Kahve Sevenler
Espresso dışında pek tecrübe sahibi değilim ancak espresso için makineden önce öğütücü gelir denir. Parçalayıcı tarzı ise en uzak durulasıdır. Baratza encore, espresso için başarılı sayılmasa da french press vb için yeterli sanırım. El değirmeni konusunda rhinowares, hario, handground gibi markalar araştırılabilir. Sözen’in koku sorunu bence ciddi bir handikap yoksa homojenlik konusunda çok başarılı olduğu görüşü yaygın.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Deneme 1- 2
Big Grin

"A Samurai always wears two swords."
(06/04/2019, Saat: 19:41)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Deneme 1- 2
Big Grin

Kanal kimin abone olayım mı

Youtube.com/Berberbey
youtube.com/Berberbey
Yok ustam kanal değil, benim 11-12 yıl önce bir deneme amaçlı video yüklediğim hesabımdı. Big Grin
11 yıl evvel 4 kanallı RC helikopterim vardı, onun deneme uçuşlarını kaydetmiştim. Yani efektif ve hareketli bir hesap değildir. Yılda 1 video bile yüklemem Blush
(06/04/2019, Saat: 19:41)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Deneme 1- 2
Big Grin

Öncelikle elinize sağlık. V60 ile kahve yapmak gerçekten çok büyük bir zevk ancak videoda birkaç eksiklik gözüme çarptı. Öncelikle bir hassas tartı almanızı öneririm. N11 de ya da aliexpreste 30-40 tl ye çok güzel tartılar var ve iyi iş görüyorlar. Göz kararı bir şekilde optimal demlemeyi yapmak her zaman mümkün olmayabiliyor. Onun dışında bir de iyi bir değirmen edinmenizi öneririm. O zaman kahveden alacağınız zevk de iki katına çıkacak. Bu durumu hazır tüp tıraş köpüğü yerine porsuk fırçayla sabun köpürtmek gibi düşünebilirsiniz Wink
@mertberkegr komşum teşekkür ederim. Aslında var bir hassas mutfak tartısı (Tchibo'dan aldıydım vaktinde) onunla ölçmüştüm, 2.5 tatlı kaşığı 20-21 gr geliyordu takriben. Suyu biraz fazla tutuyorum ben. Değirmen konusu da aklımda ama o işi henüz hayata geçiremedim. Aslında en güzeli kavrulmuş çekirdeği içmeden önce çekmek, ama ince-orta çekimi kahveciler kadar iyi tutturamamaktan çekiniyorum.
(06/04/2019, Saat: 23:26)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @mertberkegr komşum teşekkür ederim. Aslında var bir hassas mutfak tartısı (Tchibo'dan aldıydım vaktinde) onunla ölçmüştüm, 2.5 tatlı kaşığı 20-21 gr geliyordu takriben. Suyu biraz fazla tutuyorum ben. Değirmen konusu da aklımda ama o işi henüz hayata geçiremedim. Aslında en güzeli kavrulmuş çekirdeği içmeden önce çekmek, ama ince-orta çekimi kahveciler kadar iyi tutturamamaktan çekiniyorum.

Komşum her kahvenin kendine özgü bir öğütüm ayarı var. 1-2 bardakta tutturamazsınız, 3. de bulursunuz doğru ayarını. Tartı kullanırsanız eğer kronometre ile süre takibi yapar bir de damakta tada göre uygun öğütme ayarını bulursunuz kolayca. Suyu da kahveyi de ölçerseniz her seferinde aynı bardağı, aynı tadı yakalamanız da kolaylaşır.
Kahve için Çok faydalı tavsiyeler var burada

Youtube.com/Berberbey
youtube.com/Berberbey
Bir çok markanın filtre kahvesini denemiş biri olarak bu aralar favorim Migros'da da bulunan Tchibo Gold Selection. Marketlerde bulunan Jacobs,Tchibo white&black ve Privat Kaffee deneyip beğenmedikten sonra internetten farklı farklı markalar ister bakardım tatlarına. Ancak evdeki kahvemi bitip de internetten almayı da sürekli unutunca marketten alayım idare etsin dedim. Bu şekilde tanıştım Gold Selection ile. Kahvenin aroması orta üst, sertlik orta üst. %20 Arabica %80 Robusta çekirdekli orta çekim kahve. Espresso yapmaya çok uygun değil ancak filtre veya french press olarak kullanılabilir.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
(17/10/2019, Saat: 14:33)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir çok markanın filtre kahvesini denemiş biri olarak bu aralar favorim Migros'da da bulunan Tchibo Gold Selection. Marketlerde bulunan Jacobs,Tchibo white&black ve Privat Kaffee deneyip beğenmedikten sonra internetten farklı farklı markalar ister bakardım tatlarına. Ancak evdeki kahvemi bitip de internetten almayı da sürekli unutunca marketten alayım idare etsin dedim. Bu şekilde tanıştım Gold Selection ile. Kahvenin aroması orta üst, sertlik orta üst. %20 Arabica %80 Robusta çekirdekli orta çekim kahve. Espresso yapmaya çok uygun değil ancak filtre veya french press olarak kullanılabilir.

Elimdeki kahveler bitince deneyeceğim, paylaşımınız için teşekkürler Cool
So far so good..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Filtre Kahve Makinesi Önerisi krub 45 19,602 21/08/2022, Saat: 13:00
Son Yorum: alpella42
  Puro Kültürü ve Puro Sevenler (+18) 3RD1 26 11,692 09/09/2020, Saat: 15:13
Son Yorum: BigHillMe
  Suşi Sevenler :D yarhasan 17 17,818 06/05/2020, Saat: 19:04
Son Yorum: onurcakmak
  Nargile Sevenler yarhasan 22 34,100 24/03/2013, Saat: 18:14
Son Yorum: tamer26

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: