Tıraşta Minimalizm
(15/02/2019, Saat: 15:17)ekilic2 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de geleneksel tıraş serüvenimin ilk yılındayım ama şimdiden önlem almam gerekiyor.

Memnun olduğum ürünleri belirledikten sonra, diğerlerinden almayı düşünmüyorum. Minimal bir düzen daha ferah gibi. Kafa karıştırıcı değil.

+1000

Ben de 1. yılımı henüz doldurmuşken 20-21 tane sabun-krem oldu elimde Sad
5 alet, 7 fırça var, hadi bu ikili durdu artmaz ama sabunda iş öyle değil. Denemek, almak ve koklamak isteği çok  fazla ağır basıyor.
Confused
"A Samurai always wears two swords."
(15/02/2019, Saat: 16:38)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: +1000

Ben de 1. yılımı henüz doldurmuşken 20-21 tane sabun-krem oldu elimde Sad
5 alet, 7 fırça var, hadi bu ikili durdu artmaz ama sabunda iş öyle değil. Denemek, almak ve koklamak isteği çok  fazla ağır basıyor.
Confused
Sabun konusunda aynı sıkıntı bende de var maalesef. Bu yüzden sample sabun olayına bakıyorum bir süredir.. Yerli satıcılar getirsin çok istiyorum ama şu an için mümkün gözükmüyor..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
Bizim evde kiyamet kopuyor, heryerden alet firca cikiyor.
Banyo dolaplarindan, mutfak dolabindan, arabadan, isyerinden....

Benim 7-8 ay oldu geleneksel tirasa baslayali,

Bugun sayim yapmaya calistim, toplam bu surede 37 alet, 25 firca almisim.
Aletlerin cogu eski gilletteler, ebayden bir kac dolara almisim.

(15/02/2019, Saat: 16:39)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sabun konusunda aynı sıkıntı bende de var maalesef. Bu yüzden sample sabun olayına bakıyorum bir süredir.. Yerli satıcılar getirsin çok istiyorum ama şu an için mümkün gözükmüyor..

Sample sabun olayina girdim ben West Coast Shaving ten. Inanilmaz kucukler ve cok pahalilar, en fazla iki tiras cikiyor. Ve kokulari da etkisini yitirmeye baslamis.
Sample sabun ülkemizde keşke satılsa. En azından ara ara değişik sabunlar alır hem nefsimizi köreltir hobimize devam ederdik. Hemde bütçe ve yer sıkıntısı yaşamazdık. Yurt dışından sipariş etmeyi düşündüm ama çok pahalıya geliyorlar.
Hedef tıraşta minimalizm ise forumdaki maksimalist ve ekspresyonist 'SOTD' ve 'En son ne aldınız' akımlarını takip etmemekte fayda var; bu hobide yeni olan çoğumuzun henüz denemediği ve şahsen benim de çok merak ettiğim King Kobra'lar, Martin de Candre'ler, Eufros'lar vs havada uçuşabiliyor Smile
Hayat kısa,
Sakallar uzuyor.
Ben de alımı durdurdum Smile

Elimde 4 tıraş aleti, kaç tane olduğunu bilmediğim çünkü saymadığım x adet jilet, 3 fırça, 5 tıraş sabunu, 2 tıraş kremi, 2 tane sabun bastığım kap, 1 köpürtme kasesi, 2 losyon, 2 rebul kolonya, 1 tıraş öncesi krem, 2 tıraş sonrası krem, 2 balsam var.

Daha bir şey almaya gerek yok Big Grin

@Razorlazer kesinlikle Smile
So far so good..
Arkadaslar kullanilmamis sample sabunlar boyle,
Tanesi $3 civari

[img]2s63qtk.jpg[/img]
Aslında forumda sample sabun etkinliği yapılabilir. Alıyoruz o kadar sabun krem, sonra sevmeyince kullanmıyoruz. Bu onun önüne geçebilir sanırım
(15/02/2019, Saat: 19:18)ekilic2 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında forumda sample sabun etkinliği yapılabilir. Alıyoruz o kadar sabun krem, sonra sevmeyince kullanmıyoruz. Bu onun önüne geçebilir sanırım

Forum bazinda olursa cok mantikli olur. Obur turlu cok pahaliya geliyor.
(15/02/2019, Saat: 19:18)ekilic2 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında forumda sample sabun etkinliği yapılabilir. Alıyoruz o kadar sabun krem, sonra sevmeyince kullanmıyoruz. Bu onun önüne geçebilir sanırım
O işi takip edecek, terazili biri lazım. Yok mu bir babayiğit? Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraşta Tercihiniz: Ustura mı DE mi? mavi 37 21,618 03/05/2021, Saat: 00:56
Son Yorum: Alpp
  Tirasta Turk Markalari volkanslim 23 9,098 01/05/2021, Saat: 19:19
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Algıda Seçicilik - Geleneksel Tıraşta Eşik Noktası izbe 8 5,919 30/01/2017, Saat: 21:51
Son Yorum: onurcakmak
  Geleneksel Tıraşta 1. Ay kolay32 11 8,543 18/01/2017, Saat: 20:28
Son Yorum: Tahir
  tıraşta yüz gerdirme linguist 6 7,885 21/11/2012, Saat: 15:17
Son Yorum: canbaz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: