En Son Ne Aldınız ?
Photo 
(03/04/2015, Saat: 15:02)sertaç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ihtilaf, gönül isterki bunu uefa finali için almış olayım ama üstad maalesef bu seneye şampiyonlar ligi finali için inşallah Smile
Gerçekçi ol imkansızı iste şiarını aynen sürdürüyorum Big Grin

11k821f.jpg
(03/04/2015, Saat: 15:08)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 11k821f.jpg

hahahah valla ofiste kahkaha attım üstad Smile
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
(03/04/2015, Saat: 15:05)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ayha-al komşum, pakette ise NOS yani hiç kullanılmamış gibi göründü bana sadece biraz parlatma ister. Fabrika ağzı duruyordur üstünde ama tıraşa hazır olup olmadığını kontrol etmeniz lazım. Öncelikle koldaki kılları havada çok rahat kesiyor mu diye bakabilirsiniz sonra 40x ve ya daha büyük bir büyüteç varsa ağızda herhangi bir kırık ve ya düzgün olmayan bir şey var mı diye bakabilirsiniz. Benim tahminim son bir bileme işlemi gerekiyordur.  Fillarmonica ve bir iki marka dışında fabrika ağızları genelde 8k dolaylarında bırakılıyor. Elinizde bitirme taşı varsa 20-30(doğal) ve ya 10-20(sentetik) tur deneyin derim.

Ben daha profesyonel bileme işine geçemedim. Bulunduğum şehirde tüfek tamircisi bir ustam var.Elinden her iş gelir. Ustura ağzını ona açtırıyorum evde de bir iki kayışlama işi götürüyorum. Bu usta artvinli, belki forumda okumuştum artvin bileme taşı falan öyle bişey yapıyordur belkide. Yanına gidince bir sorayım detayını, nasıl yapıyor bu işleri
(03/04/2015, Saat: 16:15)ayha-al Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben daha profesyonel bileme işine geçemedim. Bulunduğum şehirde tüfek tamircisi bir ustam var.Elinden her iş gelir. Ustura ağzını ona açtırıyorum evde de bir iki kayışlama işi götürüyorum. Bu usta artvinli, belki forumda okumuştum artvin bileme taşı falan öyle bişey yapıyordur belkide. Yanına gidince bir sorayım detayını, nasıl yapıyor bu işleri
Punktal için tekrar ağız açmak gerekmiyordur sanıyorum ki komşum. Kayışladiktan sonra deneyebilirsiniz bence.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Chinaski ustad bugun mesayiden eve gidince bir deneyeyim. Fakat sizin soylediginiz gibi biraz beklemis. Kac sene bekledi bilmiyorum. piril piril durmuyor. Parlatilabilirmi bilemiyorum
(03/04/2015, Saat: 17:58)ayha-al Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Chinaski ustad bugun mesayiden eve gidince bir deneyeyim. Fakat sizin soylediginiz gibi biraz beklemis. Kac sene bekledi bilmiyorum. piril piril durmuyor. Parlatilabilirmi bilemiyorum
Parlar komşum hiç merak etmeyin. Eğer metal parlaticilar işe yaramaz ise son çare olarak yüksek kum zımpara kağıdı ile yapabilirsiniz 2000-2500 grit ve hatta yukarısı yeterlidir zaten çok zımparaya gerek kalmaz sadece üzerindeki kararmayi almak için sonra gene parlatici ile ovarak pırıl pırıl yapabilirsiniz.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Cok tesekkurler deneyecegim
Merhaba Arkadaşlar

@onurcakmak hocamın atık jilet kutusu bana da bila ücret ulaştı kendisine tekrar teşekkür ederim.Yalnız bir problem var ki kutuyu açamıyorum Smile

2md2a20.jpg
Mehmet ÖZAYDIN-Bursa
Hadi hayırlı tıraşlar...
(03/04/2015, Saat: 10:35)naayi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @yigitemre hocam aynen katılıyorum, bu başlığın hatta ilk mesajına gönderdiğiniz nazarlıgi koymak lazım Smile

2ywxs0l.jpg
Skin Food'u soran arkadaslar cok olunca apar topar 2 tane daha alabildim, Coral'dan sadece 1 tane kalmisti maalesef, ilave olarak 1 tane de Limes aldim. Speick'dan AS ve stick ile cokca konusulan Palmolive stick.

2ah7ghw.jpg

Bir süredir merak ettigim iki makine, R41 ve Fatip.

2lo2c2e.jpg

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: