Tahriş mi razor burn mü?
Merhaba arkadaşlar

Yüzümün sağ tarafında resimde görüleceği gibi bir kızarıklık var (boyun bölgesinde çenede vs yok çok az miktarda da sol tarafında var) bunu tahriş olarak mı adlandırmak gerekir razor burn mü acaba? Belki de forumu çok fazla gezmekten kafa karışıklığı hasıl oldu tahriş,kızarıklık,razor burn-bump vs hangisine girer bilmiyorum.Bugün belki daha az hırpalar diye fusion power glide ile tıraş olayım dedim (son 10 tıraşı DE makineler ile oluyorum) ancak fusion DE'ye nazaran çok daha fazla acıttı mecburen tıraşı tamamladım hatta küçük de bir kanama yaptı.Tıraş sonrasında şap,Nivea anti-irritation veya prorasa anti-irritation balm kullanıyorum.DE tekniğiyle ilgili yavaş yavaş öğreniyorum özellikle sakal çıkış yönüne göre kesersem sanki daha rahat bir tıraş oluyor.Pars arkadaşımızın vermiş olduğu "WTG, XTG, ATG ve Sakal Yönüne Göre Tıraş Teknikleri" başlığını okuyup yüz haritamı çıkarmaya çalıştım tespit edebildiğim sakallarımın favorilerin altındaki az bir kısmı saymazsak hep yukarı kulaklara doğru yönlendiği oldu.Fotoğraftan anlaşıldığı kadarıyla bunu da yorumlarsanız memnun olurum.

Yine forumda tahrişle ilgili başlıkları okuduğumda tend skin,hametan,bepanthen krem kullanan arkadaşlar olmuş.Hangisini kullanmak gerektiği konusunda yardımınızı bekliyorum.Son olarak sorum birkaç gün tıraş olmasam düzelir mi ?
Saygılar..

30ku4nl.jpg
Mehmet ÖZAYDIN-Bursa
Hadi hayırlı tıraşlar...
Geçmiş olsun bump olmus dinlendirmek ve tıraş alet inin baskı yapmaması gerekir
@theunnamed bu konuya yazacaklari yada ekleyecekleri var mi?
Smile
(25/08/2014, Saat: 21:02)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçmiş olsun bump olmus dinlendirmek ve tıraş alet inin baskı yapmaması gerekir
@theunnamed bu konuya yazacaklari yada ekleyecekleri var mi?
Smile

@ihtilaf üstadım teşekkürler
Mehmet ÖZAYDIN-Bursa
Hadi hayırlı tıraşlar...
@ihtilaf üstadın tavsiyelerini sıkı biçime takip ediniz!! Cool

Tendskin + mild alet + tek perde tıraş wtg, mümkünse gün aşırı..
www.BarbarosRazors.com

(25/08/2014, Saat: 22:35)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ihtilaf üstadın tavsiyelerini sıkı biçime takip ediniz!! Cool

Tendskin + mild alet + tek perde tıraş wtg, mümkünse gün aşırı..

Tamam üstadım bunlar belki de ilk tıraş olmaya başladığımdan beri var.Doğru jileti bulmak için yaptığım jilet denemelerinden de kaynaklanmış olabilir
Mehmet ÖZAYDIN-Bursa
Hadi hayırlı tıraşlar...
30ku4nl.jpg

Sakallariniz yatık : Yumuşak fırçayla batirmadan biraz uzun süreli masaj gerekir
Sakallar seyrek ve biraz sert: Orta keskin jiletler olmalı
Cilt açık renk: Çok yakın ve agresif tiraslar haki yeşil görünüme yol acar.
Sinek kaydı tiraslardan uzak durun. Bu cilt tipi en zor alisan tip!
(25/08/2014, Saat: 22:47)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sakallariniz yatık : Yumuşak fırçayla batirmadan biraz uzun süreli masaj gerekir
Sakallar seyrek ve biraz sert: Orta keskin jiletler olmalı
Cilt açık renk: Çok yakın ve agresif tiraslar haki yeşil görünüme yol acar.
Sinek kaydı tiraslardan uzak durun. Bu cilt tipi en zor alisan tip!

@ihtilaf üstadım teşekkür ederim bilgiler çok yararlı oldu ben de cildimin pek iyi olmadığını düşünüyordum Smile.Bu foto hemen tıraş sonrası gördüğünüz gibi çok yakın,sinekkaydı-atg zaten alamam uğraşmaya da hiç niyetim yok daha fazla sıkıntı yaşamamak adına.Her yönüyle mild tıraş olmaya çalışıyorum.Astra yeşil-mavi,rapira ile rahat ediyorum.Bolzano ve polsilver de bunlara benzer karakterde geldi.Ancak gillette 7 oclock ss yeşil paket,perma sharp,shark ile hiç rahat edemedim mesela bunları eledim.Makineyi bastırma konusuna özellikle dikkat etmeye çalışıyorum bu denemeler ve öğrenme esnasında zarar vermiş olabilirim
Mehmet ÖZAYDIN-Bursa
Hadi hayırlı tıraşlar...
@merg hocam, tekniğiniz ilerledikçe doğru kombinasyonu bulacaksınız.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tahriş Problemleri _Olgun_ 179 80,187 03/06/2021, Saat: 12:16
Son Yorum: Oldstyle
  Razor Bumps mustafayazar 8 7,306 27/05/2016, Saat: 16:04
Son Yorum: ckeskin
  Tahriş mi? Hassasiyet mi? totto 22 24,618 21/01/2016, Saat: 10:24
Son Yorum: totto

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: