Tahriş Problemleri
perma, rapira, wilkinson, derby, shark, feather..

tüm jiletlerde durum aynı Sad
"kamaralarında çıplak
kadın resimlerinin asıldığı
savaş gemisinden
bozma bir jilet
her traş oluşumda
hem okşar
hem kanatır
tenimi.."
http://www.geltir.com/thread-3568-post-6...l#pid65331

http://www.geltir.com/thread-2851.html

http://www.geltir.com/thread-587.html
iki yada üç defa tahriş başıma geldi, madècassol krem kullandım, 5dk içinde yanma oluştu, sonra acı tahriş hissi geçti, sanırım ilk acemilikte bilmeden bastırmada oldu makineyi, şimdi çok rahatım, ama benim gibi her acemiye madècassol önerilmeli, bu ilaç forumda geçiyor, ben bilmeden kullandım, ama forumda görünce tıraş takımına girdi, ayrıca kesik için iyileştirici, bu ilaç hakkında bilgi sahibi arkadaşlar konu başlığı açmalı bence, şu an mingshi gibi aletle 3~4 perde tıraş sinek kaydıya yakın tıraş oluyorum, tahrişden korkmuyorum, çünkü madècassol var,
Dün kesik olmuştu madecassol krem aldım azar azar sürüyordum az önce biraz kaşınma olmaya başladı aynaya bi bakayım dedim o bölge komple kızarmış tahriş olmuş şimdi domates sürüyorum biraz yüzümü yıkadım.Kafayı yemek üzereyim.
Geçmiş olsun Kalfa komşum, üzüldüm bak Madecassol benim tavsiyemdi. Umarım tahrişe krem sebep olmamıştır. Sad
Medacassol yapar öyle. Kreme devam et.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(24/01/2015, Saat: 02:55)Kalfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dün kesik olmuştu madecassol krem aldım azar azar sürüyordum az önce biraz kaşınma olmaya başladı aynaya bi bakayım dedim o bölge komple kızarmış tahriş olmuş şimdi domates sürüyorum biraz yüzümü yıkadım.Kafayı yemek üzereyim.

Madecassol genelde tahrişten bir kaç gün sonra işe yaramaya başlıyor, kaldı ki o saatten sonra ne sürülse fayda eder.

Eczaneye %2 Salisilik asit-alkol çözeltisi hazırlatın,uygun bir fiyata yapıyorlar.Şap, balsam/krem işleminden hemen sonra günde 2 veya 3 kere bu solüsyonu pamukla tamamen geçinceye kadar uygulayın. Yaklaşık bir saat sonra krem/merhem/badem yağı vb. benzeri bir şeyler uygulayın.Parfüm,afterhave,kolonya benzeri ürünler kullanmayın.Yumuşak kalsın orası. Ancak hemen bir mucize beklemeyin. Böyle durumlarda tıraş aralığınız atıyorum 3 gün ise 5'e çıkarın.
Kesin değil ancak en azından acıyı hafifletmesi ve iyileşme süresini kısaltması açısından işe yarar bir yöntem.
Kizariklik biraz gecti abi gillette balsam da surdum.@aleksey abi sen ûzülme bn zaten alicaktim bulunsun diye .Sabaha gecer insalah biaz daha.
iyi günler bnm sakal sorunum var bu sorun yüzümde sakal çıktığından beri devam etmektedir fotoğrafta da görüldüğü üzere jiletle yani sıfıra yakın tıraş olunca kabarma küçük sivilcelenme ve kılların deri altından çıkamama gibi sorun oluyor özellikle çene kısmı çok kötü oluyor memurum tıraş olma zorunluluğum var çok büyük sıkıntı çekiyorum iğneyle batık çıkartmaktan bıktım bu forumdaki önerilerin hepsini uyguladım ama fayda etmedi bu fotoğrafı yeni çektim ve dün tıraş olmuştum bir günde bu hale geliyor ve bunun üzerine de jilet vuramıyorum iki güne bir tıraş olmaktan başka çarem kalmıyor ama bu sorundan kurtulmak istiyorum istediğim kadar yüzümü dinlendirip tekrar tıraş olsam ertesi gün kabarıyor iltihplanıyor ve kıllar deri yüzeyine çıkamıyor kolonya aspirin, yaprak jiletli makine, berberlerin kullanmış olduğu sabun, fırça, kremler vs hepsini denedim fayda yok bana bu konuda yardım edin batık tahrişten kurtulmak istiyor rahat acısız tıraş olmak istiyorum
[img]2h8cspe.jpg[/img]
(04/02/2016, Saat: 23:49)Kızılsakal-57 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kardesim naçizane önerim Otacı'nin Çam Katranlı Kükürtlü Sabunu. Ondan temin edebilirsin, Ankarada isen Kızılaydaki Lokman Hekim lerde bulabilirsin rahatca, fiyati 5-6 tl civarinda. Ben sivilce problemi nedeniyle 2008 de basladim kullanmaya, sonra da cilt temizligimi bu urunle yapmaya devam ettim ve ediyorum. Siz de gün aşırı, tercihen yatmadan evvel ( cilt kurudugu icin kotu gorunum olabilir, nemlendirmek icin sureceginiz krem vs tekrar acilan gozenekleri kapatir. Yatmadan once yaparsaniz saba cildiniz kendini toplar) iki kere kopurtup yuzunuzde 1-2 dk bekleterek ılık suda kullanirsaniz 2 hafta kadar zaman icinde sonuc almaya baslarsiniz umarim.  Hatta tirasinizi gece oldunuz diyelim yine yatmadan evvel bu urunle yikayabilirsiniz. Bir de tiras sonrasi kullandiginiz urunlerde yag bazli alnayin su bazli alin.Ben balsam kullanmiyorum mesela sadece Arko Platinium after shave. Umarim derdinize care bulursunuz, gecmis olsun.
Tesekkur edrm ilgiliniz için onerinizi dikkate alıp deneyecem sağolsun inş fayda eder çünkü biktim yanı bu sorundan

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tahriş mi? Hassasiyet mi? totto 22 24,609 21/01/2016, Saat: 10:24
Son Yorum: totto
  Tahriş mi razor burn mü? merg 7 13,533 26/08/2014, Saat: 06:13
Son Yorum: onur98

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: