Youtube Berberbey
@Selmansaygii videoları çok uzun tutmamak için biraz acele ediyorum doğrusu. Tıraş olurken kameranın açısı ürünlerin anlatımı yorumu, dikkatimin dağılmaması gibi olaylar bazen eksiklikleri ortaya çıkarıyor.

Youtube.com/Berberbey
youtube.com/Berberbey
@Selmansaygii Türkiye'deki berberlerimiz genelde köpüğü sulu ve bol baloncuklu olarak bırakıyor. Yoğunlaştırmak ve kıvam aldırmak için uğraşan neredeyse yok. Birde fırçanın içine parmak sokuyorlar genelde. Ciltte o şekilde gezdiriyorlar. Masaj olsun diye yapıyorlarmış yine @Berberbey bir soru üzerine bu şekilde cevap vermişti. Enteresan gelmişti.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Kısa zamanda sakalı tıraşa hazırlamak gerekir. Zaman kazanmak için. Ticari düşünüyoruz.
Bir de masaj gibi düşünün.
Saç yıkama yaparken de aynısı oluyor.

Youtube.com/Berberbey
youtube.com/Berberbey
(19/05/2020, Saat: 23:00)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Selmansaygii Türkiye'deki berberlerimiz genelde köpüğü sulu ve bol baloncuklu olarak bırakıyor. Yoğunlaştırmak ve kıvam aldırmak için uğraşan neredeyse yok. Birde fırçanın içine parmak sokuyorlar genelde. Ciltte o şekilde gezdiriyorlar. Masaj olsun diye yapıyorlarmış yine @Berberbey bir soru üzerine bu şekilde cevap vermişti. Enteresan gelmişti.

Evet ben de fark ediyorum ama gerçekten kusursuz tıraş ediyorlar Smile
@Berberbey müsadeniz ile bir soru sorayım. Sizde de görüyoruz kendi mahalle berberlerimizde de. Gördüğüm şu: fırçayı ıslattıktan sonra sabun kasesi içinde fırçaya bir miktar sabun yüklüyorlar. Daha sonra kap ile fırçadaki fazla sulu köpüğü döküyorlar. Sonra tekrar sabunluyorlar. Bunun nedeni ne acaba? Ticari olarak dediniz ya öyle olsa sabun boşa gitti.

Video ile örnek vereyim: https://www.youtube.com/watch?v=GxL8W33KRqQ şu videonun 8:15'den sonraki yaptığı hareket.

Sizin videolarda da dikkatimi çekti ancak 4-5 tane videoya alal acele baktım hemen hangisi olduğunu bulamadım.
(19/05/2020, Saat: 20:11)Selmansaygii Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Videolarınızda dikkat ettiğim ya köpüğü kuru ya da çok sulu bırakıyorsunuz gibi. Tabi bu benim şahsi görüşüm merak ettiğim bilerek mi ince ya da sulu yapıyorsunuz? Smile

Bildiğim kadarıyla ustura tıraşında kısmen daha sulu bir köpük öneriyorlar

(19/05/2020, Saat: 23:00)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Selmansaygii Türkiye'deki berberlerimiz genelde köpüğü sulu ve bol baloncuklu olarak bırakıyor. Yoğunlaştırmak ve kıvam aldırmak için uğraşan neredeyse yok. Birde fırçanın içine parmak sokuyorlar genelde. Ciltte o şekilde gezdiriyorlar. Masaj olsun diye yapıyorlarmış yine @Berberbey bir soru üzerine bu şekilde cevap vermişti. Enteresan gelmişti.

Yabancılarda da parmak sokan var gibi hatırlıyorum Erdi komşum. Ama tam emin de değilim
Yabancı bir kaç kişi de gördüm bende ancak biz de sanki bunu birisi berberlerimize öğretmiş onu yapmadan belge alamıyorlarmışçasına her yerde var Smile
Sürekli aynı ürün kullanılınca huyu suyu daha iyi anlaşılıyor
Berberler Jaguar fırça ve Arko sabun üzerine uzmandır .

Bilindiği üzere köpük yapmanın 2 yöntemi var ; suludan kuruya ve kurudan suluya
Arko suludan kuruya daha güzel köpük yapıyor , o kaptaki fazla suyu alma seranomileri bundan .
Birde ustura tıraşına hafif sulu köpük daha iyi oluyor
Parmak ile masaj veya köpüğü cilde yedirme olayıda uzun kıllı fırçalarda gayet etkili bir yöntem .
Berberlerin sakal tıraş öncesi fırçalama süresinide gayet yeterli buluyorum , ben kendim evde tıraş olurken. O kadar uzun fırçalamıyorım.
Sorulan sorulara öznel görüşüm , işin uzmanı daha iyi Bilgi verebilir
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
@MetsGo verdiğiniz extra bilgiler için teşekkür ederim.
@@3RD1 o işlemi bende yapıyorum. İlk sabunlamada köpürtüp, köpüklü suyu dökme nedeni
sabunu ısıtma
sabunun üst tabakasını tazmizleme
Fazla cıvık sabunu akıtma
Köpüğün fırçanın dip kısmına gelmesi
Diyebilirim.
Bir de el alışkanlığı.

Youtube.com/Berberbey
youtube.com/Berberbey
Düzenle tuşu nereye gitti

Youtube.com/Berberbey
youtube.com/Berberbey

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Classical Wet Shaving - YouTube Kanalı & Instagram Sayfası classicalwetsh 28 9,877 26/04/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: Mecanica
  Youtube Tirasology Shavers Tıraşolog 39 12,213 01/02/2023, Saat: 21:30
Son Yorum: Tıraşolog
  Bonherre Youtube Kanalı DelikanliTiras 6 4,058 15/06/2021, Saat: 13:21
Son Yorum: Chavez
  Raif Shaving, Youtube shaving nick 203 84,000 07/10/2020, Saat: 15:34
Son Yorum: Creator
  Youtube Tıraş ve Tıraş Ürünleri Kanal Tavsiyeleri porsuk 46 70,241 03/06/2020, Saat: 22:44
Son Yorum: DelikanliTiras
  DERBY YouTube reklamı Ayhandulgar 27 9,358 08/08/2019, Saat: 15:41
Son Yorum: edward

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: