Günün Tıraşı (SOTD)
(18/02/2015, Saat: 11:19)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum Futur'da 2'den sonra jilet yüzde gezmeye başlıyor. 4 te ben jiletli ustura gibi hissediyorum yani 6.5 te olduysanız yüzünüzü kesmemeniz mucize. Bir de Futur'un ayar kolu sonsuz döngüde değil 6.5 e ayarlamak için kolu sonuna kadar döndürmeniz lazım 1 den sonra. Ben daha çok sapa oturtmasında bir hata olabileceğini düşünmüştüm.

kontrol ederim
çünkü bendeki sonuna getirdiğimde 6 da bitiyor.

(18/02/2015, Saat: 17:25)ozgun41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: teşekkürler
ben özellikle büyük boyunu aldım ele avuca daha iyi oturuyor ve yüzde daha kısa sürede uyguluyorum.seyhat boyu biraz ufak gelmişti bana.

Benim elimede küçük geldi seyahat boyu ama hem hesaplı hemde bir deneyim memnun kalırsam verdiği hissiyata ona göre büyüğünüde alırım dedim,alamadan geri döndüm Kıbrıs'a. Ama bu sefere uzun gideceği için büyük alacağım zira bizim ülkede şap yok diye biliyorum. Clubman bu aralar çok görüyorum gerek siz olsun komşum gerek cihankeskin komşum, nasıl bir tıraş losyonu, tavsiye edermisiniz ?
(18/02/2015, Saat: 16:59)Mehmet Kiraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun komşum, kokusu aslında tarif etmek gerekirse aynen şu şekildedir. Gillette'in bir tıraş köpüğü var mavi kırmızı kutu classic sinekkaydı diye satılıyordu şimdilerde ise klasik diye aynen onun kokusu. Benim bir tüp bitmek üzere iki tıraşlık falan kalmıştır artık tavsiyeler üzerine mavi seriye geçiş yapacağım artık. Karkot organike uğrayıp mavi seriyi sordurucam varsa alırım artık stickide sabunuda.

Mehmet komşum, Speick mavi serinin kase sabunu yok. Stick sabunu ve tüp kremi var.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(18/02/2015, Saat: 17:37)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mehmet komşum, Speick mavi serinin kase sabunu yok. Stick sabunu ve tüp kremi var.

biliyorum cihankeskin komşum Speick mavi seride stick olarak sabun ve krem. Gri seride ise kase sabun ve krem var sadece Smile
(18/02/2015, Saat: 00:12)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2 haftalık sakalı 2 perdede kaymak gibi yapıp yüzüme soğuk suyu vurduğum zamanki his çok güzeldi Smile

*Musgo Real - Spiced Citrus
*Semogue 1305
*İmperial
*Krampert's Finest

24v4ryo.jpg

Bu usturamın sapı en son seyahatimde kırılmıştı ben de bunu ahşap sap yapmak için bir köşeye kaldırmıştım fakat bugün üşenmedim bir kaç zamandır aklımda olan bir şeyi denemek için sapına ip doladım ve öyle tıraş oldum.

Avantaj ve dezavantajları olan bir uygulama fakat bn avantajlarını daha çok sevdim. Öncelikle elinizdeki bıçağın boyutu değişmemesine rağmen ele daha doğal gelen tutuş pozisyonu sayesinde sanki bıçak ufalmışçasına daha rahat manevra yapıyor/yaptırıyorsunuz. Boynumun sağ tarafı benim için her zaman zor bir alan olmuştur çünkü sağ elimle tıraş olduğum için o bölgedeki tutuşum hiç doğal olmuyordu fakat sapsız bu tasarım ile orada çok daha rahat ve doğal bir tutuş elde ettim. Ayrıca takılma yapan eden yerlerde dikkatli olmak şartıyla usturanın sırtına koyulan bir parmak ile ekstra ağırlık ve güç sağlanıp daha rahat kesim yapılabiliyor. Bunun yanında bir ekstrası da bu rahat ve doğal tutuş pozisyonu ile ustura ele iyice oturduğu için bıçak titreşimi kesiyor dolayısıyla takılma/çekme gibi problemler de azalıyor.

Şuana kadar gözlemlediğim tek dezavantajı bu ip veya deri ne olursa olsun sarmaladığımız şey altına su geçiriyor ve çıplak çeliğe göre daha zor kuruyor, dolayısıyla pas yapabilir diye düşünüyorum. Ya ip doladıktan sonra terebentin veya parafin ile su geçirmezlik sağlanacak veya her tıraş sonrası güneş veya kalorifer ile iyice kurumasını sağlamak gerekicek.

Toparlamak gerekirse ben bu sapsız ustura işini sevdim ve zaten var olan Kamisori merakım iyice arttı.

Herkese sıhhatler olsun, keyifli tıraşlarSmile

Hocam sıhhatler olsun bende instagramda çok rastlıyordum, çok iyi bir kendin yap projesi olmuş hem de usturayı kenara atmamış olmuşsunuz. Kamisori de yakışır hani, hastasıyız))
(18/02/2015, Saat: 17:41)nihilistraki Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam sıhhatler olsun bende instagramda çok rastlıyordum, çok iyi bir kendin yap projesi olmuş hem de usturayı kenara atmamış olmuşsunuz. Kamisori de yakışır hani, hastasıyız))
Teşekkürler komşum. Kamisori çok baktım fakat o kadar çok marka ve o kadar az bilgi varki kafam çok karışık.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

@Straht üstad , bu kamisori merakı gol olur. Yakında alırız müjdeyi Smile
2vuy0sx.jpg
(18/02/2015, Saat: 20:23)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Straht üstad , bu kamisori merakı gol olur. Yakında alırız müjdeyi Smile
Komşum valla artık hangi marka geleneksel üretici hangi marka "gold dollar" tarzı üretim yapıyor diye araştırırken yoruldum. Bir bilen "bak bu iyidir" dese düşünmeden alıcam. Ben ki bir şey almadan aylarca araştırıp alırım hayatımda ilk defa düşünmeden bir şey alıcamSmile Sanki ebaydekiler enayi avı gibi ama bilmiyorum.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Dostlar merhaba,
Yarın sabah fırsat olmayacağından tıraşı akşamdan olacağım. Takım aşağıdaki gibi. Kore seyahatimde hanıma aldığım ama aloe vera süren manyak fransız dayıyı görünce hacıladığım Nature Republic aloe vera kremi ilk defa deneyeceğim
xqc1vb.jpg
281wufo.jpg

Herkese sıhhatler olsun

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,812 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,460 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,210 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,396 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,575 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,831 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,278 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,037 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,239 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: