin Smile

@Delidumrul, üstad sihhatler olsun Smile
@Aleksey, o masa neden o kadar dağınık,saç baş,knot sap karışmış hepsi,fotoğrafta konsept kompozisyon olcak diye Big Grin
Siyah camcı çekiç'i güzelmiş

@Mehmet Kiraz,beklediğimiz sabunu göremedim

(22/04/2015, Saat: 17:30)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu MWF bir harika dostum.

Merkur Futur
Astra Blue
Mitchell's Wool Fat
Duke 3 Best
Aqua Velva

KriNXI9.jpg
(23/04/2015, Saat: 00:23)naayi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Aleksey, sihhatler olsun, köpük kalitesi cok basariliymis ama kokusu baya itici geldi bana MWF'nin Smile

Köpüğü, koruyuculuğu, kayganlığı ve tıraş sonrası hissi harika. Koku tıraş sırasında gelmiyor hatta tek sıkıntım bu. Kokusuz ürünle 3017 yapmak zormuş. Big Grin

(23/04/2015, Saat: 00:28)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Aleksey, o masa neden o kadar dağınık,saç baş,knot sap karışmış hepsi,fotoğrafta konsept kompozisyon olcak diye Big Grin
Siyah camcı çekiç'i güzelmiş.

Tıraşla ilgili bir DIY projesi olunca kompozisyona dahil etmek istedim üstad. Dedemin dolabında yıllarca beklemiş ve harap olmuş ağaç saplı omegayı restore ettim. 49 knot ile bence bayağı hoş fırça oldu, loftu da kısaltabildim bir nebze. Yakında başka bir kompozisyon planım var bu fırçaya. Smile
@naayi teşekkür ederim
havalar henüz ısınmadan mentol sabunları sandıktan çıkardım
beni biraz fazla etkiliyor alışmaya çalışıyorum Smile
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

o1ud6CR.jpg?1
Perşembe Sabah Tıraşı
Tıraş aleti: Gillette Super Speed 40s RXWCyt3.gif?2
Jilet: Perma-Sharp (1) dCDxANB.gif?2
Fırça: Isana Men Pure Badger 7itZ0M5.gif?1
Sabun: Proraso Beyaz Kase 3dwmJiC.gif?2
AS Balm: Yves Rocher Sensitive FguGVOP.gif?2

Güzel ve çok yakın bir tıraş oldu cildimin hassas olması sebebiyle daha çok balma yöneldim özellikle havanın böyle soğuk olduğu bir zamanda ve balm sevmememe rağmen sonucu çok beğendim. Proraso beyaz tıraş sabununun performansı da yeşille aynı idi. Okuduğum bazı yorumlarda farklı bulanlar vardı ama bana koku açısından ve daha az mentol içermesi dışında bir fark hissettirmedi.
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
Bayram trasimiz:
Feather as d2
Polsilver (2)
Plisson sentetik (boynuz)
Dalvey klasik tras tasi
Loccitane cade sabun
Laroche termal su
Terre dhermes balsam
Terre dhermes edp

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
Ben sana mecburum bilemezsin
İçimi seninle ısıtıyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,614 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,435 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,202 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,303 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,563 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,779 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,222 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,028 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: